Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
VALİ ORHAN DÜZGÜN:
VALİ ORHAN DÜZGÜN:
“339 PERSONEL OKUL GÜVENLİĞİ İÇİN GÖREVLENDİRİLDİ”
Eğitim
ULAŞIMIN KALİTESİNİ
ULAŞIMIN KALİTESİNİ
ARTIRACAĞIZ
Güncel
5 MAHKUMUN YANARAK CAN VERDİĞİ OLAYIN ZANLILARINA
5 MAHKUMUN YANARAK CAN VERDİĞİ OLAYIN ZANLILARINA
BERAAT KARARI ÇIKTI
Güncel
KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
Hacılar Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri çerçevesinde Hacılar Kültür Merkezinde düzenlenen Türk Müziği Dinletisi ile Hacılarlı vatandaşlar unutulmaz bir gece yaşadı.
Kültür-Sanat
"Trafiğe Köklü Çözüm Getiriyoruz"
"Trafiğe Köklü Çözüm Getiriyoruz"
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı`nda devam eden üstgeçit ve yonca yapraklı kavşak çalışmalarının yapıldığı inşaat alanında incelemelerde bulundu. Trafiğe köklü çözüm getirilmesi için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü ifade eden Başkan Özhaseki, çalışmalar tamamlandıktan sonra trafik sorunundan bahsedilmeyeceğini söyledi.
Güncel
BUHARLI TRENDE PİYANO RESİTALİ
BUHARLI TRENDE PİYANO RESİTALİ
00- Macar-İngiliz ortak demiryolu projesi kapsamında geçtiğimiz ay Budapeşte’den yola çıkan ve Tahran’a giden buharlı tren, dönüşte Kayseri Garınca Macaristan Büyükelçisi ve Kayseri Protokolü tarafından karşılandı. Turistlerle selamlaşan büyükelçi ve protokol mensuplarına modern şekilde dizayn edilmiş olan vagonların içinde birde piyano resitali verildi…
Güncel
KOKU ON BİNLERİ İSYAN ETTİRİYOR
KOKU ON BİNLERİ İSYAN ETTİRİYOR
Karpuzatan’da bulunan, kemikten yağ ve kanatlı hayvan yemi üreten fabrikanın günün belli saatlerinde neden olduğu koku, Erkilet Cami Kebir, Karpuzatan, Oruç Reis, Turgut Reis, Yeşilmahalle, Mithatpaşa, Sancaktepe ve Boztepe mahallelerinde oturan on binlerce insanı adeta isyanın eşiğine getirdi. Bölgede bulunan Tarman Çocuk Hastanesi de kokudan olumsuz etkileniyor.
Güncel
DAVUTOĞLU  25 EKİM’DE  KAYSERİ’DE OLACAK
DAVUTOĞLU 25 EKİM’DE KAYSERİ’DE OLACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki bir basın toplantısı düzenleyerek ilimizin ev sahipliğinde hafta sonu gerçekleştirilecek olan Tarihi Kentler Birliği Zirvesi’ne dair bilgilendirme yaptı… Toplantıda Başbakan Davutoğlu’nun 25-26 Ekim tarihinde ilimizi ziyaret edeceğini ve Talas Raylı Sistem Hattı ile Yeni Hal Kompleksi`ni hizmete açacağını müjdeleyen Başkan Özhaseki sözlerinin devamın da 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`ün vefatınınardından Kayseri`ye gömülmek istendiğini açıklayarak ‘Asri Mezarlık’ olarak bilinen kabristanın içinde `Devlet Mezarlığı` oluşturularak Gül’ün talebine cevap verileceğini duyurdu…
Güncel
TDK`DAN TÜRKÇE ECZACILIK SÖZLÜĞÜ
TDK`DAN TÜRKÇE ECZACILIK SÖZLÜĞÜ
Türk Dil Kurumunca oluşturulan çalışma grubu, eczacılık terimlerine yeni Türkçe karşılıklar bularak, ilk Türkçe eczacılık sözlüğünü hazırladı. Sözlükte, eczacılık terimlerine bulunan ilginç karşılıkların yanı sıra halk diline yerleşen sözcüklere de yer verildi. Biz de konuyla ilişki olarak 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş`a söz konusu çalışma ile ilgili düşüncelrini sorduk... Ulutaş" Dil birliği sağlandı" değerlendirmesinde bulundu...
Güncel
Siyasi
EBEVEYN ÇATIŞMASI ARTIYOR
EBEVEYN ÇATIŞMASI ARTIYOR
Ebeveyn çatışmasının temel nedenin ailelerin çocuklarına yeterince zaman ayırıp dinlemelerinden kaynaklandığına dikkat çeken uzmanlar; aile içi psikolojik ve fiziksel şiddetin temelinde ise aile içi iletişimin yetersiz olmasına bağlıyorlar. . Bizde uzmanların önemle altını çizdiği bu konu hakkında daha geniş bilgi edinmek ve daha geniş kitlelere duyurabilmek adına konuyu Erciyes Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa Atak`a sorup sorunun çözümü için yapılması gerkenleri öğrendik.. Ve uzmanların tesbitlerinin sokaktaki yansımasını görmek üzere ilimiz sakinlerine mikrofon uzatıp düşüncelerinği aldık...
Yaşam
 Başkan Haseki, Özvatan Kalkınsın
Başkan Haseki, Özvatan Kalkınsın
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, ilçe, belde ve köyler için milat olarak gördüğü yeni Büyükşehir Kanununu ve bu kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte ilçelerde gerçekleştireceği proje ve yatırımları anlatmaya devam ediyor. Başkan Özhaseki`nin bu seferki durağı Özvatan oldu.
Siyasi
BAŞKAN ÖZHASEKİ ULAŞIM PLANINI AÇIKLADI
BAŞKAN ÖZHASEKİ ULAŞIM PLANINI AÇIKLADI
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki bir basın toplantısı yaparak Kent İçi Ulaşım Master Planını açıkladı. Kısa, orta ve uzun vadede yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Özhaseki, şehir içi trafiğinin bu projelerle rahatlayacağını kaydetti. Özhaseki sözlerinin devamında , Kayseri’nin doğuya doğru büyüyeceğini kaydederek “ Şehri Gesi, Turan, Bünyan hattındaki sert zeminlere doğru büyütmek, toplu taşıma ve raylı sistem hattını güçlendirmek niyetindeyiz” ifadesini kullandı…
Güncel
`UFUKTAKİ KENT KAYSERİ 2014`TE KONUŞTU
`UFUKTAKİ KENT KAYSERİ 2014`TE KONUŞTU
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, yeni dönemde yapmayı planladığı ve Kayseri`yi geleceğe taşıyacak nitelikteki dev projeleri bir tanıtım toplantısıyla açıkladı. Beş yıl önce "Ufuktaki Kent Kayseri" vizyonunu açıklayan o projeleri bir bir hayata geçiren Başkan Özhaseki, gelecek beş yıllık dönem için de yine Kayseri ve Türkiye`de ses getirecek projeler ortaya koydu. Kayseri`deki üniversite, belediye, oda, dernek, vakıf, sendika ve diğer sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinden oluşan yaklaşık 3 bin kişiye projelerini anlatan Başkan Özhaseki, "Şimdiye kadar vaat edip de yapmadığım hiçbir şey olmadı" dedi.
Güncel
İŞGÜCÜ PİYASASI TALEP ARAŞTIRMASI TAMAMLANDI
İŞGÜCÜ PİYASASI TALEP ARAŞTIRMASI TAMAMLANDI
İş Kurumu (İŞKUR) Kayseri İl Müdürlüğü`nün, istihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılması; eğitimin işgücü talebine duyarlılığının artırılmasına, işgücü arz ve talebinin doğru olarak tespit edilmesine ve buna uygun politikaların geliştirilmesine yönelik yaptığı 2013 Yılı I. Dönem “İşgücü Piyasası Talep Araştırması” tamamlandı.
Güncel
KAYSERİ BAROSUNDAN AVUKATLARA SERVİS HİZMETİ
KAYSERİ BAROSUNDAN AVUKATLARA SERVİS HİZMETİ
Kayseri barosu avukatların yeni adliye binasına gidip gelmeleri için servis hizmeti başlattı.
Güncel
STEM PROJESİ İÇİN İLK ADIM  ATILDI
STEM PROJESİ İÇİN İLK ADIM ATILDI
Türkiye’de ilk defa ilimizde hayata geçirilen ve kısa adı STEM olan bilim, teknoloji, mühendislik, ve matemnatik bilminin projelerle hayata realize ederek geleceğin bilim adamlarının yetiştirilmesi için ilk adımların atılmasının hedeflendiği proje için iğl genelinde belirlenen okullara pilot okullara materyaller dağıtıldı...
Eğitim
DEVELİ’DE ÖRNEK İFTAR
DEVELİ’DE ÖRNEK İFTAR
Develi Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl İlçedeki tarihi Roma Havuzunun olduğu Elbiz Parkında düzenlenen iftar programının davetlileri ve iştirak bakımından örnek bir iftar programı oldu.
Güncel
HER 4 İNSANDAN BİRİ KANSERDEN ÖLECEK
HER 4 İNSANDAN BİRİ KANSERDEN ÖLECEK
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından ‘Engineering of Arsembly and Validation Platforms for Nanoscale Delivery Systems’ konulu seminer düzenlendi.
Sağlık
SULTANSAZLIĞI'NDA 'FAYTON'LU TURLAR BAŞLIYOR
SULTANSAZLIĞI'NDA 'FAYTON'LU TURLAR BAŞLIYOR
Türkiye'de göçmen kuşların önemli uğrak yerlerinden Kayseri'deki Sultan Sazlığı'nda 'Fayton'lu gezi turları başlıyor.
Yaşam
SULTAN SAZLIĞI’NDA AT BİNİCİLİĞİNE BÜYÜK İLGİ
SULTAN SAZLIĞI’NDA AT BİNİCİLİĞİNE BÜYÜK İLGİ
Sultan Sazlığı Ziyaretçi bilgilendirme merkezine ziyarete, pikniğe ve kuş cennetini gezmeye gelen vatandaşlar at biniciliği keyfini yaşadı.
Güncel
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
20 Ağustos 2017 Pazar
Bugün
Güneşli
33 °C
17 °C
Pazartesi
Güneşli
33 °C
16 °C
Salı
Güneşli
30 °C
15 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-6/16/1033434095171.jpg

KANALIMIZA ABONE OL