Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
AKKALE  KOLTUĞA OTURDU
AKKALE KOLTUĞA OTURDU
2009-2010 yılları arasında yaklaşık on ay süreyle Kayseri Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Arif Akkale yaklaşık beş yılın ardından yargı kararıyla yeniden koltuğuna dönerek resmen görevine başladı… İl Emniyet Müdürülüğü’nün resmi Web Sayfasında bulunan başkanlık makamına Akkale’nin resmi yerleştirildi…
Güncel
ARİF AKKALE BUGÜN GÖREVE BAŞLAYACAK
ARİF AKKALE BUGÜN GÖREVE BAŞLAYACAK
00- 2009-2010 yılları arasında yaklaşık on ay süreyle Kayseri Emniyet Müdürlüğü yapan Arif Akkale’nin yargı kararıyla döndüğü Kayseri Emniyet Müdürlüğü görevine bugün resmen başlaması bekleniyor. İç İçişleri Bakanlığı kaynakları Akkale’nin göreve başladığı gün “geçici görevlendirme” talimatı ile Ankara’ya alınacağını ileri sürüyor. Öte Bakanlık yıllık iznini kullanan Emniyet müdürü İbrahim Kulular’a da telefonla iznini yarıda keserek Kayseri’ye dönmesi talimatını verdi.
Güncel
KAYSERİ EMNİYETİ KARIŞTI
KAYSERİ EMNİYETİ KARIŞTI
2009-2010 yılları arasında yaklaşık on ay süreyle Kayseri Emniyet Müdürlüğü yapan Arif Akkale yargı kararıyla Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ne geri döndü. Emniyet müdürü İbrahim Kulular ise karar üzerine izin alarak şehirden ayrıldı. Akkale’nin kısa sürede tekrar bu görevden alınması ve Kulular’ın eski görevine iade edilmesi bekleniyor.
Güncel
ÖZDİLEK’TEN TAKIM DEĞERLENDİRMESİ
ÖZDİLEK’TEN TAKIM DEĞERLENDİRMESİ
Süper Lig’in devre arasında Antalya kampına katılarak takımla yaklaşık 20 gündür çalışmalarını sürdüren Kayseri Erciyesspor’un Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyerek 20 günlük süreci ve Karabükspor deplasmanı ile cuma günü oynanacak Trabzonspor deplasmanını değerlendirdi.
Spor
AK PARTİ’DEN COŞKULU KONGRE
AK PARTİ’DEN COŞKULU KONGRE
Ak Parti Kayseri 5. Olağan İl Kongresi Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın katılımıyla yapıldı. AK Parti İl Başkanlığına daha önce atamayla gelen Özden ve listesi oy birliği ile güven tazeledi. Özden’in daha önceki listesinden yaklaşık 15 kişiye yer vermediği görüldü. Kongrede yapılan konuşmalar salonu dolduran coşkulu kalabalık tarafından zaman zaman alkışlarla kesildi.
Siyasi
GÜZEL YURDUMDA  KARNE HEYECANI
GÜZEL YURDUMDA KARNE HEYECANI
Yurt genelinde okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan yaklaşık 17 milyon öğrenci karne heyecanı yaşarken, ilimizde de 290 bin öğrenci karne alarak 2 hafta sürecek yarıyıl tatilinin startını verdiler…
Güncel
BAŞ DÖNMESİNİ  CİDDİYE  ALIN
BAŞ DÖNMESİNİ CİDDİYE ALIN
Türkiye`de yaklaşık 30 milyon kişinin yaşadığı ve ne olduğunu bilmedikleri baş dönmesi olarak açığa çıkan ‘Vertigo’ hastalığı sosyal hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor… Bu denli geniş kitleyi etkisi altına alan bu rahatsızlıkla ilgili olarak daha geniş bilgi edinmek üzere kapısını çaldığımız Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak-Burun-Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Külahlı, baş dönmesi olan bilinen ‘Vertigo’nun bir hastalık değil, hastalık belirtisi olduğunu vurgulayarak, Vertigo’nun önem verilmesi gereken bir durum olduğunu vurguladı…
Sağlık
"Onlar Bize Emanet"
"Onlar Bize Emanet"
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Çin`in baskılarından kaçarak Türkiye`ye gelen yaklaşık 500 Uygur Türkünü Kayseri`de yerleştirildikleri lojmanlarda ziyaret etti. Başkan Özhaseki "Bu kardeşlerimiz bize emanet. Hakkıyla ev sahipliği yapmak Allah`ın bize verdiği görev. Üstümüze ne düşüyorsa yapacağız" dedi.
Güncel
ATIK YAĞ TOPLAMADA ÖNEMLİ ARTIŞ KAYDETTİ
ATIK YAĞ TOPLAMADA ÖNEMLİ ARTIŞ KAYDETTİ
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bitkisel atık yağ toplanma sistemine dahil edilen işletme ve hanelerden ülke genelinde 2013 yılında 270 bin ton toplanırken 2014 yılında bu rakamın yaklaşık 300 bin tona ulaştığını vurguladı…
Güncel
MİLYONLUK İHALEYE TAPU İPTAL DAVASI
MİLYONLUK İHALEYE TAPU İPTAL DAVASI
TOKİ’nin geçtiğimiz hafta ihaleyle satışa çıkarttığı Şeker Fabrikası içerisindeki 250 bin m2’lik arsayla ilgili önceki sahibi Milli Emlak Genel Müdürlüğü tapu iptal davası açtı… 22 Ocak’ta ihaleyle satılması beklenen arsaya konfeksiyoncular sitesi kurulması için pazarlık yapılmıştı... Arsa’nın TOKİ tarafından yaklaşık 60 milyon lira bedelle konfeksiyoncular sitesi kuracak kooperatife verilmesi bekleniyor. Tapu iptal davasının ihale sürecini nasıl etkileyeceği ise merak ediliyor.
Güncel
150 YOLCU GECEYİ PINARBAŞI`NDA GEÇİRDİ
150 YOLCU GECEYİ PINARBAŞI`NDA GEÇİRDİ
Kayseri`nin Pınarbaşı ilçesinde Doğu istikameti’ne giden 5 yolcu otobüsü yoğun kar ve tipi nedeniyle yollarına devam edemeyince, otobüslerin içerisinde bulunan yaklaşık 150 yolcu kamu kurumlarına ait misafirhanelere yerleştirildi. Yolda kalan yolcuları kaldıkları misafirhanelerde ziyaret eden İlçe Kaymakamı Kamil Aksoy, “Yol açılıncaya kadar misafirlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi. Kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür eden yolcular, yolların açılmasıyla yolculuklarına devam etti.
Güncel
TÜRK USULÜ İŞ GÜVENLİĞİ
TÜRK USULÜ İŞ GÜVENLİĞİ
Ülke genelinde meydana gelen iş kazalarının artmasına rağmen, Kayseri`de yapılan bir çalışmada işçilerin kendilerince aldığı önlemler dikkat çekti. Kocasinan İlçesine bağlı Kocasinan Bulvarı`nda yapılan çalışmalarda aydınlatma direğini söken işçilerin aldığı güvenlik önlemleri yürekleri ağza getirdi. Ağırlığı yaklaşık 2 tonu bulan aydınlatma direklerine, kepçenin üzerine çıkan bir işçi çelik halat bağladı. Vinçler vasıtasıyla direkler yerinden sökülürken, işçilerin baret takmaması ve çevrede herhangi bir güvenlik önlemi alınmaması dikkat çekti.
Güncel
KAYSERİSPOR’DA YÖNETİM ‘ARAP SAÇI’
KAYSERİSPOR’DA YÖNETİM ‘ARAP SAÇI’
Yaklaşık 2 aydır genel kurul ve olağanüstü genel kurullarla yönetim belirsizliğini çözmeye çalışan PTT 1.Lig temsilcisi Kayserispor’da her geçen gün yeni bir isim başkanlık için anılmaya başlandı. Bu isimler arasında Bekir Yıldız, Erol Bedir, Ergün Bilen, Hayri Naziksoy, Hacı Ömer Okutucu, Hayrullah Doğan ve Hidayet Aydoğan yer alıyor. Nihai başkan ise Ocak ayının son haftasında yapılması belirlenen olağanüstü genel kurulda açıklığa kavuşacak gibi görünüyor.
Spor
“GÜNDE 80 BİN EKMEĞİ ÇÖPE ATIYORUZ”
“GÜNDE 80 BİN EKMEĞİ ÇÖPE ATIYORUZ”
“Ülkemizde günlük 120 milyon adet ekmek üretilmekte, bu miktarın yaklaşık 12 milyonu çöpe gitmekte…” diyen Fırıncılar ve Uncular Odası Başkanı Mustafa Aslan “İlimizde ise günlük 1 milyon ekmek üretilmekte, bunun 70-80 bini israf edilmekte. Açıkçası Milli servetimizi çöpe atıyoruz” değerlendirmesinde bulunarak “Ekmek, ‘nimettir’ illa olmayınca kıymetini bilmeyelim, varken kıymetini bilelim” sözleriyle ilimiz sakinlerini uyararak, ekmek israfının önlenmesi için herkesin üzerine düşeni yapmasını istedi…
Güncel
MELİKŞAH’IN PLANI İPTAL
MELİKŞAH’IN PLANI İPTAL
00- Melikşah Üniversitesi’nin genişleme alanı ile ilgili plan Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından iptal edildi. Üniversite’nin “genişleme alanı” ilan edilen bölgedeki mülk sahipleri Belediyeye başvurarak “Üniversite ya arsalarımızı istimlak edip paralarımızı versin,yada bizim planımızı eski haline getirin” dedi. Melikşah Üniversitesi’nin de “kısa sürede istimlak yapamayız” cevabı üzerine Meclis, yaklaşık 71 bin m2’lik alanda 1/5000’lik plan değişikliği ile vatandaşların talebini kabul etti…
Güncel
160 TÜRK İŞÇİYİ  KAPIYA KOYDU
160 TÜRK İŞÇİYİ KAPIYA KOYDU
Pınarbaşı ilçesinde yaklaşık 5 yıl boyunca alabalık üretimi ve ihracatı yapan Alman menşeli Ternaben isimli balık ihracat firması zarar ettiği gerekçesi ile fabrikaya kilit vurup, 160 çalışanını kapıya koydu… Alman şirketin mağdur ettiği mağdur ettiği işçiler Pınarbaşı adliyesi önünde bir araya gelip haklarını aramak üzere dava açtılar… İşçilerin avukatlığını üstlenen İlhami Şimşek dava dilekçesini adli makamlara iletip yasal süreci başlatırken, haber ekibimize açıklamada bulunan işçiler haklarını alana kadar fabrika önünde çadır kurup yatacaklarını vurguladılar….
Güncel
1 AYDA 20 KİLO ESRAR İLE 263 ADET TARİHİ ESER ELE GEÇİRİLDİ
1 AYDA 20 KİLO ESRAR İLE 263 ADET TARİHİ ESER ELE GEÇİRİLDİ
Vali Orhan Düzgün, İl Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucu son 1 ayda yaklaşık 20 kilo esrar maddesi ile birlikte çok sayıda uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini, 243 bin 286 paket gümrük kaçağı sigara ve 263 adet tarihi esere el konulduğunu açıkladı.
Asayiş
DÜNYA  KOAH  GÜNÜ
DÜNYA KOAH GÜNÜ
Dünya KOAH gününde haber ekibimize açıklamalarda bulunan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Apaydın KOAH’ın dünyada yaklaşık 210 milyon insanı etkilediğini vurguladı.
Sağlık
KAYSERİ’DE SAHTE MARKA OPERASYONU
KAYSERİ’DE SAHTE MARKA OPERASYONU
Kayseri’de sahte marka üreticilerine yönelik düzenlenen operasyonda çoğunluğu giyim malzemesi olmak üzere yaklaşık 40 bin ürün ele geçirildi.
Güncel
BAŞKAN EKE’YE KOŞULSUZ  DESTEK
BAŞKAN EKE’YE KOŞULSUZ DESTEK
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı üyeleri ile bir araya geldi. Ziyaret öncesi yaklaşık 2 bin kişi parti İl Binasının bulunduğu otak sokakta “ Bozkurt Mete, Dik Dur Eğilme Ülkü Ocakları Seninle” sloganları attı.
Siyasi
5 YILDIZLI YURT
5 YILDIZLI YURT
Mavi Marmara olayında şehit olan Furkan Doğan`ın ismi verilen ve yaklaşık 7 milyon TL`ye mal olan 300 öğrenci kapasiteli Şehit Furkan Doğan Öğrenci Yurdu, 5 yıldızlı otel konforunda verdiği hizmet ile öğrencilerin en çok tercih ettiği yurt oldu.
Güncel
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
28 Nisan 2017 Cuma
Bugün
Güneşli
23 °C
6 °C
Cumartesi
Güneşli
23 °C
8 °C
Pazar
Parçalı bulutlu
25 °C
9 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74