EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MAZLUMLARIN SESİ VE ÇIĞLIĞI OLACAĞIZ

AGD KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI COŞKUN: “MÜSLÜMANLAR  ÖZGÜR OLUNCAYA KADAR MAZLUMLARIN SESİ OLACAĞIZ”

ADD’DEN 100. YIL KUTLAMASI

ADD ÜYELERİ ATATÜRK’ÜN KAYSERİ’YE GELİŞİNİN 100.YILINI KUTLADI

ULU ÇINARLAR YALNIZ DEĞİL

BÜYÜKKILIÇ, MUSTAFA KUMLU ULU ÇINARLAR YAŞLI YAŞAM VE DAYANIŞMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU:

"ERCİYES ÜNİVERSİTESİ VE ŞEHRİMİZ ADINA MUTLU OLUYOR VE GURUR DUYUYORUZ”

"İSTER OTUR, İSTER KİRAYA VER"

84 DAİRENİN SATIŞI 18 ARALIK 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK

HAZİNE VE MALİYE BAKANI ALBAYRAK KAYSERİ’DE

“KAMU BANKALARI FAZİLERİ TEK HANELİ RAKAMLARA ÇEKECEK”

BAKAN ALBAYRAK BÜYÜKŞEHİR’DE

Bir dizi temaslar için ilimize gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret etti

BAKAN ALBAYRAK, PASTIRMA DOĞRAYIP İKRAM ETTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Kayseri programı kapsamında Bürüngüz Camii’nde Cuma namazı kılıp, namaz sonrası esnaf Kazancılar Çarşısı esnafını ziyaret etti.

PALANCIOĞLU YENİ ESNAFA İŞ YERİNDE RUHSAT VERDİ

“AHİLİK RUHU İLE ÇALIŞACAKLAR”

HEDEF, DAHA YEŞİL BİR MELİKGAZİ

PALANCIOĞLU: “DAHA YEŞİL MELİKGAZİ İÇİN AĞAÇLANDIRMADIK ALAN BIRAKMAYACAĞIZ”

KOCASİNAN, 4 YILDA 371 BİN 705 AĞAÇ KURTARDI

ÇOLAKBAYRAKDAR: “GERİ DÖNÜŞÜMLE EKONOMİYE BÜYÜK KATKI”

ÖĞRENCİLERİN SAĞLIĞI TALAS BELEDİYESİ’NE EMANET

YALÇIN: “HEM TAMİR HEMDE TEMİZLİK YAPIYORUZ”

KGC YÖNETİMİ TOPLANDI

ALTINKAYA: “KAYSERİ'DE BALIK DA YENİR”

KAYSERİ UGANDA’YA ÖRNEK OLACAK

Uganda’nın Arazi, Konut ve Şehircilik Bakanı Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret etti

SAHABİYE'DE İMZALAR ATILDI

Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüş Projesi hız kesmiyor.

SPOR AŞ’DEN ANLAMLI KAMPANYA

Başkan Büyükkılıç, kampanya kapsamında Pazar günü yapılacak yürüyüşe vatandaşları davet etti

Anahtar Kelimeler: . ANADOLU ODALARI PLATFORM TOPLANTISI

37. ANADOLU ODALARI PLATFORM TOPLANTISI

AK PARTİ GEN.BŞK.YRD. ÖZHASEKİ: “DEĞİSİMİ ISKALAMAMIZ GEREK”

Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen 37. Anadolu Odaları Platform Toplantısı'na onur konuğu olarak iştirak eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, her alanda yaşanan hızlı değişime dikkat çekerek "Zamanımıza ve günümüze damgasını vuran en önemli olgu değişim olgusu. Bu değişim çok boyutlu. Aklınıza gelebilecek her bir alanda değişim var. Bu değişimi ıskalamamamız gerekiyor "değerlendirmesinde bulundu.

37. Anadolu Odaları Platform Toplantısı Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın ev sahipliğinde kentteki bir otelde gerçekleştirildi… AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da onur konuğu olarak iştirak ettiği toplantıda Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği – TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu ‘ da hazır bulundu.

Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki dünya genelinde meslekler dahil birçok alanda çok hızlı bir değişim yaşandığını ve bunu takip etmenin giderek zorlaştığını hatırlatıp, gelişmeleri yakından izlemek gerektiğinin altını çizerek "Zamanımıza ve günümüze damgasını vuran en önemli olgu değişim olgusu. Zamanımızda çok hızlı bir değişim var. Bu değişim çok boyutlu. Biz bunu hepimiz tüm Türkiye olarak ıskalıyoruz. Aklınıza gelebilecek her bir alanda değişim var. Özel yaşamınızdan başlayın, siyaset arenasına kadar bir değişim var. Mesleklerimizde de var ve çok hızlı olarak devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında ticaretin de başka bir boyuta taşındığını, artık insanların ihtiyaçlarını e-ticaret platformlarından karşıladıklarını vurgulayan Özhaseki "Bizler bin yıldır bu topraklarda yaşıyoruz. Çocukluğum bağlarda geçti. Emin olun bin yıl önce gelen ecdadımızın yaşadığı yaşantı, benim çocukluğumda bağlardaki yaşantının aynısı. Kuyudan su çekiyorduk, atla eşekle gidip geliyorduk. Elektrik yoktu. Son 10-20 yıl içinde her şey o kadar değiştiki yetişmek mümkün değil. Torunlarımızın yaptığına biz yetişememeye başladık. Bu değişimi ıskalamamamız gerekiyor. Şimdi yeni bir şey daha var. Her yerde çarşılar kapanıyor, iş e-ticarete doğru dönüyor. Çok hızlı bir değişimin olduğu ortamda biz hala eski kafa ve mantıkla devam edersek işimiz hakikaten zor olur. Böyle bir değişimi ıskalamanın ülkeye getireceği zararları hepimizin bilmesi lazım." İfadesini kullnadı.

Toplantının bir diğer önemli ismi Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği -TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu da özellikle fatura alanında elektronik dönüşümün yaşandığını, bu sürecin temel uygulayıcılarının mali müşavirler olduğunu kaydetti.

Sözlerinin sonunda bu dönüşümde oda olarak üyelerin eğitimi için çok önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Kartaloğlu, "Bu anlamda ellerini her zaman taşın altına koyuyorlar ama bu süreçte başkalarının da ellerini taşın altına koymaları lazım. Özellikle ticaret, sanayi ve esnaf odalarını göreve davet ediyoruz. Elektronik dönüşüm kapsamında 1 Ocak itibarıyla 5 bin liranın üzerindeki tüm faturaların elektronik ortamda düzenlenmesi gerekiyor." İfadesini kullandı.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ