Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ:
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ:
"ADLARI DEMOKRASİ, BARIŞ OLAN PARTİ SANDIKLARIN BAŞINA OTURDULAR İNSAFSIZCA TEHDİTLE YÜZDE 100 OYLAR ÇIKARTTILAR”
Siyasi
EMLAKÇILAR ODASI BAŞKANI ATASOY
EMLAKÇILAR ODASI BAŞKANI ATASOY
“PİYASALAR DURGUN AMA EMLAK FİYATLARI %30 ARTTI”
Ekonomi
TUZHİSAR DOMATES FESTİVALİ YAPILDI
TUZHİSAR DOMATES FESTİVALİ YAPILDI
ÜRETİM MEVSİMİNDE DOMATES SİPARİŞİ ARTTI
Kültür-Sanat
KAYSERİLİLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR
KAYSERİLİLERİN YÜZÜ GÜLÜYOR
Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren 6360 sayılı yasa ile daha da büyüdü ve sorumlulukları arttı… Peki, bu durum Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Kayseri Su ve Kanalizasyon şirketine nasıl etki etti. Hizmetler yavaşladı mı? Yapılacak hizmetlere yenileri eklendi mi? Kaski görev bölgesine yeni eklenen bölgelere nasıl hizmetler götürecek ,bu zamana kadar bu bölgeler için neler yaptı? Haber ekibimiz sizler için Kaski Genel Müdürü Ender Batukan’ın kapısı çalıp, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Güncel
KONFEKSİYONCULAR  SİTESİ KURULACAK
KONFEKSİYONCULAR SİTESİ KURULACAK
TOKİ’nin bir süre önce 50 milyon lira muhammen bedelle ihaleye çıkarttığı Şeker Fabrikası’ndan geçme 250 dönümlük araziye Konfeksiyoncular Sitesi’nin kurulması planlanıyor.Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün kasımda açtığı “tapu iptal davası” nedeniyle yarın yapılacak ihaleye katılım olup olmayacağı bilinmezken, şehrin yöneticileri de, Cami Kebir çevresine sıkışıp kalan irili-ufaklı 300 kadar konfeksiyoncu esnafı için buraya site yapılmasının doğru olacağı görüşünde mutabık…
Güncel
Kayseri "Turizm Şehri" Oldu
Kayseri "Turizm Şehri" Oldu
Erciyes hafta sonunu yine tıklım tıklım geçirdi. Türkiye`nin dört bir yanından ve dünyanın farklı ülkelerinden gelenler hafta sonu tatili için Erciyes`i tercih etti. Erciyes`teki otellerin doluluk oranı yüzde 100`e ulaşırken kent merkezindeki otellerin doluluk oranı da Erciyes Kış Turizm Merkezi`ne olan ilgi nedeniyle arttı.
Güncel
MİLYONLUK İHALEYE TAPU İPTAL DAVASI
MİLYONLUK İHALEYE TAPU İPTAL DAVASI
TOKİ’nin geçtiğimiz hafta ihaleyle satışa çıkarttığı Şeker Fabrikası içerisindeki 250 bin m2’lik arsayla ilgili önceki sahibi Milli Emlak Genel Müdürlüğü tapu iptal davası açtı… 22 Ocak’ta ihaleyle satılması beklenen arsaya konfeksiyoncular sitesi kurulması için pazarlık yapılmıştı... Arsa’nın TOKİ tarafından yaklaşık 60 milyon lira bedelle konfeksiyoncular sitesi kuracak kooperatife verilmesi bekleniyor. Tapu iptal davasının ihale sürecini nasıl etkileyeceği ise merak ediliyor.
Güncel
25 OCAK’TA  YAPILACAK KONGREYE HAZIR
25 OCAK’TA YAPILACAK KONGREYE HAZIR
AK Parti Kayseri Teşkilatı`nın 25 Ocak Pazar günü yapacağı İl Kongresi için hazırlıklar başladı. Yazılı bir açıklama yaparak konu hakkında kamuoyuna bilgilendirme yapan İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden “Partimiz ‘işimiz hizmet, gücümüz millet’ anlayışıyla hareket ederek kongre süreci ile daha da güçlü hale gelecek ve hizmetlerini arttırarak yoluna devam edecektir."değerlendirmesinde bulundu…
Siyasi
2014 YILI  İHRACATINI  DEĞERLENDİRDİ
2014 YILI İHRACATINI DEĞERLENDİRDİ
Türkiye`nin 2014 yılı ihracat rakamları ve dünya ekonomisinde yaşanan her türlü olumsuz gelişmelere rağmen yüzde 4 arttı. Ülke genelinde yakalanan bu rüzgar ilimiz de de etkisini göstererek Türkiye ortalamasının üzerine çıkarak yüzde 7 artış kaydetti. 2014 YILI Kayseri ihracatını haber ekibimize değerlendiren Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz gerçekleşen %7 lik artışın 2015 yılında artarak devam edeceğini vurguladı…
Ekonomi
TALAS, 875 ÇİFTİ MESUT ETTİ
TALAS, 875 ÇİFTİ MESUT ETTİ
Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, genç çiftlerin mutluluklarına ortak oluyor. Başkan Palancıoğlu, göreve geldiğinden bu yana modern şehirleşme anlamında önemli bir değişim ve dönüşüm yaşandığını belirterek, Talas’ta yuva kuran çift sayısının her geçen yıl arttığını söyledi.
Güncel
ERCİYES KAYAK MERKEZİ’NE İLGİ ARTTI
ERCİYES KAYAK MERKEZİ’NE İLGİ ARTTI
Ülkemizin önemli kış turizm merkezlerinden biri haline gelen Erciyes`e yapılan dev yatırımlar sonuç vermeye başladı… Gerek içi turizm, gerekse yurt dışından gelen turist sayısı her geçen gün artmakta… Özellikle Büyükşehir Belediyesi`nin başlattığı Master Planla ve yapılan önemli yatırımlarla yıldızı parlayan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, şimdiden Erciyes’e akın eden yerli ve yabancı turistlerle cıvıl cıvıl bir görüntü sergiliyor. İşte haber ekibimizin derlediği görüntülerle Erciyes’in büyülü güzelliğini fark eden yerli ve yabancı ziyaretçilerin Erciyes konusundaki düşünceleri…..
Güncel
MOBİLYA SEKTÖRÜ  2015’TEN UMUTLU
MOBİLYA SEKTÖRÜ 2015’TEN UMUTLU
Mobilya sektörü, sektörün iş alanları ve istihdam rakamlarıyla gelişmeye açık olması ve potansiyel arz etmesi nedeniyle hem ulusal, hem de yerel ekonomimizin lokomotif sektörleri arasında yer alıyor. Elde edilen verilere göre özellikle ‘Kensel Dönüşüm’ projeleri ve inşaat sektöründeki hareketlilik yurt genelinde ve ilimizde mobilya sektöründeki istihdamı da arttırırken haber ekibimize sektörü değerlendiren Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Mahmut Alak “2015 yılı mobilya sektörü açısından Kayseri’nin yılı olacak” diye konuştu…
Güncel
TALAS`TA İŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİ
TALAS`TA İŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİ
Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, nüfusun ve konutlaşmanın hızla arttığı Talas`ta iş kazalarının yaşanmaması için her türlü güvenlik tedbirini alacaklarını söyledi.
Güncel
MUSTAFA KEMAL`LER ÖLMEZ
MUSTAFA KEMAL`LER ÖLMEZ
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kayseri Şube Başkanı Mustafa Tekin, 10 Kasım dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Unutturma çabalarının arttığı günümüzde Mustafa Kemal Atatürk çok daha büyük önem kazanmıştır" dedi.
Güncel
Vergideki Kayıp Kaçağı Önleyeceğiz
Vergideki Kayıp Kaçağı Önleyeceğiz
Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasınca tertiplenen seminerinde ilimizde faaliyet gösteren Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler 6552 Sayılı Borçların Yeniden Yapılandırılması Kanunu’ ile ilgili bilgilendirildiler… Toplantıya onur konuğu olarak iştirak eden ve aslen Kayserli olan Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk katılımcılara yönelik olarak gerçekleştirdiği değerlendirmesinde, Vergi denetiminin çok önemli olduğuna dikkat çekerek “Önümüzdeki süreçte yeni kayıt dışı eylem planı ile ilgili çalışmalar olacak. Bunu sayın Başbakanımız paylaşacak. Bununla ilgili nasıl bir strateji gösterildiğini hep birlikte göreceğiz. Vergiye gönüllü uyumun arttırılması ile ilgili çalışmalarımız var. Yeni dönemde vergiye gönüllü uyum ile ilgili hareket gerçekleştireceğiz. Bu şekilde kayıp ve kaçağı engellemeye çalışacağız” ifadesini kullandı…
Güncel
19. MİLLİ EĞİTİM ŞURASI
19. MİLLİ EĞİTİM ŞURASI
19. Milli Eğitim Şurası Kayseri hazırlık çalışması kapsamın da ilimiz genelinde eğitim veren öğretmen ve örenim gören öğrencilerin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda öğretmen niteliğinin arttırılması ve eğitim yöneticilerinin niteliğinin geliştirişlmesi konuları masaya yatırılarak detaylıca ele alındı... Söz konusu değerlendirmelerin rapor haline dönüştürülerek ilgili makamlara sunulacağı öğrenildi...
Güncel
UYKU APNESİ’ BÜYÜK BİR RİSK
UYKU APNESİ’ BÜYÜK BİR RİSK
Kalp hastalıklarından depresyona, reflüden hipertansiyona, cinsel isteksizlik ve işlevsizliğe kadar çok sayıda rahatsızlığın nedeni olan ‘Uyku Apnesi’ni haber ekibimiz mercek altına aldı. Avustralya’da Sidney Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada ‘Uyku Apnesi’ rahatsızlığına sahip insanların kanserden ölme riskinin de arttırdığını ve du duruma sebep olarak ise , kanserli dokuların ‘uyku apnesi’ nedeniyle oksijensiz kalması gösteriliyor. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Nöroloji Ana Bilim Dalı Uyku Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Sevda İsmailoğulları haber ekibimize çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Sağlık
İYİ BİR HALI İKİ AYDA DOKUNUYOR
İYİ BİR HALI İKİ AYDA DOKUNUYOR
Yahyalı lı halısı üreticisi Fatih Özülkü Yahyalı halısının kullandıkça değerinin arttığını söyledi. Özülkü, Yahyalı halısı yapımında kullanılan malzemelerin tamamen yöreye özgü olduğunu belirtti.
Güncel
İLİMİZDE 600 KİŞİ BÖBREK VE KARACİĞER BEKLİYOR
İLİMİZDE 600 KİŞİ BÖBREK VE KARACİĞER BEKLİYOR
Organ nakli bekleyen hastaların sayısı çığ gibi büyüyor...Ülkemizde ve ilimizde de organ nakli bekleyen hastaların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu tablonun ortaya çıkmasındaki en büyük neden ise yeterli sayıda vericinin bulunmaması. Son 10 yılda organ nakli sayısı ve kalitesi arttığı halde, insanlarımız organlarını bağışlamaya çekiniyor.
Sağlık
POLİSLERE PSİKODRAMA EĞİTİMİ VERİLDİ
POLİSLERE PSİKODRAMA EĞİTİMİ VERİLDİ
Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, polis memurlarına yönelik olarak gerçekleştirilen eğitim seminerinde “Toplumsal olaylara müdahale farkındalığının arttırılması için psiko-drama eğitimi” verildi.
Eğitim
SUCUK VE PASTIRMA SATIŞLARI 3 KAT ARTTI
SUCUK VE PASTIRMA SATIŞLARI 3 KAT ARTTI
Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü, gurbetçilerin gelmesiyle pastırma ve sucuk satışlarının 3 kat arttığını söyledi.
Güncel
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
28 Nisan 2017 Cuma
Bugün
Güneşli
23 °C
6 °C
Cumartesi
Güneşli
23 °C
8 °C
Pazar
Parçalı bulutlu
25 °C
9 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74