AGÜ SPOR´UN AKIBETİ NE OLACAK?
KIRMIZI-BEYAZLI EKİP, LİGİN DİBİNE DOĞRU GERİLİYOR
Tarih: 2.4.2018 16:11:46/ 749okunma / 0yorum

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden AGÜ Spor´un akıbetinin ne olacağı sorulmaya devam ediyor. Kırmızı-beyazlı ekip, aldığı mağlubiyetlerle ligin dibine doğru geriliyor.

Yıllardır farklı isimlerle Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi´nde mücadele eden AGÜ Spor, bu sezon içinde bulunduğu mali krizi bir türlü aşamıyor. Kriz nedeniyle oyuncularından büyük bir bölümünü kaybeden ve istenilen verimi alamayan AGÜ Spor, ligin bitimine 3 hafta kala ligde de gerilemeye devam etti ve 9.sıraya yerleşti.

Sezon başında Bellona firması ile sponsorluk anlaşması bozulan ve firma ile davalık olan AGÜ Spor´da, sezon sona ererken mali kriz daha da derinleşti. Sporcular paralarını alamazken, Baş Antrenör Ayhan Avcı´ya da ligin önde gelen takımlardan teklifler gelmeye başladı. Sezon sonunu bekleyen Baş antrenör Avcı´nın, mali kriz aşılmaz ise takımla yollarını ayıracağı ve ligdeki başka bir takımda görevine devam edeceği konuşulmaya başladı. Bu iddianın yanı sıra mali krizle ilgili ortaya atılan haberler de ilk olarak oyuncuları etkiliyor. İyi bir performans sergileyemeyen AGÜ Spor´lu oyuncular, son olarak Galatasaray mağlubiyeti ile evlerine dönmüşler ve ilk 8 içerisinde yer alma hedefinde de bir hayli uzağa düşmüşlerdi. Kırmızı-beyazlı ekibin son 3 haftada işi daha da zorlaşacak gibi görünüyor.

Takımın içinde bulunduğu krizden nasıl çıkacağı konusunda ise kulüp yöneticileri ve şehrin önde gelen isimleri sessizliğini koruyor. Durum bu şekilde devam ederse, yeni sezonda AGÜ Spor´un Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi´nde yer almayacağı hatta kulüp faaliyetlerinin de mali kriz yüzünden yürütülemeyeceği iddia ediliyor.

Haber: Şevket Tekin-Mustafa GÜRBÜZ
Kaynak: SPOR SERVİSİ

Anahtar Kelimeler: SPOR AKIBETİ OLACAK
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
23 Mart 2019 Cumartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL