2 YENİ PROJE
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ERCİYES´İN SUYUNU ŞİŞELEYİP TANZİM SATIŞ MERKEZLERİ KURACAK
Tarih: 7.2.2019 19:09:20/ 859okunma / 0yorum

ERCİYES SUYU MARKA OLACAK

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri´nin en büyük özelliklerinden birinin çeşmelerinden içilebilinir su akması olduğunu vurgulayarak “Erciyes Dağında birçok pınar ve su kaynakları bulunmakta, bu kaynaklardan çıkan suları ‘ERCİYES´ ismi ile paketleyip satışa sunarak ilimize ayrı bir değer katacağız” ifadesini kullandı.

İlimize birçok kentten farklı markalarda içme suyunun pet şişelerle geldiğini hatırlatan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Erciyes Dağı´nda birçok pınar ve su kaynakları olduğunu bunun ERCİYES ismi ile paketlenip satışa sunulmasının Kayseri için ayrı bir değer olacağını kaydetti.

‘ERCİYES´ Suyunun Marka olması ile aynı zamanda Kayseri ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Dağımızın suyunun Türkiye çapında içme suyu olarak satışa sunulması için gerekli fizibilite çalışmaların yapıldığını ve planlandığını sözlerine ekledi.

TANZİM SATIŞ MERKEZLERİ İÇİN HAZIRIZ

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak´ın açıkladığı belediyelerin düşük fiyatla sebze-meyve satacağı tanzim satış noktaları ile ilgili olarak Kayseri olarak bu tür işletmelere hazır olduklarını ve açıklanan projeler içerisinde bu tür bir çalışmanın bulunduğunu söyledi.

Tanzim Satış merkezleri ile ilgili İlk uygulamaların Ankara ve İstanbul illerinde başlayacağını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri Belediyeleri olarak bu tür işletme ve çalışmaların hem alt yapısının hazır olduğunu, hem mekan olarak bir çok tesislerin olduğunu hem de bu işletmeleri işletecek idari personelin bulunduğunu kaydetti.

TANZİM SATIŞ MERKEZLERİNE sebze ve meyve temini için sera üreticilerine imkan tanıyacaklarını ve teşvik edeceklerini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Halkın ucuz, kaliteli ve taze sebze ve meyve ihtiyaçlarını karşılamanın görevleri arasında yer aldığını sözlerine ekledi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: YENİ PROJE
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
24 Şubat 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL