Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KAYSERİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİMİ DOÇ DR. İBRAHİM ÖZCAN
KAYSERİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİMİ DOÇ DR. İBRAHİM ÖZCAN
"YER DEĞİŞİKLİĞİ HEMŞİRENİN TALEBİ DOĞRULTUSUNDA YAPILMIŞTIR"
Sağlık
EĞİTİM - ARAŞTIRMA HASTANESİ
EĞİTİM - ARAŞTIRMA HASTANESİ
KEMİK İLİĞİ NAKLİ YAPMAYA HAZIRLANIYOR…
Sağlık
EĞİTİM - ARAŞTIRMA HASTANESİ´NE
EĞİTİM - ARAŞTIRMA HASTANESİ´NE
PALYATİF MERKEZİ KURULDU
Güncel
46. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ
46. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ
ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI SONA ERDİ
Eğitim
KOSB YÖNETİMİ ARAŞTIRMA PROJELERİ
KOSB YÖNETİMİ ARAŞTIRMA PROJELERİ
SERGİSİNDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Güncel
TARTIŞTIĞI KOCASINI ODUNLA DÖVDÜ
TARTIŞTIĞI KOCASINI ODUNLA DÖVDÜ
Kayseri’de bir kadın, tartıştığı kocasını odunla döverek hastanelik etti. İddiaya göre, M.Y.A. (38) isimli şahıs, tartıştığı eşi ile konuşmak için eşinin bulunduğu Kemeraltı Mahallesi`ndeki eve gitti. Burada eşi ile tekrar tartışan M.Y.A., eşi tarafından odunla darp edildi. Başına aldığı darbelerle bilincini kaybeden M.Y.A., olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Asayiş
ERܒDE MOLEKÜLER GENETİK ALANINDA EĞİTİM KURSU
ERܒDE MOLEKÜLER GENETİK ALANINDA EĞİTİM KURSU
Erciyes Üniversitesi Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENKÖK) tarafından Gen-Kök Konferans Salonu’nda “Klinisyenler için Moleküler Genetikte Araştırma Yöntemleri Kursu” düzenlendi.
Güncel
ÜSTÜN  TEKNOLOJİYİ KULLANACAĞIZ
ÜSTÜN TEKNOLOJİYİ KULLANACAĞIZ
Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, hayvan ve bitki atıklarını toplayıp hem çevre temizliği yapacak hem de elektrik üreteceklerini belirterek, yaptıkları teknoloji araştırmasında Avrupa`dan ileri ölçek ve tekniğe sahip bir sistem belirledikleri vurguladı…
Güncel
BİNA MAKETLERİ TAM NOT ALDI
BİNA MAKETLERİ TAM NOT ALDI
ABD Deprem Mühendisliği Araştırma Enstitüsü, Öğrenci Liderlik Konseyi tarafından organize edilen depreme dayanıklı bina tasarımı yarışması testlerinin benzeri, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından gerçekleştirildi.
Güncel
Anketlere Göre Özhaseki En Başarılı Başkan
Anketlere Göre Özhaseki En Başarılı Başkan
Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi`nin 30 büyükşehirde, büyükşehir belediyeleri ve ilçelerinde başkanların performanslarına yönelik yaptığı araştırmanın sonuçları açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki pek çok araştırmada olduğu gibi yine "Türkiye`nin En Başarılı Belediye Başkanı" seçildi.
Güncel
MELİKGAZİ BELEDİYESİ 11. SIRADA
MELİKGAZİ BELEDİYESİ 11. SIRADA
ORC Araştırmalar Merkezi’nin 2014 yılına dair 2-10 Ocak tarihleri arasında 81 ilde, 12.600 kişi ile yüz yüze yapılan ankette ilçeler bazında Melikgazi Belediyesi 11. sırada yer aldı.
Güncel
BÜYÜKŞEHİRLER ARASINDA EN BAŞARILI İKİNCİ BAŞKAN
BÜYÜKŞEHİRLER ARASINDA EN BAŞARILI İKİNCİ BAŞKAN
ORC Araştırma Şirketi 81 ilde 12 bin 600 kişiyle yapılan araştırmalar sonucu en başarılı belediye başkanları belirlendi. Araştırmaya göre büyükşehirler arasında yüzde 58,1 başarı oranıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ilk sırada yer alırken, Kayseri Büyükşehir belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise %56’lık oranla 2014’ün en başarılı ikinci büyükşehir belediye başkanı olduğu duyuruldu. ORC’nin çalışmasında Gaziantep Büyükşehir belediye Başkanı Fatmla Şahin ise, %55.4 ile üçüncü sırada yer aldı.
Güncel
OBEZİTE ZEKA GELİŞİMİNİ ENGELLİYOR
OBEZİTE ZEKA GELİŞİMİNİ ENGELLİYOR
Son yıllarda sıkça görülmeye başlayan obezite çocuk sağlığını olumsuz etkiliyor. “Sağlıklı ve başarılı olmak için daha fazla yemek yemelisin” sözünün bilimsel deneylerle tarihe karıştığı günümüzde konu ile ilgili detaylı bilgiyi Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Pr.Dr. Selim Kurtoğlu’ndan aldık… Pr.Dr. Kurtoğlu haber ekibimize yaptığı değerlendirmede “Yapılan bilimsel araştırmalarda obez çocuklardaki bilgi işleme sürecinin normal kilolu çocuklara göre uzadığını, kısa süreli hafızanın ve dikkatin ise bozulduğu tespit edilmiştir” ifadesini kullandı…
Sağlık
“KAYSERİ’NİN  YAŞAM KALİTESİ  10. SIRAYA YÜKSELDİ”
“KAYSERİ’NİN YAŞAM KALİTESİ 10. SIRAYA YÜKSELDİ”
Kayseri Düşünce Okulu tarafından gerçekleştirilen , "Türkiye`de Yaşam Standartları" konulu araştırmanın sonuçları Genel Koordinatör Ferhat Akmermer tarafından kamuoyu ile paylaşıldı… Akmermer Gazeteciler Cemiyeti hizmet binasında gerçekleştirdiği toplantıda yaptığı değerlendirmede “ Kayseri’deki yaşam standartları katlanarak yükselmeye devam ediyor. Büyük sanayisi ve yaşanabilir sosyal hayatı, iş imkanları sayesinde sürekli göç alan ilimiz, yaşam kalitesine göre 23’üncü sıradan 10’uncu sıraya yükseldi “ ifadesini kullandı…
Güncel
MOBİLYA SEKTÖRÜNDE  YENİLİK YÖNETİMİ ARAŞTIRMASI
MOBİLYA SEKTÖRÜNDE YENİLİK YÖNETİMİ ARAŞTIRMASI
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi(NNYÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Taşkın, İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen 14. Üretim Araştırmaları Sempozyumu’na "Mobilya Sanayi İşletmelerinde Yenilik Yönetimi ve Süreç Yenilikçiliği İncelemesi" konulu sunumuyla katıldı.
Güncel
ZARARLI  ALIŞKANLIKLARDAN KURTARMALIYIZ
ZARARLI ALIŞKANLIKLARDAN KURTARMALIYIZ
12-18 yaş grubundaki öğrencileri uyuşturucudan korumayı amaçlayan "Sağlıklı Gençlik Mutlu Gelecektir" projesi kapsamında 350 okulun yöneticileri ve rehber öğretmenlerine eğitim verilecek. Kocasinan Rehberlik ve Araştırma Merkezi`nce hazırlanan proje Vali Orhan Düzgün’ün de iştirak ettiği bir toplantı ile kamuoyuna tanıtıldı…
Güncel
YAHYALI`DA EMİNE ŞENLİKOĞLU KONFERANS VERDİ
YAHYALI`DA EMİNE ŞENLİKOĞLU KONFERANS VERDİ
Yahyalı Belediyesi ve Yahyalı Müftülüğü işbirliği ile Araştırmacı-Yazar Emine Şenlikoğlu `nun konuşmacı olarak katıldığı "Muharrem Ayı Ve Kadın" konulu kadınlara yönelik konferans düzenledi.
Güncel
PANİK ATAK  ÖLDÜRÜR  MÜ?
PANİK ATAK ÖLDÜRÜR MÜ?
Yoğun sıkıntı ya da korku nöbetleriyle gelen panik atak, günümüz insanının en büyük sağlık sorunlarından biri... Duygu ve düşünceler birbirini tetikliyor ve panik başlıyor diyerek hastalığın nasıl ortaya çıktığı konusunda bilgi veren Eğitim Araştırma Hastanesi Baş Hekim Yardımcısı Psikiyatris Dr. Mustafa Reyhancan panik atak bozukluğu hakkında merak edilenleri haber ekibimize anlattı…
Sağlık
İLAÇ MÜMESSİLLERİ’NDEN  PROTESTO
İLAÇ MÜMESSİLLERİ’NDEN PROTESTO
İlimizde görev yapan farklı ilaç firmalarının mümessilleri meslektaşlarının Eğitim Araştırma Hastanesi özel güvenlik ekipleri tarafından darp edildiğini iddia ederek protesto eylemi gerçekleştirdiler…
Güncel
TURİST EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ`NDE
TURİST EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ`NDE
Tren ile Türkiye turuna çıkan ve Kapadokya yöresini ziyaret ederken trenden düşerek yaralanan Avustralyalı 77 yaşındaki Bruce Boell Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (KEAH) ameliyat edilerek eski sağlığına kavuştu.
Sağlık
TAKLA ATAN ARAÇTAN SAĞ ÇIKTILAR
TAKLA ATAN ARAÇTAN SAĞ ÇIKTILAR
Kayseri’de takla atan otomobil içerisinde bulunan 2 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre Keykubat mahallesi Osman Kavuncu caddesi üzerinde sürücüsü öğrenilemeyen 38 EB 558 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yaklaşık 100 metre sürüklendikten sonra takla attı. Kazanın ardından otomobilde bulunan 2 kişi, sağlık ekipleri tarafından Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, şahısların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. Takla atan otomobil ise, çekici marifetiyle bulunduğu yerden kaldırıldı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.
Asayiş
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
22 Ocak 2017 Pazar
Bugün
Güneşli
1 °C
-7 °C
Pazartesi
Güneşli
3 °C
-8 °C
Salı
Parçalı bulutlu
5 °C
-7 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74