6. ULUSLARARASI KAYSERİ ALTINÇINAR FİLM FESTİVALİ
BAŞKAN ÇELİK: “KÜLLERİ KALDIRIP CEVHERLERİ ÇIKARACAĞIZ”
Tarih: 9.5.2018 17:14:25/ 1043okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bu yıl 6.´sı yapılan Kayseri Uluslararası Altın Çınar Film Festivali´nin Gala Gecesi´nde sanayi ve ticarette olduğu gibi kültür ve sanat alanında da önemli isimler yetiştirmemiz gerektiğini belirtti. Başkan Çelik, bu anlamda Kayseri´de bir cevher bulunduğunu da sözlerine ekledi…

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Uluslararası Altın Çınar Film Festivali´nin Gala Gecesi´ne Vali Süleyman Kamçı ve Garnizon Komutanı Ercan Teke ile birlikte katıldı.

Gala Gecesi´nde yaptığı konuşmada Altın Çınar Film Festivali´nin uzun yıllar devam edecek ve gittikçe güçlenecek bir festival olacağını ifade eden Başkan Çelik, bu anlamda festivale destek vermeye devam edeceklerini kaydetti. Kayseri´nin birçok özelliğinin yanı sıra sanayi ve ticaret şehri olduğunu ve bu anlamda çok önemli müteşebbisler yetiştirdiğini vurgulayan Başkan Çelik, kültür ve sanat konusunda yeterince isim yetiştirilemediğini ifade ederek, “Halbuki biz Elia Kazan gibi, Mimar Sinan gibi, Balyan Ailesi gibi önemli isimler yetiştirdik. Demek ki mayamızda bu özellikler var. Külleri kaldırıp alttaki cevheri çıkarmamız gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu…

Kültür ve sanatta mesafe alınması amacıyla Büyükşehir Belediyesi Stratejik Araştırma Merkezi´ni ve bu merkez bünyesinde Şehir Akademi ile Film Akademisi´ni kurduklarını dile getiren Başkan Mustafa Çelik, “Film Akademi´de ülkemizin önemli isimleri şehrimize gelerek öğrencilerimize uzun süreli eğitimler veriyor. İnşallah Kayseri´de sanayi ve ticaretteki başarı birkaç yıl sonra kültür ve sanatta da olacak” diye konuştu.

Gala Gecesi´nde ayrıca Türk sinemasına büyük emekler vermiş Menderes Samacılar´a Yaşam Boyu Onur Ödülü, Macit Koper ve Sadi Çilingir´e de Türk Sineması Emek Ödülü verildi. 13 Mayıs´a kadar sürecek olan festival kapsamında Uluslararası Kısa Film Yarışması, Uluslararası Belgesel Film Yarışması ve Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması yapılacak. Yarışmalara 25 ülkeden 305 filmin başvurusu yapıldı.
Video Tarihi: 9.5.2018 17:14:25
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
17 Şubat 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL