KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BÜNYAN'DA HALI DOKUMA KURSU AÇILDI

KURS 38 GÜN SÜRECEK

REKTÖR GÜNEY’İN BAŞARISI

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

REKTÖR SABUNCUOĞLU, DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

SABUNCU, TÜRKİYE’DE İLK 5 REKTÖR ARASINDA

EĞİTİM BİR SEN ŞAMPİYON ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

4 SENEDE HAZIRLANDIĞI SINAVDA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

ERÜ İLE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA ‘İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’ İMZALANDI

ORTAK PROJE ÇALIŞMALARI YÜRÜTÜLECEK

ERÜ’DEN İNTÖRNLERE TEŞEKKÜR BELGESİ

PANDEMİ SÜRECİNDE GÖNÜLLÜ ÇALIŞTILAR

AGÜ’DEN ULUSLARARASI KİTAP

GÜNCEL KONULARI ELE ALINDI

PANDEMİ DÖNÜŞÜNDE ÖĞRENCİLER OKULLARINI RENGARENK BULACAK

OKULUN DEMİR PARMAKLIKLARINI BOYADILAR

ALAN YETERLİLİK TESTİ SONA ERDİ

ÖĞRENCİLER, ÜNİVERSİTELİ OLABİLMEK İÇİN TER DÖKTÜ

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NE HAYIRSEVER DESTEĞİ

Hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Kayseri Üniversitesi’ne Gıda Teknolojisi Pilot Uygulama Merkezi yaptırıyor.

KAYSERİ'DE 'YKS' SESSİZLİĞİ

POLİSLER DENETİM YAPTI

ERÜ, İLK 300'DE

ERÜ, THE GENÇ ÜNİVERSİTELER DÜNYA SIRALAMASINDA İLK 300 ÜNİVERSİTE ARASINDA

EKİNCİ: LGS’DE ALINAN ÖNLEMLERE HARFİYEN UYULDU

“OKULLARIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİ ÇOK ÖZLEDİ”

KAYÜ ‘ESNEK NOT SİSTEMİNİ’ UYGULAMAYI PLANLIYOR

Rektör Karamustafa, “Esnek not sistemini uygulayan üniversiteler var. Buradaki amaç öğrencinin negatif durumlardan etkilenmesinin önüne geçmek.

NNYÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NE BU YIL ÖĞRENCİ ALINACAK

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılında öğrenci almaya başlayacak.

31 BİN 500 ÖĞRENCİ İYİ BİR LİSEYE GİREBİLMEK İÇİN TER DÖKTÜ

COVİD 19 TEHLİKESİNE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER SINAVLARA DAMGA VURDU

Anahtar Kelimeler:

AGÜ´DE

?3. KARİYER MUTFAĞI FİRMALARLA BULUŞMA? ETKİNLİĞİ

Abdullah Gül Üniversitesi´nde (AGÜ), ?Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma? etkinliği düzenlendi. Etkinlikte bu yıl mezun olacak öğrencilerin firmalarla bir araya gelip, hem iş bulabilmelerine hem de staj için firma bulabilmelerine imkan sağlandı.

Bu yıl 3´ncüsü düzenlenen ?Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma? etkinliği, Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu ve fuaye alanında yapıldı. Etkinliğe aralarında yönetici ve İnsan Kaynakları Müdürlerinin de bulunduğu yerel, ulusal ve uluslararası çok sayıda firma katıldı.

AGÜ Kariyer ve İstihdam Ofisi tarafından organize edilen etkinlik, düzenlenen açılış töreni ile başladı. Açılış törenine Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç, Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, akademisyenler, firma yöneticileri ve İnsan Kaynakları Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, öğrencilere kariyerlerini geçmişe göre değil geleceğe bakarak planlamalarını önerdi. Öğrencilere, ?Siz bambaşka bir dünyada yaşayacaksınız? diyen Prof. Dr. Sabuncuoğlu, dünyanın hızla değişmekte olduğunu ve değişen dünyada akıllı sistemlerin, dijitalleşmenin, veri toplama ve veri analizlerinin öne çıkacağının ön görülmekte olduğunu söyledi.

Açılışta konuşan Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç ise Abdullah Gül Üniversitesi´nin, öğrencileri, akademisyenleri ve araştırmacıları ile Kayseri´ye ayrı bir üniversite vizyonu ve misyonu kazandırdığını söyledi.

AGÜ´nün ders işleyişi ve uygulamaları ile bilimde, araştırmada ve sosyal etkinlikler ile ülkemizde ses getirdiğini belirten Dr. Büyükkılıç, Üniversite-Sanayi iş birliğinin en güzel örneklerini sergilediğini bu çalışma ile (Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma Etkinliği) eğitim ve bilim yanında bölge ekonomisine de yön verdiğini kaydetti.

Daha sonra ise etkinliğe davetli konuşmacı (key note speaker) olarak katılan Allianz Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Güler Aras ise ?Geleceği şekillendirecek yetkinlikler ve meslekler? başlıklı sunum yaptı.

Prof. Dr. Aras sunumunda özellikle öğrencilere girişimcilik, şirketlerin istihdam edecekleri mezunlarda aradıkları özellikler hakkında bilgiler verdi. Günümüzde en çok talep gören işler, iş dünyasındaki küresel eğilimler, küresel riskler, teknolojideki hızlı değişim ve dönüşümleri anlatan Prof. Dr. Aras, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

?Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma? etkinliği daha sonra düzenlenen ?Geleceğin İş Dünyası, Yeni Fırsatlar ve Girişimcilik? konulu panelle devam etti. Panele Turkiye-ABD İş Konseyi Kurumsal İletişim Komitesi Başkanı, İstanbul Ticaret Odası Üyesi, KAGİDER Üyesi Zehra Öney, Teknoloji ve İnsan Kolejleri (TİNK) CEO´su Zeynep Dereli, Angel Investor&Co-founder kurucularından Mine Özturk, ALTOY Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü D. Halit YILMAZ ve Arnas Agro CEO´su Behiye Teymur konuşmacı olarak katıldı. Geleceğin iş dünyasının gençlerden beklentileri ve girişimciliğin yeri konusunda interaktif bir söyleşi gerçekleştirildi.

Ardından düzenlenen Mezunlar Paneli´nde ise AGÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunlarından Aspilsan´da çalışan Sami Kaya ile Aselsan´da çalışan Şukru Yasin Guven, Makine Mühendisliği Bölümü Mezunlarından, Stryker firmasında çalışan Berkay Guncan konuşmacı olarak katılıp, iş bulma süreçlerini ve iş yaşamındaki izlenimlerini paylaştı.

?Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma? etkinliği sınıflarda ve toplantı salonlarında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları ile sona erdi.

Etkinliğe katılan firmalar, firmalarını tanıtıcı stantlar da açtı.

Gün boyu süren etkinliğinde şu firmalar katıldı:

Aselsan, Türk Kültür Vakfı, AIESEC, Mercedes, Koza Gold, Simfer, Kibar Holding, Solid, Elektron, Brissa, Vestel, Roketsan, Holiday Inn, Decathlon, Yataş, Mefa Yapı, Claribo, Divan City, Türknet, Stryker, Arven İnşaat, Başyazıcı Grup, Comfyteks, Ditaş, Hasçelik, Kayseri Ulaşım, Kayten, Molekül Yazılım, Netsim Yazılım, Viita Concept, Boydak Holding, Kayseri Şeker, Aspilsan, Isısan.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ