KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KADIN AMBULANS ŞOFÖR ADAYLARINA ZORLU EĞİTİM

112’DE AMBULANS SÜRÜŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

KAYSERİ TABİP ODASI, TABİP ODALARININ ÇOKLU MESLEK ÖRGÜTÜ HALİNE GETİRİLMESİNİ DEĞERLENDİRDİ

"ÇÖZÜM BÜTÜN HEKİMLERİN ADİL TEMSİL EDİLDİĞİ TTB’DİR"

SOLUNUM SIKINTISI ÇEKEN BEBEK İÇİN HAVA AMBULANSI

BEBEK KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ'NDE TEDAVİ ALTINA ALINDI

GİLABURU ALMANIN TAM ZAMANI

BÖBREK TAŞI DÜŞÜRÜYOR, AĞRI KESİYOR

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ’NİN SÖZLEŞMESİ UZATILDI

ALİ RAMAZAN BENLİ’NİN GÖREV SÜRESİ 14.04.2021 TARİHİNE KADAR UZATILDI

ERÜ’DE ‘GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ’ DÜZENLENDİ

AMAÇ HALKIN BİLİNÇLİ OLMASINI HATIRLATMAK

İLK FAZ 3 GÖNÜLLÜSÜ SERVİS ÇALIŞANI

“HİÇBİR AŞI, COVİD KADAR HAYATIMIZI RİSKE ATAMAZ”

VATANDAŞLARIN TEDBİRLERE UYMASI, SALGININ KISMEN KONTROL ALTINA ALINMASINI SAĞLADI

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ, "OKULLARIN AÇILACAK OLMASI TEDBİRLERİN ÖNEMİNİ DAHA DA ÖNE ÇIKARDI"

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ KKKA İLE MÜCADELE İÇİN 16 İLÇEYE İLAÇ DAĞITTI

Covid-19 pandemi süreci devam ederken, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı ile mücadele için 16 ilçeye 10 bin kutu ilaç dağıtımı yaptı.

KAFASINI TRAKTÖR PULLUĞUNA ÇARPTI, KAFATASI ÇATLADI

TALİHSİZ ADAM SARIZ’DAN HAVA AMBULANSI İLE KENT MERKEZİNE GETİRİLDİ

YAHYALI’DA DOĞAN BEBEK İÇİN HAVA AMBULANSI

DOĞUMDAN SONRA AĞLAMADI VE MORARDI

COV-2 AŞISI TÜRKİYE’DE 13 BİN GÖNÜLLÜYE UYGULANACAK

“GÖNÜLLÜLER 18-50 YAŞ ARASINDA KRONİK HASTALIĞI OLMAYAN KİŞİLERDEN SEÇİLECEK”

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ ÇALIŞMALARIYLA TÜM ŞEHİR HASTANELERİ İÇİN ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

TABİP ODALARI’NDAN ORTAK SES

“TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI BİZİ TEMSİL ETMİYOR”

KINA DOĞAL AĞRI KESİCİ OLARAK KULLANILIYOR!

EFSANEVİ MISIR KRALİÇESİ KLEOPATRA’NIN KINA YAĞINDAN ELDE EDİLEN BİR KOKU KULLANDIĞI BİLİNMEKTEDİR.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ALİ RAMAZAN BENLİ, KORONA VİRÜSLE MÜCADELE HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

BENLİ: "KURBAN BAYRAMI'NDAKİ HAREKETLİLİĞİ 1,5 AYDA TOPARLAYABİLDİK”

Anahtar Kelimeler: ÜLKEYİ DOLAŞTI
Gürkan Ofis Mobilyaları

55 ÜLKEYİ DOLAŞTI

Meme kanseri olduğunu öğrenen Gülçin Söğüt, farkındalık oluşturmak için İstanbul´dan yola çıktı

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli: "5 merkezimizde Mamografi cihazı ile meme kanseri taramasını ücretsiz yapıyoruz"

İş hayatını bıraktıktan sonra dünya turuna çıkan ve 55 ülkeyi eşi ile birlikte dolaşan Gülçin Söğüt, Meme Kanseri olduğunu öğrendikten sonra Türkiye´de farkındalık oluşturmak için İstanbul´dan yola çıktı. Kayseri´ye uğrayan Sögüt, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli´yi motosiklet grubu ile birlikte ziyaret etti.

Meme Kanseri Farkındalığı için İstanbul´dan yola çıkan Gülçin Söğüt ile Hollandalı eşi ve Kayseri Motosiklet Kulübü üyelerini İl Sağlık Müdürlüğü´nün bahçesinde karşılayan Doç.Dr. Ali Ramazan Benli, "Bu gün Kayseri Motosikletçiler Kulübü Başkanı Mustafa Özdemir ve dünya turuna çıkmış olan Gülçin hanımı burada ağırlamaktayız. Bunu anlamlı kılan ise meme kanseri farkındalık gezisi" dedi.

Doç.Dr. Benli, "Meme kanseri bilindiği gibi dünyada kadınlarda ilk üç, kanserler sıralamasında ise ikinci neden olarak görülüyor. Meme kanserlerinden ölümün engellenmesindeki en önemli faktör ise erken teşhis" diyerek şu bilgileri verdi:

"Erken teşhis için Sağlık Bakanlığımızın Kanser Erken Teşhis Merkezlerimiz yani KETEM´lerimizde mamografi taraması yapılmakta. Kayseri´de 5 merkezde bu taramalar gerçekleştiriliyor. Bundan dolayı da Kayseri´de erken teşhiste farkındalığı oluşturduğumuz zaman hastaların normal hayatına devam etmelerini sağlayabilmek için gerekli önlemleri almış durumdayız. Tüm taramalarımız ücretsiz. Sadece meme kanseri değil, rahim ağzı kanseri, kolon kanseri taraması yapılmaktadır. En sık görülen kanser türlerinin taramasını yapıyoruz. Prostat kanseri için de aile hekimlerimizde taramalarımız var."

Kendisinin de 8 yıl önce geçirdiği kazaya kadar iyi bir motosiklet tutkunu olduğunu ifade eden Doç.Dr. Benli, "Kendilerine bu farkındalık çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah sağ salim kazasız belasız geziler diliyorum. Ben de yaklaşık 8 yıl önce motosiklet kazası yaptım. Motosiklete elveda demek zorunda kaldım. Dikkatli olmak lazım. Motosiklet de bir araçtır trafikte fark edilmesi gereken bir araçtır. Kazaları acı oluyor" eklinde konuştu.

İstanbul´da üniversiteyi bitirdikten sonra iyi bir iş hayatı olduğunu ve iş hayatını terk ederek hayali olan dünya turuna çıktığını anlatan Gülçin Sögüt, "Yaklaşık 6 yıldır dünyayı dolaşıyorum. İlk 3 yıl sırt çantalı olarak dolaştım. Sonraki 3 yıl yolda aşkımı buldum, kendisi Hollandalı. Yollarımızı ve hayatlarımızı birleştirdik. Hiç motosiklet tecrübemiz yokken birlikte yollara düştük. Avrupa ve Afrika derken 70 bin kilometre yol yaptık, 55 ülkeden geçtik. Türkiye´ye geldik, ailemizi ziyaret ettik ve tam motorları yükleyip Güney Amerika rotasına gidiyorduk ki, doktorlar meme kanseri olduğumu söylediler. Yaklaşık bir yıldır bununla savaşıyorum. Çok şey gördük, yanlış bildiğimiz çok şeyin olduğunu öğrendik. Konu kadın ve meme kanseri olunca ailenin, eşin, kardeş ve babanın ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Türkiye´de hala bu konuda eksikliklerimiz de olduğunu gördük. Kadınlar bu haberi almaktan korkuyor. Türkiye´yi tek tek gezerek meme kanseri farkındalığını oluşturarak belki birilerinin hayatlarına dokunuruz. Bu nedenle yaklaşık iki hafta önce İstanbul´dan yola çıktık." diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı´nın kanser tedavilerinde her türlü desteği verdiğinin altını çizen Sögüt, "İlk kanseri duyduğumuzda Sağlık Bakanlığı tarafından tedavi karşılanmıyor gibi bir çok şey duymuştuk. Ben meme kanseri olduktan sonra benim tüm tedavilerim devlet tarafından karşılanıyor. Hastanelerdeki ilaçlar ve çalışamadığım için malulen emekli oldum. Devletimiz bunun için elinden gelen desteği veriyor sadece bizim bunun için biraz daha farkında olmamız gerekiyor. KETEM merkezlerinde her türlü eğitim ve destek veriliyor. Maddi imkansızlıkları olan kişiler varsa KETEM merkezlerini ziyaret edebilirler. Meme kanseri korkulacak veya ayıp bir şey değil. Ne olur gidin hayatınız her şeyden daha önemli" diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ