30 YILLIK BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNE PLAKET VERİLDİ
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici: “Kendi alanımızda cihadımızı yapmak zorundayız”
Tarih: 3.11.2017 11:32:46/ 590okunma / 0yorum

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici: “Kendi alanımızda cihadımızı yapmak zorundayız” 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen tören ile mesleklerinde 30 yılı tamamlamış beden eğitimi öğretmenlerine plaket verildi. 

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Merkezi Konferans Salonu´nda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başladı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Malkoçoğlu, “Yetenekli gençleri keşfetmek ve gençleri uyuşturucu maddelerden, kahve köşelerinden uzak tutmak için spor adamları olarak sizlere ve bizlere büyük görevler düşmektedir. Gençliğimize sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Kayseri´de çok başarılı sporcular çıkacağına inancımız tamdır. Bizim amacımız sizlere hizmet etmek ve sizlere destek olmaktır. Kayseri´de ahlaklı ve dürüst öğrencilerin yetiştirilmesinde beden eğitimi öğretmenlerinin rolü büyüktür. Beden eğitim dersinin diğer derslerden de bir farkı yoktur, aksine diğer dersleri tamamlayıcı bir unsur ve çocuklarımızın fiziki yapısının gelişmesinde en büyük destek olan derstir” ifadelerini kullandı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ise, “Şehitlerimiz bu ülke için canlarını seve seve feda ediyorlar. Onlar, bizim burada gençlerimizi, sporcularımızı ve çocuklarımızı çok daha iyi yetiştirebilmemiz için canlarını feda ediyorlar. Hakkari´de, İdlib´te, Kuzey Irak´ta bu ülke için şehit oluyorlar. Bizim görevimizde burada kendi alanımızı korumak, kendi alanımızda mücadelemizi ve kendi alanımızda cihadımızı yapmak zorundayız. Burada çocuklarımıza ne kadar spor yaptırırsak, onları kötü alışkanlıklardan korursak bizde görevimizi en iyi şekilde yaparak bu ülkenin birliğine, beraberliğine ve gençliğine sahip çıkarız diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından meslekte 30 yılını tamamlamış beden eğitimi öğretmenlerine plaketleri verildi. Düzenlenen tören, okul spor yarışlarının kura çekimi ile sona erdi.
Kaynak: İHA

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
15 Aralık 2018 Cumartesi
Bugün
Bulutlu
9 °C
1 °C
Pazar
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74