AGÜ YAYINLARINDAN BİR ESER DAHA
“AĞIRLIK ANTRENMANLARI VE ZİNDELİK” ADLI ESER YAYINLANDI
Tarih: 21.12.2018 15:28:20/ 651okunma / 0yorum

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ)  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Doç. Dr. Alper Uğraş´ın yazdığı, “Ağırlık Antrenmanları ve Zindelik” adlı kitap yayımlandı. AGÜ Yayınlarından çıkan eser okurlarını yönlendirerek, sporun günlük hayattaki rolü hakkında etkili kararlar alabilmeleri açısından önemli bir kaynak olacak.

Doç. Dr. Alper Uğraş´ın “Ağırlık Antrenmanları ve Zindelik” adlı kitabında zindelik ve kuvvet antrenmanları, esneklik çalışmaları, beslenme ve performans, farklı spor dallarına özel programlar ile spor yaralanmaları ve ilk yardım konularında teorik ve pratik bilgilere yer verildi.

Doç. Dr. Uğraş, kitabı genel olarak ağırlık antrenmanları ve zindelik alanların ilgi duyan her yaş ve cinsiyet grubundan bireyler ile özel grupların antrenmanlarını bilimsel verilere dayalı olarak doğru ve sağlıklı planlayabilmesi amacıyla kaleme aldığını söyledi.

Doç. Dr. Uğraş, ayrıca çeşitli üniversitelerde lisans düzeyinde okuyan ve “Ağırlık Antrenmanları ve Fiziksel Uygunluk” kredili dersini alan öğrencilere kaynak kitap olacağını da vurguladı.

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ise Doç. Dr. Alper Uğraş´ı AGÜ Yayınlarından çıkan kitabı nedeniyle kutlayarak, kitabın özelde öğrencilerimize genelde ise üniversitemizin topluma katkı misyonunun değerli bir parçası olarak okurlara faydalı olacağını kaydetti.

Önemli bir eser olan “Ağırlık Antrenmanları ve Zindelik” adlı kitap, tüm üniversite kütüphanelerinde yerini alacak.

Doç. Dr. Uğraş´ın “Temel Basketbol” ve “Basketbolun Bilimsel Yönü ve Antrenörlük” adlı kitapları AGÜ Yayınlarından geçen yıl yayımlanmıştı.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: YAYINLARINDAN ESER DAHA
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
18 Mart 2019 Pazartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL