Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
TAKLA ATAN ARAÇTAN SAĞ ÇIKTILAR
TAKLA ATAN ARAÇTAN SAĞ ÇIKTILAR
Kayseri’de takla atan otomobil içerisinde bulunan 2 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre Keykubat mahallesi Osman Kavuncu caddesi üzerinde sürücüsü öğrenilemeyen 38 EB 558 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yaklaşık 100 metre sürüklendikten sonra takla attı. Kazanın ardından otomobilde bulunan 2 kişi, sağlık ekipleri tarafından Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, şahısların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. Takla atan otomobil ise, çekici marifetiyle bulunduğu yerden kaldırıldı. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.
Asayiş
ZORUNLU SİGORTALARIN DENETİMİ
ZORUNLU SİGORTALARIN DENETİMİ
Hazine Müsteşarlığı yayınladığı yönetmelikle, 1 Ocak 2015`ten itibaren tüm zorunlu sigortaların denetim yetkisini sigortacılara bıraktı… Uygulama, işyerlerinin yaptırmak zorunda olduğu tehlikeli maddeler sigortası ile başlayacak. Denetimler kamu ile ortaklaşa yürütülecek ve ağır yaptırım uygulanacak. Hazinenin bu kararının neler getirip, nelere fayda sağlayacağını ve uygulanabilirlik durumunu ilimizde faaliyet gösteren sigorta acentelerine sorduk…
Güncel
2 KİŞİ BONZAİ’DEN  ÖLDÜ
2 KİŞİ BONZAİ’DEN ÖLDÜ
İlimizin Uyuşturucu Eylem Planı, Vali Orhan Düzgün başkanlığında yapılan toplantıda mercek altına alındı… Toplantıda konuşan Vali Orhan Düzgün, Bonzai tehlikesine dikkat çekerek, şehirde 2 kişinin bonzaiden dolayı hayatını kaybettiğini açıkladı.
Asayiş
YÜCEHİSAR SOKAK  SAKİNLERİ DERTLİ
YÜCEHİSAR SOKAK SAKİNLERİ DERTLİ
Eskişehir Bağları - Selçuklu Mahallesi Yücehısar sokak sakinleri sorunlarına acil çözüm istiyor… Yücelhısar sokağın zeminin dolgu oldugu olması nedeni ile oluşan yükseltinin tehlike yaratması ve sık sık kazaların yaşanması mahalle sakinlerini çileden çıkartmış. Olası can kaybı, yada sakatlanmalara karşı sorunlarına acil çözüm isteyen sokak sakinleri Melikgazi Belediyesi`ne defalarca şikayette bulunup, istinat duvarı ve park yapılması için talepte bulunduklarını fakat sorunun hala çözülmediğini dile getiriyorlar....
Güncel
`BONZAİ`  OCAKLAR SÖNDÜRÜYOR
`BONZAİ` OCAKLAR SÖNDÜRÜYOR
Uyuşturucuyla tanışma yaşı maalesef her geçen gün düşmekte. Özellikle son dönemde sıkça duyduğumuz bir illet var. Adı“bonzai”. Sentetik bir uyuşturucu madde olan “Bonzai”, kolay üretilebilmesi ve ucuz olması nedeniyle, çocuklarımızı ve gençlerimiz tehdit etmekte. Her gün onlarca genç yüreği ağına düşüren zehir tacirleri menfaatleri uğruna ocaklar söndürmeye devam etmekte... İşte böylesine tehlikeli ve can yakan bu sinsi düşmana karşı ayık olmak için kameralarımız aracılığı ile anne babaları uyaran Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Reyhancan;”Belki moral bozucu ancak, dünyanın en iyi “Amatem” kliniklerinde dahi hastaların iyileşme oranı %5. “Yatarız hastaneye iyileşiriz” diye bir durum söz konusu değil. Bağımlı olduktan sonra kurtulmak çok güç. O yüzden bu illete hiç bulaşmadan, çocuklarımız, gençlerimizi koruyalım.” ifadesini kullandı....
Yaşam
TEHLİKE ARZ EDEN EVLERİ  YIKIMAYA BAŞLANDI
TEHLİKE ARZ EDEN EVLERİ YIKIMAYA BAŞLANDI
Hacılar Belediye Başkanı Dr. Doğan Ekici, İlçe merkezinde tehlike arz eden ve kullanılmayan yerlerin yıkımına başladıklarını duyurdu
Güncel
AMBALAJLI ÜRÜNLER  TEHLİKE SAÇIYOR
AMBALAJLI ÜRÜNLER TEHLİKE SAÇIYOR
Teknolojinindev adımlarla ilerleyip, hayatın her aşamasında yanı başımızda yer almasının sonucu olarak bizleri esareti altına alan ambalajlı ürünlerin hangi şartlarda üretildiğini, saklandığını ve nakledildiğini ne yazıkki tüketici olarak bizler bilemiyoruz.
Güncel
TEHLİKE HATTINDAN UZAKLAŞTIK
TEHLİKE HATTINDAN UZAKLAŞTIK
Spor Toto Süper Lig`in 28.haftasında Kayseri Erciyesspor, Kadir Has Stadyumu`nda konuk ettiği SB Elazığspor’u ilk yarıda bulduğu 3 golle mağlup etti.
Spor
‘HELAL  VE SAĞLIKLI  GIDA,DOĞAL BESLENME’
‘HELAL VE SAĞLIKLI GIDA,DOĞAL BESLENME’
Helal Gıda ve Doğal Beslenme` Konulu Panel’de sofralarımızdaki tehlikeye dikkat çekildi
Güncel
METRUK BİNALARIN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR
METRUK BİNALARIN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLİYOR
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kış aylarında karla mücadelenin yanı sıra metruk, terk edilmiş ve çevreye tehlike arz eden binaların yıkımını gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Güncel
650 ÖĞRENCİYE İNTERNETTEKİ TEHLİKELER ANLATILDI
650 ÖĞRENCİYE İNTERNETTEKİ TEHLİKELER ANLATILDI
Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda 650 öğrenciye, yapılan 7 ayrı toplantıda internette bekleyen tehlikeler anlatıldı.
Eğitim
ÖĞRENCİLER GÜVENLİ İNTERNETİ ÖĞRENDİ
ÖĞRENCİLER GÜVENLİ İNTERNETİ ÖĞRENDİ
EMNİYET TARAFINDAN 2 BİN 328 ÖĞRENCİYE GÜVENLİ İNTERNET KULLANIMI ANLATILDI - Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü tarafından şehir merkezinde bulunan liselerde okuyan 2 bin 328 öğrenciye “Güvenli İnternet Kullanımı İçin Bilinç Oluşturma” semineri verildi. Çocuk Şube Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Şube Müdürlüğünce ortaklaşa hazırlanan “Güvenli İnternet Kullanımı İçin Bilinç Oluşturma” projesi kapsamında, internetin bilinen tüm olumsuzlukları karşısında dikkat etmeleri gereken hususlar öğrencilere anlatıldı. Çocuk Şube Müdürlüğü personelince, Mimarsinan EML, Sami Yangın Anadolu Lisesi, Kadı Burhanettin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Nuh Mehmet Küçük Çalık Anadolu Lisesi, Kayseri Kız Teknik ve Meslek Lisesi, 75. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Cemal Bozkurt Anadolu Lisesi, Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Aydınlık Evler Lisesi, Belsin Çok Programlı Lisesi, Fatma Mustafa Hasçılık İ.O, Atatürk Ticaret Meslek Lisesi, Hürriyet Teknik ve EML, Vedat Evliya Lisesi, Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi, Şeker Lisesi, Seyit Burhanettin EML, Behice Yazgan Kız Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Lisesi, Besime Özderici İ.O ile Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinden toplam 2328 kişiye 21 oturum halinde bilgilendirme semineri düzenlendi Ayrıca, Melikgazi Müftülüğü personeline yönelik 450 kişinin katılımlarıyla “İnternet Güvenliği ve Sosyal Medyada Çocukları ve Gençleri Bekleyen Tehlikeler ve Çocuk Suçluluğu” konularında bilgilendirme seminerleri düzenlendi.
Eğitim
KAYSERİ'DE TRAFİK KAZALARI: 9 YARALI
KAYSERİ'DE TRAFİK KAZALARI: 9 YARALI
Kayseri'de meydana gelen 4 ayrı trafik kazasında 9 kişi yaralandı. Alınan bilgelere göre, Yahyalı ilçesine bağlı Yeşilköy köyünde, M.B'nin kullandığı motosiklet, yolda yürüyen L.S.'ya çarptı. Kazada yaralanan L.S. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine, M.B. ise Yahyalı Devlet Hastanesine sevk edildi. Yaralıların hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.
Asayiş
TARİHÇİ, ARAŞTIRMACI, YAZAR FAKIOĞLU:''MİLLETİN EGEMENLİĞİ TEHDİT VE TEHLİKE ALTINDADIR''
TARİHÇİ, ARAŞTIRMACI, YAZAR FAKIOĞLU:''MİLLETİN EGEMENLİĞİ TEHDİT VE TEHLİKE ALTINDADIR''
Tarihçi, araştırmacı ve yazar Oktay Fakıoğlu, Türkiye'nin, batı ve NATO iule ilişkileri konusunda vatandaşların doğru bilgilendirilmediğini ileri sürerek, ''Milletimiz yanıltılmaktadır. Milletin egemenliği tehdit ve tehlike altındadır'' dedi.
Güncel
KAYSERİGAZ’DAN ‘ZEHİRLENMEYİN’ UYARISI
KAYSERİGAZ’DAN ‘ZEHİRLENMEYİN’ UYARISI
Kayserigaz, son günlerde meydana gelen karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı kamuoyunu uyardı. Kayserigaz Proje Müdürü Murat Akdağ, kış mevsiminin etkisini gösterdiği şu günlerde vatandaşların sağlıklarını ve hayatlarını tehlikeye sokan baca gazı zehirlenmelerinin ve bu konuda alınacak önlemlere dikat çekti.
Güncel
DİKKAT UZMANLAR UYARIYOR: AĞIZ KOKUSU  BOŞANMA SEBEBİ
DİKKAT UZMANLAR UYARIYOR: AĞIZ KOKUSU BOŞANMA SEBEBİ
Birçok kişi ağız kokusu yüzünden konuşmaktan ve iletişimden kaçar. Hatta evli kişilerde boşanmalara bile neden olabilir. Eğer çalışıyorsa mesleği açısından da tehlike oluşturabilir. Özellikle tiyatrocu, satış temsilcisi gibi yakın temas halinde çalışan kişilerin iş yaşamını zora sokar. İşte uzmanlar bütün bu sorunların yaşanmaması adına vatandaşları uyararak ağız sağlığına dikkat edin uyarısında bulunuyorlar…
Sağlık
KARNINDA SAATLİ BOMBA TAŞIYORSUN
KARNINDA SAATLİ BOMBA TAŞIYORSUN
Prof. Dr. Şahin: -''Kasık ağrısı şikayeti ile hastaneye giden genç kızlar, 'yumurtalığında kist var, karnında saatli bomba taşıyorsun' denilerek korkutuluyor'' -''Gerekmediği halde yumurtalıklarındaki kistten dolayı ameliyat edilen kadınlar, çocuk sahibi olamama tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor'' -''Tüp bebek merkezleri, yumurtalıkları alındığı veya zarar gördüğü için çocuk sahibi olamayan hastalarla dolu''
Sağlık
ÇOCUĞUN HAYATINI HİÇE SAYAN TEHLİKELİ YOLCULUK
ÇOCUĞUN HAYATINI HİÇE SAYAN TEHLİKELİ YOLCULUK
Kayseri’de bir babanın kullandığı otomobilin direksiyonunu küçük kızına verdiği fotoğraf görenleri hayrete düşürdü.
Asayiş
GESİAD ‘İNTERNET DÜNYASI’NA IŞIK TUTTU
GESİAD ‘İNTERNET DÜNYASI’NA IŞIK TUTTU
Kısa adı Gesiad olan Genç Sanayici ve İşadamları Derneği “İş Dünyasına Yönelik Siber Saldırılar ve İnternet Güvenliği” konulu konferans düzenledi. Emniyet Müdürlüğü ve Melikşah Üniversitesi’nin de destek verdiği konferansa konuşmacı olarak katılan çiçeği burnunda Emniyet Müdürümüz Mustafa Aydın “İnternet bir çok yararı olduğu gibi büyük çapta zarar verebilecek bir sistem olduğunu belirtere k“Çocukların sanal tehlikelerden uzak tutulması için evinizdeki bilgisayarı kesinlikle çocuklarınız odasında koymayın.” Uyarısında bulundu.
Teknoloji
MERDİVEN ALTI ÜRETİM KOLONYALAR  TEHLİKE SAÇIYOR
MERDİVEN ALTI ÜRETİM KOLONYALAR TEHLİKE SAÇIYOR
Vatandaşın bayram alışverişlerinde liste başlarından olan kolonyalar için uzmanlar uyarıyor.
Sağlık
KAYSERİ’DE TRAFİK KAZALARI’NDA 11 KİŞİ YARALANDI
KAYSERİ’DE TRAFİK KAZALARI’NDA 11 KİŞİ YARALANDI
Edinilen bilgiye göre Kayseri’de meydana gelen 5 ayrı trafik kazasında toplam 11 kişinin hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı öğrenildi.
Asayiş
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
28 Nisan 2017 Cuma
Bugün
Güneşli
23 °C
6 °C
Cumartesi
Güneşli
23 °C
8 °C
Pazar
Parçalı bulutlu
25 °C
9 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74