14. KAYSERİ TARIM FUARI
KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇTI
Tarih: 7.3.2019 18:35:16/ 1908okunma / 0yorum

Kayseri ve Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı´nın kapıları 14. KEZ ziyaretçilere açıldı. OSB Başkanlığının ilimize kazandırdığı yeni fuar merkezinin ilk etkinliği olan fuara Ankara´dan gelerek iştirak eden Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Özkan Kayacan “Önümüzdeki süreçte yerli ve milli tohumların geliştirilmesi, gıda sektöründe gen kaynaklarının oluşturulması gibi birçok projeye çok kısa bir süreçte imza attık" değerlendirmesinde bulundu.

Kayseri ve Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı´nın kapıları 14. KEZ ziyaretçilere açıldı… Osb başkanlığının ilimize kazandırdığı yeni fuar merkezinin ilk etkinliği olan fuarın açılış öncesi Türk Dünyası Akraba Toplulukları´nı temsil eden ve yöresel kıyafet giyen bir grup konser verdi.

OSB Başkanı Tahir Nursaçan,yeni yapılan fuar merkezinin 1. etabı olan 18 bin metrekarelik kısmının, 14. Tarım Fuarı ile  birlikte hizmete girdiğini hatırlatıp, fuarda yer almanın önemine vurgu yaparak “22 ayda fuar alanını tamamladık  ve yılda 2 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapacağız” ifadesini kullandı…

Açılış için Başkent´ten ilimize gelen Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü  Özkan Kayacan ‘da 14´üncüsü açılan fuarın hedefinin birliktelik olduğunu vurgulayıp, tarım konusunda yerli ve milli çalışmalar yapıldığını belirterek, "Birçok proje başlattık. Önümüzdeki süreçte yerli ve milli tohumların geliştirilmesi, gıda sektöründe gen kaynaklarının oluşturulması gibi birçok projeye çok kısa bir süreçte imza attık." Değerlendirmesinde bulundu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´de yaptığı konuşmada belediye olarak il merkezi ve ilçelerde tarım sektörünü destekleyen projeleri hakkında bilgiler verdi.

Vali Şehmus Günaydın ise tarımsal faaliyetlerin ülke ve millet için son derece önemli olduğunu kaydederek; "Çünkü, istihdamın yükünü çok önemli bir şekilde taşıyan bir sektör. Tarımsal sektörün gelişmesi hem istihdama hem ihracata hem de kalkınmamıza çok önemli katkılar sağlıyor. Dünyanın hemen hemen her ülkesine satacağımız ürünlerimiz var. Bu tür fuarlarla tarımsal üretimin iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve verimin artırılması yönünde son teknolojik ürünler çiftçilerimize tanıtılıyor. Bunun da sonucunda üretimimiz artıyor. Bu nedenle bu fuarların düzenlenmesi çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür ederim" diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Şahin Güven tarafından yapılan dua ile birlikte protokol üyeleri fuarın açılışını gerçekleştirirken;   fuarda, traktör, biçerdöver, toprak işleme makineleri, ekim dikim makineleri, hayvancılıkla ilgili modern ekipmanlar, tohum, yem ve çeşitli ürünler sergilenecek .Yurt içinden  ve yurt dışından 2 bin firmanın katıldığı fuar, 10 Mart´a kadar gezilebilecek.
Video Tarihi: 7.3.2019 18:35:16
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ TARIM FUARI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
20 Mart 2019 Çarşamba
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL