KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

'YÖRÜK ANAYA' VALİ SAHİP ÇIKTI

VALİ GÜNAYDIN BAŞKA BİR YAYLAYA YERLEŞTİRDİ

TALAS’TA 'CUMA NAMAZI' TOPLANTISI

“MASKESİZ VE SECCADESİZ CAMİYE GELMEYİN”

BÜYÜKKILIÇ, GESİ KAVŞAĞI’NDAN SESLENDİ

HİZMET BİZDEN, EVDE KALMAK SİZDEN

BÜYÜKKILIÇ’TAN İTFAİYEYE BAYRAM ZİYARETİ

BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

İLDEM’DE MEHTER RÜZGARI

ÜLKEMİZLE GURUR DUYUYORUZ

MELİKGAZİ İLÇESİ METRUK BİNALARDAN TEMİZLENİYOR

PALANCIOĞLU: KİMSEYİ ÜZMEDEN YIKIM YAPIYORUZ

TALAS’TA BAYRAM BAŞKA GÜZEL

VATANDAŞLAR BALKONDAN EŞLİK ETTİ

DEVELİ’DE RAMAZAN BAYRAMINDA BALKONLARDA BAYRAM COŞKUSU

Kayseri’nin Develi ilçesinde vatandaşlar balkonlarında bayram coşkusu yaşadı.

DAHA TEMİZ KOCASİNAN İÇİN MODERN ARAÇLARLA HUMMALI ÇALIŞMA

KOCASİNAN KOLLARI SIVADI

MEHMETÇİK İKİYAKA DAĞLARI'NDA TERÖRİSTLERE NEFES ALDIRMIYOR

MEHMETCİK KAR KALINLIĞININ YER YER 7 METREYİ BULDUĞU BÖLGEDE TERÖRLE KARARLI MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

GÖREVİMİZİ ASİL VE ŞEFFAF ŞEKİLDE YAPIYORUZ

BÜYÜKKILIÇ'TAN VİDEO KONFERANS İLE BAYRAMLAŞMA

BAŞKAN, KAYSERİ PROTOKOLÜ İLE BAYRAMLAŞTI

ŞİRİNTEPE MAHALLESİ’NE GENÇ VE YAŞLILAR İÇİN YENİ PROJE

Melikgazi Belediyesi Mimsin Şirintepe Mahallesinde genç ve yaşlılar için iki nitelikli proje olan Eski Çınarlar Yaşam Merkezi ve Akıl Küpü Çalışma İstasyonu projesi için çalışmalara başladı.

BAŞKAN PALANCIOĞLU BAYRAMDA ŞEHİT AİLELERİ VE POLİSLERİ UNUTMADI

Palancıoğlu, "Bu toprakların her karışında şehitlerimizin kanı var, bayrağımızda şehitlerimizin kanı var. Onların sayesinde huzurlu ve mutlu yaşayabiliyoruz."

BAŞKAN ÖZDOĞAN VE KAYMAKAM SEZEN’DEN ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAM ZİYARETİ

Kaymakam Sezen ve Başkan Özdoğan, şehit yakınlarının Ramazan Bayramı’nı tebrik etti

BAŞKAN YALÇIN VİDEO KONFERANSLA BAYRAMLAŞTI

VİRÜS TEDBİRLERİ DEVAM EDİYOR

Anahtar Kelimeler: BAŞKANI’ DESTEK ÇAĞRISI

39 BARO BAŞKANI’NDAN TBB’YE DESTEK ÇAĞRISI

TBB İLE BİRLİKTE OLUNACAĞI DUYURULDU

Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun’un da aralarında bulunduğu 39 baro başkanı imzasıyla hazırlanan ortak bildiride, yeni tip Koronavirüs tehlikesi sonucu yaşanacak zorlu süreçte, Türkiye Barolar Birliği ile birlikte olunacağı duyuruldu.

Ankara, İstanbul ve İzmir barolarının arasında bulunduğu 12 baro, Türkiye Barolar Birliğini olağanüstü genel kurulu toplamaya çağırmış, Barolar Birliği genel kurul çağrısını reddetmişti. Yapılan itirazı görüşen Ankara 5. İdare Mahkemesi, 12 baronun olağanüstü genel kurul çağrısını reddeden Türkiye Barolar Birliği kararının yürütmesini durdurdu. Bu gelişme üzerine, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Ardahan, Bartın, Çankırı, Çorum, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane-Bayburt, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Manisa, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Uşak, Yozgat, Kars, Zonguldak, Kayseri, Tokat, Nevşehir ve Niğde Baro Başkanları imzasıyla ortak açıklama yapıldı.39 baro başkanı imzalı açıklamada, yeni tip koronavirüsün sadece Türkiye'de değil, dünyada yarattığı sağlık, sosyal ve ekonomik etkinin tüm kamuoyunca bilindiği belirtildi. Salgının sosyolojik ve ekonomik etkilerinin süreceği, meslek örgütünün ve avukatların da bu süreçten etkileneceği ifade edilen açıklamada, bu sancılı sürecin en az hasarla atlatılması dilenerek; bunu sağlayabilmek adına, ilgili kurumların, olağanüstü koşullar içinde gerekli yasal düzenlemeler için mücadele ettiği ve uygulama birliği sağlamaya çalıştığının da görüldüğü kaydedildi. Bu noktada baroların çatı örgütü Türkiye Barolar Birliğinin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha ortaya çıktığı vurgulanan açıklamada, "Birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket edildiğinde, ayrı ve dağınık taleplerin, farklılık arz eden sorunların tek bir ağızdan, doğru ve akılcı bir dille, diyaloğu önceleyen, yapıcı ve çözümcü bir yaklaşımla, doğru muhataplarına iletildiğinde karşılandığı, hemen sonuç alınamasa bile süreç içerisinde dikkate alındığı anlaşılmıştır." değerlendirmesinde bulunuldu. 

Halk sağlığı tedbirleri kapsamında yargıda sürelerin durduğu, mahkemelerin ertelendiği, stajyer avukatların, adliye stajları konusunda da gerekli tedbirlerin alındığı hatırlatılan açıklamada, şöyle devam edildi:"Bu kapsamda yapılan ve tamamlanan işler olduğu kadar, halen eksik olan, uygulamada karşılaşılan sorunlar ile ilgili olarak gerekli girişimler yapılmaktadır. Barolar, koordineli bir çaba ve üstün gayret ile akılcı bir çözüm yolu bulmaya çalışmakta, sorunları çatı örgütüne ileterek aktarılmasını talep etmekte, bir yandan da, kendi iç işleyişlerinde gereken tedbirleri almaya çalışmaktadır. Bu nedenle, devam edecek bu süreçte, meslek örgütümüz için olağanüstü gayret gösteren Türkiye Barolar Birliğine, başta başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu başta olmak üzere, yönetim kurulu ile tüm kurullarına, çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bizler, bu zorlu süreçte akılcı ve yapıcı yaklaşımlarla, çözümcü yollarla ve iletişimi sürekli açık tutarak çatı örgütümüzle birlikte olmaya devam edeceğimizi ve bu zorlu sürecin üstesinden hep birlikte gelmek üzere meslektaşlarımız için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımızı beyan ederiz."

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ