AGÜ HEYETİNDEN
ASPİLSAN ENERJİ´YE ZİYARET
Tarih: 9.1.2018 16:49:53/ 768okunma / 0yorum

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) heyeti, üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları çerçevesinde, yüzde 98 hissesi Türk Silahlı Kuvvetleri´ni Güçlendirme Vakfı´na ait olan ASPİLSAN Enerji, Sanayi ve  Ticaret A.Ş´yi ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve Öğretim Üyelerinden oluşan heyet, ASPİLSAN Enerji´nin Kayseri Organize Sanayi Bölgesindeki tesislerin, yerinde inceledi.

Ziyarette ilk olarak Genel Müdür, Emekli Tuğgeneral Ferhat Özsoy tarafından, şirketin faaliyetleri hakkında AGÜ heyetine bilgiler verildi.

Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Baran da ASPİLSAN Enerji yetkililerine sunum yaparak, üniversitenin misyonu, vizyonu ve işbirliklerini anlattı.

AGÜ heyeti daha sonra, Türk Silahlı Kuvvetlerinin temel ihtiyaçları olan şarjlı nikel kadmiyum batarya ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan tesisleri gezdi.

Günümüzde ürün çeşidini arttırarak, sivil ve askeri her türlü sırt-el telsizleri, savaş araç gereçleri, uçak ve helikopterler için komple aküler üretebilir duruma gelen şirketin Ar-Ge merkezini de inceleyen heyet, burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi edindi.

Ziyarette AGÜ-ASPİLSAN işbirliği konusunda ön görüşmelerde bulunuldu.

AGÜ Heyeti geçen hafta da, Başyazıcı Holding´e bağlı, Bamen markası olarak üretim yapmakta olan Başyazıcıoğlu Tekstil Ar-Ge Merkezi ile sac işleme makineleri sektöründe lider, uluslararası üreticilerden biri olan Dener Makina´da incelemelerde bulunmuştu.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: HEYETİNDEN
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
16 Aralık 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
2 °C
Salı
Fırtına
7 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL