Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KAYSERİ’DE İLK DEFA
KAYSERİ’DE İLK DEFA
KEMİĞE ÇİVİLİ İŞİTME CİHAZI UYGULAMASI YAPILDI
Sağlık
HALK GÜNÜ UYGULAMASINDAN MEMNUN
HALK GÜNÜ UYGULAMASINDAN MEMNUN
Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 2,5 ay önce başlatılan `halk günü` uygulamasından olumlu tepkiler aldıklarını belirterek, bugüne kadar 500 kişiyle görüşüldüğünü söyledi.
Güncel
KAYSERİ’DE HEDEFİMİZ ‘9 – 0’
KAYSERİ’DE HEDEFİMİZ ‘9 – 0’
Ak Parti nöbetçi vekil uygulamasında bu hafta nöbetçi olan Yaşar Karayel ‘Şehir Hastanesi’ne yapmış olduğu ziyaretin ardından burada gündemi değerlendirdi. Önemli açıklamalarda bulunan Yaşar Karayel, Ak Partinin 2015 seçimlerindeki hedeflerinden bahsederek “ Kayseri’deki hedefimiz 9 – 0, diye konuştu.
Siyasi
“TABAN FİYAT UYGULAMASINDA ECZACININ SUÇU YOK”
“TABAN FİYAT UYGULAMASINDA ECZACININ SUÇU YOK”
SGK’nın 1 Ekim’de uygulamaya geçtiği taban fiyat uygulaması hem eczaneyi hem de hastayı mağdur ediyor. Peki nedir bu taban fiyat uygulaması? Konu ile ilgili sorularımızı Eczacılar Odası Başkanı Sayın Oğuzhan Ulutaş’a sorduk.
Güncel
HALK GÜNÜ" UYGULAMASINI BAŞLATTI
HALK GÜNÜ" UYGULAMASINI BAŞLATTI
Göreve geldiği günden itibaren farklı ve yenilikçi hizmet anlayışını hissettiren Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, vatandaşların görüş, istek ve taleplerini dinlemek için "halk günü" uygulaması başlattı.
Güncel
ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞMA EĞİTİMLE BİTER
ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞMA EĞİTİMLE BİTER
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, Haber ekibimizin sorularını cevapladı. Organize sanayide yaygın olan ve çalışanlar tarafından sona ermesi talep edilen ‘Asgari Ücreti’ çalışan uygulamasının ancak eğitimle çözülebileceğini vurgulayarak “Bugün meslek eğitimini almış teknik bilgisi olup da asgari ücretle çalışan bir tek kişi yoktur. Kaliteli eleman olmadığı için bu asgari ücret zorunlu hale geliyor. Bu durumu ancak eğitimle, kalifiye eleman yetiştirerek çözülebir” değerlendirmesinde bulundu
Güncel
SARIOĞLAN’DA MAUS UYGULAMASI
SARIOĞLAN’DA MAUS UYGULAMASI
Sarıoğlan ilçesinde, Kayseri Şeker Fabrikasına gönderilmek üzere söküm yapılan pancarlar, yapılan anlaşma gereği Palas Nakliyeciler Kooperatifi tarafından alınan maus makinaları ile yüklenerek Fabrikaya gönderilmeye başlanması üzerine Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası yöneticileri çalışmaları yerinde inceledi.
Güncel
ERÜ’DEN HARÇ UYARISI
ERÜ’DEN HARÇ UYARISI
Erciyes Üniversitesi’nden yapılan açıklamada süresinde mezun olamayan öğrenciler için ‘Katkı Payı ve Öğrenim Ücreti Tutarları ile Artırımlı Katkı Payı ve Öğretim Ücreti` uygulamasına devam ettiği vurgulanarak, öğrencilerin 31 Ekim`e kadar harçlarını yatırmaları konusunda uyarıldı…
Eğitim
OKUL ALIŞVERİŞLERİ  ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
OKUL ALIŞVERİŞLERİ ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Serbest kıyafet uygulaması nedeni ile satış yapmamama korkusu yaşayan ilimiz esnafının, serbest kıyafet yönetmeliğinin Okul Aile Birliğine bırakılmasının ardından yüzleri güldü. Sonbaharla birlikte hareketliliğin sona erdiği çarşı pazarın okul alışverileri ile renklenmesi esnafın yüzünü güldürüken, öğrenci velilerini kara kara düşündürüyor...
Ekonomi
AK PARTİ`DE VEKİLLERE NÖBET BAŞLADI
AK PARTİ`DE VEKİLLERE NÖBET BAŞLADI
Ak Parti Kayseri İl Başkanlığı bir süredir ara verilen `Nöbetçi Vekil` uygulamasını yenğiden başlattı. İlk olarak İsmail Tamer`in görev aldığı uygulama kapsamında tertiplenen basın toplantısında ilimize yönelik yatırmlar değerlendirilirken, devam eden kamu projeleri hakkında da bilgiler verildi... Medya mensuplarının ülke gündemine yönelik sorularınıda cevaplayan Vekil Tamer 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`ün siysi geleceğine yönelik olarak sorulan soruya ise "Abdullah Gül bizim başımızın tacıdır" şeklinde cevap verdi...
Siyasi
2 YENİ ZORUNLULUK GETİRİLDİ
2 YENİ ZORUNLULUK GETİRİLDİ
Bugünden itibaren ehliyet için başvuranlar parmak izi belgesi vermek zorunda. Ayrıca direksiyon sınavından kalanlara zorunlu ders uygulaması geliyor. Ehliyet almak için sürücü kursuna başvuranlar `parmak izi` belgesi verecek. Direksiyon sınavını geçemeyenler, her başarısızlığın ardından kayıtlı oldukları kurstan 2 saat direksiyon eğitimi alacak.
Güncel
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KÖŞK MAHALLESİ’NDEN SESLENDİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KÖŞK MAHALLESİ’NDEN SESLENDİ
Seçim çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdüren Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ev oturmaları uygulaması kapsamında önceki akşam Köşk Mahallesi sakinlerinden Mustafa Ünlü ve Kadir Özbakır’ın evlerine konuk oldu… Ziyarette konuşan Büyükkılıç “Şehrimizle guru duyuyoruz” değerlendirmesinde bulundu….
Siyasi
YARGI DARBESİ YAPILMAK İSTENDİ
YARGI DARBESİ YAPILMAK İSTENDİ
AK Parti İl Başkanlığında nöbetçi vekil uygulaması kapsamında nöbetçi vekil olan TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, yaptığı konuşmada, “17 Aralık’taki yolsuzluk kılıfı ile bir yargı darbesi yapılmak istendi” dedi.
Siyasi
E-İMZA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLEDİ
E-İMZA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLEDİ
Belediyesi olarak e-belediye, e-muhtar, sisteminden sonra elektronik imza uygulamasını başlattıklarını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bu uygulamayı gerçekleştirecek ve takip edecek elemanlar için hizmet içi semineri tertip ederek belediye personelini bilgilendirdiklerini duyurdu….
Teknoloji
ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİNİN PERİYODİK BAKIMI
ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİNİN PERİYODİK BAKIMI
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Kamil Akçadırcı, ölçü ve ölçü aletlerinin 2 yılda bir yapılarak damgalanması uygulamasında son günün 28 Şubat 2014 günü olduğunu bildirdi. Akçadırcı, yaptığı açıklamada, ``3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu hükümlerine göre her türlü ölçü ve ölçü aletlerinin kamu yararına uygun olarak kullanımının sağlanılması, muayenesi ve damgalanması işlemleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerince yürütülmektedir. Kanun hükümlerine göre ölçü ve ölçü aletlerinin iki yılda bir muayene edilerek damgalanması zorunlu bulunmaktadır. Ölçü ve ölçü aletlerinin 2014 yılı periyodik muayene müracaatları, 1 Ocak tarihinde başlamış olup, 28 Şubat 2014 günü mesai bitiminde sona erecektir`` dedi.
Güncel
MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDE :  E-İMZA DÖNEMİ
MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDE : E-İMZA DÖNEMİ
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi’nin e-belediye, e-muhtar sisteminden sonra elektronik imza uygulamasını hayata geçirerek ilklere imza atmaya devam ettiklerini açıkladı….
Teknoloji
TALAS EĞİTİMDE MARKA HALİNE GELİYOR
TALAS EĞİTİMDE MARKA HALİNE GELİYOR
Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, ilçedeki ilk ve ortaöğretimde görevli 1450 öğretmene yeni yıl hediyesi olarak flaş bellek verdi. Başkan Yıldırım, Kampüs Lise uygulamasıyla Talas`ın eğitimde marka haline geleceğini söyledi.
Eğitim
AK PARTİ`DE KOLLUK İSMAİL TAMER`İNDİ
AK PARTİ`DE KOLLUK İSMAİL TAMER`İNDİ
Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri milletvekili İsmail Tamer, AK Parti İl Başkanlığının geleneksel hale getirdiği "Nöbetçi Vekil" uygulaması dolayısıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Gerek ilimiz gerekse ülke gündemne dair bir çok konuda açıklamalarda bulunan Tamer, yaklaşan Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili olarak " Her şeyin sandıkta söylendiği bir seçim olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.
Siyasi
1 OCAK 2014’ DE ‘E-İMZAYA’ YA GEÇİYOR
1 OCAK 2014’ DE ‘E-İMZAYA’ YA GEÇİYOR
Büyükşehir Belediyesi`nde e-imzaya geçiş süreci tamamlandı. 1 Ocak 2014`ten itibaren elektronik imza uygulamasına geçiş yapılacak ve evraklar elektronik ortamda imzalanacak.
Güncel
``E-HACİZ UYGULAMASI, İŞ ALEMİNİ CANINDAN BEZDİRİYOR``
``E-HACİZ UYGULAMASI, İŞ ALEMİNİ CANINDAN BEZDİRİYOR``
Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal, ``E-haciz uygulaması nedeniyle şirketler ve iş alemi hareket edemez hale getirilmektedir. E-haciz uygulaması, iş alemini canından bezdiriyor`` dedi.
Ekonomi
DR. SEYFİ ŞAHİN KATKI PAYI UYGULAMASINI DEĞERLENDİRDİ
DR. SEYFİ ŞAHİN KATKI PAYI UYGULAMASINI DEĞERLENDİRDİ
Sağlık merkezi sahibi olan Dr. Seyfi Şahin Bakanlar Kurulunun katkı payı uygulamasını hayata geçirmediklerini söyledi. Özel hastanelerde ve tıp merkezlerinde uygulanan katkı payının Bakanlar Kurulu tarafından yüzde 200 arttırıldığını belirten Şahin, bu artışı Bazı özel hastaneler ve Sağlık kuruluşları olarak uygulamadıklarını dile getirdi.
Sağlık
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
28 Nisan 2017 Cuma
Bugün
Güneşli
23 °C
6 °C
Cumartesi
Güneşli
23 °C
8 °C
Pazar
Parçalı bulutlu
25 °C
9 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74