AGÜ SPOR´UN ADI KAYSERİ BASKETBOL OLDU
KIRMIZILI-BEYAZLILAR, SEZON HAZIRLIKLARINA BAŞLADI
Tarih: 17.9.2018 17:08:47/ 880okunma / 0yorum

AGÜ Spor´un yeni adı Kayseri Basketbol oldu. Kırmızı-beyazlı ekip, yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Geleceği konusunda yaz başından bu yana toto oynanan AGÜ Spor´da değişim zamanı geldi. Temsilcimizin yeni adı Kayseri Basketbol oldu. Temsilcimizin yeni sezondaki ilk hedefi ligden düşmemek. 

Geride kalan sezonda mali ve yönetimsel kriz ile boğuşan AGÜ Spor, sezonu 10.sırada tamamlayarak hayal kırıklığı yaşatmıştı. Temsilcimiz yeni sezon öncesi ise tam bir belirsizlik içinde kalmıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından takımın adının değiştiği ve ilimizin lokomotifi olan iki firmanın sponsorluğu ile yoluna devam edeceği netleşmeye başladı. Kırmızı-beyazlı ekip yeni sezonda Kayseri Basketbol ismiyle ligde yer alacak. Sezon hazırlıklarına başlayan ekibin başında Baş Antrenör olarak Ayhan Avcı yer alacak.

Kayseri Basketbol´un sponsorları ise AGÜ ile davalık olan Bellona grubu ve Kayseri Şeker olacak. Başkan Çelik´in onayı ile kolları sıvayan Kayseri Basketbol yönetimi, ilk olarak ligde kalmayı garantilemek istiyor. Temsilcimiz yeni sezonda genç ve maliyeti düşük oyuncularla sahada yer alacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in gayretlerinin önemli olduğunu belirten taraftarlar da, böylesi bir kulübün yok olmaması adına yapılan çalışmaları desteklerini ve ilimiz yöneticilerinin bu tavırlarının basketbol camiasına hayırlı olmasını dilediler. 

Kayseri Basketbol transfer çalışmalarını aynı sıra hafta sonunda Mersin´de yapılacak olan Özgecan Turnuvası´na da katılacaklar.

Haber: Şevket Tekin
Kaynak: SPOR SERVİSİ

Anahtar Kelimeler: SPOR KAYSERİ BASKETBOL OLDU
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
19 Şubat 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL