Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
BÜNYAN’DA SEL
BÜNYAN’DA SEL
VATANDAŞLAR YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYOR
Güncel
KAYSERİ’DE 5 YILDA BİN 252 HASTAYA ULAŞTI
KAYSERİ’DE 5 YILDA BİN 252 HASTAYA ULAŞTI
Kayseri İl Afet Koordinasyon Merkezi’ne bağlı Ambulans Helikopter, 2009 yılından bu yana bin 252 hasta taşıdı. Kayseri İl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcısı Dr.Tuna Sedef,”Helikopter ambulansımız ile 2009 yılının ekim ayından bu yana da 1252 adet vakaya hizmet verdik” dedi.
Güncel
MAHSUR KALAN VATANDAŞLARI EKİPLER KURTARDI
MAHSUR KALAN VATANDAŞLARI EKİPLER KURTARDI
Kayseri’de etkili olan olumsuz hava koşulları ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.
Güncel
ÖNCELİKLİ AMACIMIZ İŞÇİLERİMİZİN KURTARILMASI
ÖNCELİKLİ AMACIMIZ İŞÇİLERİMİZİN KURTARILMASI
Maden ocağındaki su baskını nedeniyle mahsur kalan 18 işçiyi kurtarma çalışmalarını incelemek üzere Karaman`ın Ermenek ilçesinde bulunan; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, incelemelerin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Maden ocağının tamamen özel bir işletme olduğunu ifade eden Bakan Yıldız, " Toplam 18 işçimizin aşağıda kaldığını görüyoruz. Her iki saatte yaklaşık bir metrelik su yükselmesi var. Su yükselmesi devam ediyor. Suyun hangi gerekçeyle ve nasıl geldiği şu anda tespit edilmiş değil. Öncelikli amacımız işçilerimizin kurtarılması " diye konuştu.
Güncel
CHP`LİLER  MUM  YAKIP, KARANFİL  BIRAKTILAR
CHP`LİLER MUM YAKIP, KARANFİL BIRAKTILAR
Karaman’ın Ermenek ilçesinde yaşanan maden kazası Cumhuriyet Bayramı’nın buruk kutlanmasına neden oldu. Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı resepsiyonu dahil tüm etkinlikler iptal edilirken salt resmi geçit törenleri gerçekleştirildi. CHP Kayseri İl Örgütü ise maden kazasından üzüntü duyduğunu belirtmesine rağmen mum yakıp, Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirerek kafalarda soru işaretlerine neden oldular...
Güncel
KURBAN KESERKEN “SUCUK HESABI” YAPMAYIN
KURBAN KESERKEN “SUCUK HESABI” YAPMAYIN
Müftü Maraşlıgil "Kurban keserken yapacağımız sucukların miktarını hesap etmemeliyiz". . . Sevgili İZLEYİCLER; Müftülük İl Binasında gerçekleştirilen basın toplantısında Kurban Bayramı ve faziletleriyle ilgili bir basın açıklaması gerçekleştiren İl Müftüsü Ali Maraşlıgil son yıllarda ilimizde ortaya çıkan bir yanlışa dikkat çekerek ” Kurban keserken yapacağımız sucukların miktarını hesap etmemeliyiz. Allah için ne kadar fakiri, nasıl sevindireceğimizin hesabını yapalım.” ifadesini kullanarak bayram öncesi ilimiz sakinlerini uyardı...
Güncel
SELDE MAHSUR KALANLAR KEPÇELERLE KURTARILDI
SELDE MAHSUR KALANLAR KEPÇELERLE KURTARILDI
Kayseri`nin Sarıoğlan ilçesinde meydana gelen sel nedeniyle mahsur kalan vatandaşlar, kepçelerle kurtarıldı.
Güncel
ANİ  YAĞIŞLA GELEN SEL FELAKETİ
ANİ YAĞIŞLA GELEN SEL FELAKETİ
İlimizde akşam saatlerinde etkili olan yağmur sonrası sel meydana geldi. . Erciyes Dağı eteklerinden gelen sel suları Hisarcık ve Kıranardı mahallelerinde etkili olurken sel sularına kapılan genç kadını vatandaşların çabaları ile kurtarıldı. Bünyan ilçesindeki etkili yağışın Bük deresini taşırması sonucu çok sayıda ev ve iş yerini sel suları basarken mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekiplerince kurtarıldı… Havanın aydınlanması ile yaşanan felaketin izleri daha net ortaya çıkarken zarar gören vatandaşlar ilgililerden destek istedi…..
Güncel
GÜL’ÜN YOL HARİTASI
GÜL’ÜN YOL HARİTASI
“Partime döneceğim” şeklindeki sözleri ile adeta Türkiye’nin gündemini değiştiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün AK Parti üyeliğinin yeni serüveni nasıl başlayacak. Gül’ün görev süresini tamamlayacağı 28 Ağustos dan önce istifa etmesinin beklenmediği, devir teslimden sonra, eylülün ilk haftasında Kayseri’ye gelerek görkemli bir törenle AK Parti Melikgazi İlçe Teşkilatı’na üye kaydını yaptırarak yeni siyasi hayatına start verecek.Gül,Cumhurbaşkanlığından sonra Kayseri’ye ilk gelişinde görkemli bir kalabalık tarafından karşılanacak.
Siyasi
İÇME  SUYU  SIKINTISI YAŞIYORUZ
İÇME SUYU SIKINTISI YAŞIYORUZ
KASKİ Genel Müdürü Ender Batukan yaz ayları ile birlikte ortaya çıkan içme suyu sıkıntısına dair haber ekibimizin sorularını cevapladı. Mevsim olarak bu senenin kurak geçtiğini hatırlatan Batukan, "Sadece içme su kaynakları değil, sulama kaynaklarının da kuraklıktan olumsuz etkilendiğine dikkat çekerek, insanların içme suyu kaynağından sulama hizmetine su aktarması nedeniyle ilimizde su sıkıntısı yaşanmaktadır" değerlendirmesinde bulundu...
Güncel
AKUT`TAN KEÇİ KURTARMA OPERASYONU
AKUT`TAN KEÇİ KURTARMA OPERASYONU
Kayseri`nin Develi ilçesinde çıktıkları 50 metre yükseklikte 4 gün boyunca mahsur kalan 6 keçi, AKUT Kayseri ekibinin çalışmaları sonrasında kurtarılarak sahibine teslim edildi.
Yaşam
SOMA`DAKİ MADEN FACİASI
SOMA`DAKİ MADEN FACİASI
Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir Manisa`nın Soma İlçesindeki yaşanan maden faciasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak üzüntülerini kamuoyu ile paylaştı.
Güncel
AİLEYİ İTFAİYE EKİPLERİ KURTARDI
AİLEYİ İTFAİYE EKİPLERİ KURTARDI
Kayseri’de virajı alamayan otomobilin su kanalına düşmesi sonucunda ölümden dönen aileyi itfaiye ekipleri kurtardı.
Asayiş
ERCİYES’TE GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT
ERCİYES’TE GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT
Erciyes’te AKUT, UMKE, JAK, İl Sağlık Müdürlüğü, Kayseri Erciyes A.Ş. Arama Kurtarma Ekibi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin katılımıyla Erciyes A.Ş. tarafından düzenlenen tatbikatta, teleferikte mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı.
Yaşam
``28 ŞUBAT UTANÇ VERİCİ DARBELERDEN BİRİDİR``
``28 ŞUBAT UTANÇ VERİCİ DARBELERDEN BİRİDİR``
Eski Saadet Partisi Genel Başkanı ve Onursal Genel Başkan Recai Kutan, Kayseri`deki Necmettin Erbakan Sergisi`nin açılışına katıldı. Kutan, "28 Şubat en kapsamlı ve utanç verici darbelerden biridir" dedi.
Siyasi
DAĞDA MAHSUR KALANLAR BÖYLE KURTARILACAK
DAĞDA MAHSUR KALANLAR BÖYLE KURTARILACAK
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘Avrupa Ülkelerinde Kayak ve Dağcılık Sporunda Meydana Gelen Kazalarda, Arama, Kurtarma ve İlk Yardım Tekniklerinin Yerinde Görülmesi ve Değerlendirmesi’ isimli proje çerçevesinde 20 katılımcı Avusturya’da eğitim gördü.
Yaşam
BÜNYAN BELEDİYESİ KARLA MÜCADELE EKİBİ TEYAKKUZDA
BÜNYAN BELEDİYESİ KARLA MÜCADELE EKİBİ TEYAKKUZDA
Bünyan Belediyesi Bünyesinde oluşturulan 7/24 çalışan karla mücadele ekibi depo saha amirliğinde hazır bekletiliyor.
Güncel
DARBECİ ARIYORSA SİLİVRİ’NİN YOLUNU GÖSTERECEK OLAN ÇOK KİŞİ VAR
DARBECİ ARIYORSA SİLİVRİ’NİN YOLUNU GÖSTERECEK OLAN ÇOK KİŞİ VAR
AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Darbe Araştırmaları Alt Komisyon Başkanı Yaşar Karayel, 10 Kasım’da yazdığı bir mektup sonrasında dikkatleri üzerine çeken Nasuh Mahruki için, “Kendisine bir darbeci, bir yandaş arıyorsa, resmi kıyafetli bir darbeci arıyorsa, kime sorarsa sorsun ona Silivri’nin yolunu gösterecek olan çok vatandaş var” dedi.
Güncel
ASANSÖRDE MAHSUR KALAN ŞAHSI İTFAİYE KURTARDI
ASANSÖRDE MAHSUR KALAN ŞAHSI İTFAİYE KURTARDI
Kayseri’de zemine düşen asansörde mahsur kalan şahıs, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
Asayiş
ARSLAN “KAYSERİ BARIŞ MODELİ“
ARSLAN “KAYSERİ BARIŞ MODELİ“
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan Büyükşehir Belediyesi`ni ziyaret ederek Başkan Mehmet Özhaseki ile bir süre görüştü. Ziyarette yaptığı konuşmada Kayseri`yi işçi-işveren ilişkileri yönünden `Barış Modeli` olarak nitelendiren Arslan bunun mimarının da Başkan Özhaseki olduğunu vurgulayarak şükranlarını iletti…
Güncel
ERCİYES’İN  DORUKLARINDA NEFES KESEN TATBİKAT
ERCİYES’İN DORUKLARINDA NEFES KESEN TATBİKAT
Erciyes Master Projesinin hayata geçmesi ile dünyanın gözde kayak merkezlerinden biri haline gelen Erciyes KAYAK Merkezinde yaşanabilecek olası olumsuzluklara hazır olmaka maksadı ile bir tatbikat tertiplendi… Erciyes A.Ş. Arama Kurtama Ekibi ile AKUT ekiplerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği kurtarma tatbikatında Senaryo gereği 20 m. yükseklikteki teleferikte mahsur kalanlar, 15 dakika içerisinde güvenli şekilde yere indirildi.
Güncel
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Ocak 2018 Cuma
Bugün
Parçalı bulutlu
1 °C
-3 °C
Cumartesi
Bulutlu
3 °C
-3 °C
Pazar
Fırtına
4 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL