Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KAYSERİ OSB’DE İLAÇ DA ÜRETİLECEK
KAYSERİ OSB’DE İLAÇ DA ÜRETİLECEK
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, Doğa Bilimleri Kimya Laboratuarı açmak için çalışmalara başladıklarını belirterek, “Bu laboratuar sayesinde Kayseri hem ilaç, hem kimya konusunda çalışma yapacak ve üretimini gerçekleştirecek” dedi.
Güncel
UYKU APNESİ’ BÜYÜK BİR RİSK
UYKU APNESİ’ BÜYÜK BİR RİSK
Kalp hastalıklarından depresyona, reflüden hipertansiyona, cinsel isteksizlik ve işlevsizliğe kadar çok sayıda rahatsızlığın nedeni olan ‘Uyku Apnesi’ni haber ekibimiz mercek altına aldı. Avustralya’da Sidney Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada ‘Uyku Apnesi’ rahatsızlığına sahip insanların kanserden ölme riskinin de arttırdığını ve du duruma sebep olarak ise , kanserli dokuların ‘uyku apnesi’ nedeniyle oksijensiz kalması gösteriliyor. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Nöroloji Ana Bilim Dalı Uyku Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Sevda İsmailoğulları haber ekibimize çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Sağlık
BESLENME ÇANTALARI`NDA HANGİ YİYECEKLER OLMALI?
BESLENME ÇANTALARI`NDA HANGİ YİYECEKLER OLMALI?
Ders zilinin çalmasına günler kala; okul çağındaki çocuklara doğru beslenme alışkanlıklarının kazandırılması, onların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmelerinin temini için uyarılarına yeniden başlayan uzmanlar özellikle okul çağındaki çocukların belenmelerine dikkat çekip doğru gıdaların tüketilmesi için tavsiyelerde bulunuyorlar... Bizde çocuğunun zihinsel ve bedensel gelişimini önemseyen anne babalar için Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme Ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Meltem Soylu’nun kapısını çalıp "Belenme çantalrında hangi gıda madeleri olmalı ?" diye sorduk...
Güncel
NNY`DA  FİZYOTERAPİSTLER GÜNÜ KUTLAMASI
NNY`DA FİZYOTERAPİSTLER GÜNÜ KUTLAMASI
Dünya Fizyoterapi Konfederasyonunun kuruluş yıldönümü olan 8 EYLÜL, tüm dünyada ve ülkemizde `Fizyoterapistler Günü` olarak kutlanıyor. Bu özel gün vesilesi ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde bir kutlama etkinliği tertiplendi... Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili olarka haber ekibimize konuşan Dekanı Prof. Dr. Ferhan Soyuer "Bugün ülkemizdeki fizyoterapistlerin sayısı 7000’e ulaşmıştır. Hedefimiz 2020 yılında 15 bin fizyoterapist sayısına ulaşmaktır" diye konuştu...
Güncel
YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAK
YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALINACAK
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney yaptığı açıklamada, Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde İşletme (Tezli), İktisat (Tezli) ve İşletme Yönetimi (Tezsiz) Yüksek Lisans Programlarına 2014-2015 eğitim-öğretim yılında toplam 125 öğrenci alınacağını duyurdu.
Eğitim
ERÜ – KOSB  ORTAKLIĞI`NDA DOĞA BİLİMLERİ ARAŞTIRMA MERKEZİ`  KURULUYOR
ERÜ – KOSB ORTAKLIĞI`NDA DOĞA BİLİMLERİ ARAŞTIRMA MERKEZİ` KURULUYOR
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Erciyes Üniversitesi ortaklığında kurulacak olan `Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi` nin kuruluş protokolü imza altına alındı. Rektörlük Binası Senato Salonu`nda yapılan protokol sözleşmesi törenine konuşan Rektör Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur "İlaç, stratejik olarak silahtan daha önemli bir maddedir.” İfadesini kullandı...
Eğitim
ORGAN BAĞIŞI PANELİ
ORGAN BAĞIŞI PANELİ
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu`nda ``Organ Bağışı`` paneli düzenlendi.
Eğitim
3. KAYSERİ EKONOMİSİ  SEMPOZYUMU BAŞLADI
3. KAYSERİ EKONOMİSİ SEMPOZYUMU BAŞLADI
Kayseri Ticaret Odası ile Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından ortaklaşa tertiplenen Kayseri Ekonomisi Sempozyumu’nun üçüncüsü Hilton Otel`de start verdi. Sempozyuma konuşmacı olarak katılan Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye Cumhuriyeti`nin kurmuş olduğu hedefi 500 milyar dolarlık ihracat olduğunu vurgulayarak, Kayseri’nin de Cumhuriyetin 100. Yılında hedefi 7 milyar dolarlık ihracat olduğunu açıkladı..
Güncel
ARAPÇA BİLGİ VE ETKİNLİK YARIŞMALARI İL FİNALİ YAPILDI
ARAPÇA BİLGİ VE ETKİNLİK YARIŞMALARI İL FİNALİ YAPILDI
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından tertip edilen 5. Uluslar arası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarının il elemeleri Kocasinan İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde Melikgazi Belediyesi Konferans Salonunda yapıldı. Kayseri’nin il ve ilçelerindeki imam hatip liselerinin arasında kıyasıya bir yarışa sahne olan yarışma, Bilgi Yarışması, Şiir Yarışması ve Hitabet Yarışması dallarında yapıldı. Yarışmanın jüri üyeliklerini Erciyes Üniversitesi öğretim üyeleri gerçekleştirdi. Yarışmanın sunuculuğunu Kilim Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Ali Güngör yaptı.
Güncel
DARÜŞŞAFAKA TANITIM TURU`NDA
DARÜŞŞAFAKA TANITIM TURU`NDA
Darüşşafaka Eğitim Kurumları ilimizde gerçekleştirdiği toplantı ile kendini tanıttı.… ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ misyonuyla binlerce çocuğun hayatını değiştiren Darüşşafaka Eğitim Kurumları, kuruluşunun 151. yılı vesilesiyle yeni öğrencilere kapılarını açmak için yapılan ilimizde sınav tanıtım toplantısında konuşan Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Nimet Renkiyıldı “Günümüz gençlerinin aldıkları eğitimle akademik alanda donanımlı olmalarının yanı sıra kendilerini doğru ifade eden, toplumsal sorumluluk sahibi, sosyal ve kültürel yönden kendini geliştirmiş ve yaşam boyu öğrenen bir yapıya sahip olmaları beklenmektedir” sözleri ile verdikleri eğitimin niteliğine dikkat çekti...
Güncel
GENÇ MÜHENDİSE `RİETER AWARD` ÖDÜLÜ
GENÇ MÜHENDİSE `RİETER AWARD` ÖDÜLÜ
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü yüksek lisans öğrencisi Çiğdem Çalışkan, uluslararası Rieter Award Ödülü`nü kazandı.
Teknoloji
KAYSERİ’NİN EKONOMİSİ MASAYA YATIRILACAK
KAYSERİ’NİN EKONOMİSİ MASAYA YATIRILACAK
Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından 24 ve 26 Nisan tarihleri arasında 3. Kayseri Ekonomisi Sempozyumu düzenlenecek.
Ekonomi
“KÖK HÜCRENİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER  KALDIRILSIN”
“KÖK HÜCRENİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILSIN”
Türkiye Bilimler Akademisi TÜBA’nın düzenlenen `Ulusal Kök Hücre Politikaları` konulu çalıştay sona erdi. Çalıştaya iştirak eden bilim adamları ortak bir çağrıda bulunarak; embiryo kök hücrelerinin araştırılmasının önünün açılması, araştırmalarda kullanılan malzemelerde vergi indirimi yapılması, işadamı ve hayırseverlerin kök hücre çalışmalarını maddi açıdan desteklemesi konusunda destek istediler….
Sağlık
TÜBA ULUSAL KÖK HÜCRE POLİTİKALARI ÇALIŞTAYI
TÜBA ULUSAL KÖK HÜCRE POLİTİKALARI ÇALIŞTAYI
Erciyes Üniversitesi ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından düzenlenen Ulusal Kök Hücre Politikaları Çalıştayı, Kayseri’de başladı.
Sağlık
GENÇ TEMA YEŞİL STANDI NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ’NDE
GENÇ TEMA YEŞİL STANDI NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ’NDE
NNY Üniversitesi Genç TEMA Kulübü’ nün kurduğu `Yeşil Stant` İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde açıldı.
Yaşam
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ'NDE MEZUNİYET SEVİNCİ
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ'NDE MEZUNİYET SEVİNCİ
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitiren öğrenciler için ayrı ayrı mezuniyet töreni düzenlendi.
Eğitim
23 NİSAN İÇİN ‘HER EVDE BİR OYUNCAK’ KAMPANYASI
23 NİSAN İÇİN ‘HER EVDE BİR OYUNCAK’ KAMPANYASI
Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri 23 Nisan nedeniyle ‘Her evde bir oyuncak’ kampanyası başlattı.
Güncel
23 NİSAN İÇİN ‘HER EVDE BİR OYUNCAK’ KAMPANYASI
23 NİSAN İÇİN ‘HER EVDE BİR OYUNCAK’ KAMPANYASI
Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri 23 Nisan nedeniyle ‘Her evde bir oyuncak’ kampanyası başlattı.
Güncel
KÜÇÜK MUCİTLER ESERLERİNİ SERGİLEDİ.
KÜÇÜK MUCİTLER ESERLERİNİ SERGİLEDİ.
TÜBİTAK'ın ilköğretim öğrencilerine yönelik Matematik ve Fen Bilimleri dallarında düzenlediği ''Bu Benim Eserim'' Proje Yarışması Bölge Sergisi, Kadir Has Kongre Merkezi'nde açıldı. Açılışta birkbirinden ilginç projeler dikatlerden kaçmadı.
Güncel
‘STEM’  SİSTEMİ  İLİMİZDE  HAYATA  GEÇECEK…
‘STEM’ SİSTEMİ İLİMİZDE HAYATA GEÇECEK…
Kastamonu İl Milli eğitim Müdürü olarak görev yaparken, yaklaşık iki ay önce İbrahim Ceylan’ın istifası sonrası boşalan Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Bilal Yılmaz düzenlenen kahvaltılı toplantı ile ilimiz medya mensupları ile bir araya geldi… Yılmaz toplantıda yaptığı konuşmada ‘STEM’ adı verilen ve matematik ve fen bilimlerine olan ilginin artmasını amaçlayan projenin ilimizde hayata geçirileceği müjdesini verdi…
Eğitim
BAŞKAN  ÖZHASEKİ SÖZÜNÜ TUTTU, ÖĞRENCİLERE SUCUK DAĞITTI
BAŞKAN ÖZHASEKİ SÖZÜNÜ TUTTU, ÖĞRENCİLERE SUCUK DAĞITTI
Başkan Özhaseki sözünü tuttu, öğrencilere sucuk dağıttı. Sevgili izleyiciler; Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kazandığı tazminatla bu kez Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde bin öğrenciye sucuk dağıttı.
Siyasi
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
27 Nisan 2017 Perşembe
Bugün
Güneşli
22 °C
4 °C
Cuma
Güneşli
23 °C
6 °C
Cumartesi
Güneşli
23 °C
8 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74