EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

AVRUPA GENÇLİK PARLAMENTOSU TED KAYSERİ KOLEJİNDE TOPLANDI

Avrupa Gençlik Parlamentosu 24. Ulusal Seçim Konferansı TED Kayseri Kolejinde gerçekleştirildi.

AGÜ REKTÖRÜ SABUNCUOĞLU, 'BAŞARILI BİLİM İNSANLARI’ ARASINDA YER ALDI

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, 1895 atıf sayısı ve 26 h-indeksi ile 'Başarılı Bilim İnsanları’ arasında yer aldı.

NNYÜ’DE “İŞKUR KAMPÜSTE KARİYER GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ

İş ve Kariyer Kulübü ile Ekonomi Kulübü tarafından İŞKUR Kampüste Kariyer Günlerietkinliği düzenlendi

PROF.DR.FUAT SEZGİN YILI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

KAYÜ’de 'Türk-İslam Medeniyetinin Dünya Medeniyetlerine Katkıları' Konulu Panel Düzenlendi

AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. GÜNGÖR’E ARAŞTIRMA TEŞVİK ÖDÜLÜ

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Vehbi Çağrı Güngör, ODTÜ Prof. Dr. Mustafa Parlar Vakfı 2019 Yılı Ödülleri kapsamında, ‘Araştırma Teşvik Ödülü’nü almaya hak kazandı.

ERÜ-RUSYA AKADEMİK İŞ BİRLİĞİ

ERÜ-RUSYA ARASINDA ‘AKADEMİK İŞ BİRLİĞİ’ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İNCESU’YA MESLEK YÜKSEK OKULU YAPTIRDI

REKTÖR KARAMUSTAFA’DAN SAFFET ARSLAN’A TEŞEKKÜR

ESKİ VEKİL HAVVA ATALAY ÇALIŞ ERÜ’DE ‘KADIN VE SİYASET’İ ANLATTI

Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 85. yıldönümü münasebetiyle “Siyaset ve Kadın” konulu söyleşi düzenlendi.

FİKİR FABRİKASI ÇOK ULUSLU GİRİŞİMCİLİK PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI

Kılıç: “Program girişimciliği ve iş geliştirme ortamını geliştirmeyi hedefledik.”

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ FEYİZ, KAYSERİLİ LİSE ÖĞRENCİLERİNE İLHAM VERDİ

“YENİ EĞİTİM MODELİ İLE DÜNYA İNSANLARI YETİŞTİRİYORUZ”

AGÜ’DE “ÜNİVERSİTE TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ” FUARI

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Unilook Türkiye tarafından ortaklaşa düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri Fuarına” ev sahipliği yaptı.

DEVELİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT TOPRAK:

“MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZDİR”

ERÜ VE ENDONEZYA İŞBİRLİĞİ İMZALADI

Erciyes Üniversite ile Endonezya-Muhammadiyah Teşkilatı Yükseköğretim Konseyi Arasında İşbirliği Protokolü İmzaladı

NNYÜ’DE KONFERANS

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Tarih Kulübü tarafından “Cumhuriyetin Kuruluşunda Türk Milliyetçiliğinin Tesiri” konulu bir konferans düzenlendi.

BALDÖKTÜ’DE 3. TÜBİTAK 4006 SERGİSİ AÇILDI

MELİKGAZİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HACI KAYA: “GENÇLERİMİZDEN ÇIKACAK FİKİRLER İLERİDE ÜLKEMİZE BÜYÜK KATKILARI OLACAK”

BAŞKANDAN, KOCASİNAN AKADEMİ’YE ZİYARET

ÇOLAKBAYRAKDAR: “KURSLARIMIZLA, AİLE EKONOMİSİNE VE İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYORUZ”

Anahtar Kelimeler:

AGÜ´DE

?3. KARİYER MUTFAĞI FİRMALARLA BULUŞMA? ETKİNLİĞİ

Abdullah Gül Üniversitesi´nde (AGÜ), ?Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma? etkinliği düzenlendi. Etkinlikte bu yıl mezun olacak öğrencilerin firmalarla bir araya gelip, hem iş bulabilmelerine hem de staj için firma bulabilmelerine imkan sağlandı.

Bu yıl 3´ncüsü düzenlenen ?Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma? etkinliği, Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu ve fuaye alanında yapıldı. Etkinliğe aralarında yönetici ve İnsan Kaynakları Müdürlerinin de bulunduğu yerel, ulusal ve uluslararası çok sayıda firma katıldı.

AGÜ Kariyer ve İstihdam Ofisi tarafından organize edilen etkinlik, düzenlenen açılış töreni ile başladı. Açılış törenine Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç, Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, akademisyenler, firma yöneticileri ve İnsan Kaynakları Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, öğrencilere kariyerlerini geçmişe göre değil geleceğe bakarak planlamalarını önerdi. Öğrencilere, ?Siz bambaşka bir dünyada yaşayacaksınız? diyen Prof. Dr. Sabuncuoğlu, dünyanın hızla değişmekte olduğunu ve değişen dünyada akıllı sistemlerin, dijitalleşmenin, veri toplama ve veri analizlerinin öne çıkacağının ön görülmekte olduğunu söyledi.

Açılışta konuşan Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç ise Abdullah Gül Üniversitesi´nin, öğrencileri, akademisyenleri ve araştırmacıları ile Kayseri´ye ayrı bir üniversite vizyonu ve misyonu kazandırdığını söyledi.

AGÜ´nün ders işleyişi ve uygulamaları ile bilimde, araştırmada ve sosyal etkinlikler ile ülkemizde ses getirdiğini belirten Dr. Büyükkılıç, Üniversite-Sanayi iş birliğinin en güzel örneklerini sergilediğini bu çalışma ile (Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma Etkinliği) eğitim ve bilim yanında bölge ekonomisine de yön verdiğini kaydetti.

Daha sonra ise etkinliğe davetli konuşmacı (key note speaker) olarak katılan Allianz Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Güler Aras ise ?Geleceği şekillendirecek yetkinlikler ve meslekler? başlıklı sunum yaptı.

Prof. Dr. Aras sunumunda özellikle öğrencilere girişimcilik, şirketlerin istihdam edecekleri mezunlarda aradıkları özellikler hakkında bilgiler verdi. Günümüzde en çok talep gören işler, iş dünyasındaki küresel eğilimler, küresel riskler, teknolojideki hızlı değişim ve dönüşümleri anlatan Prof. Dr. Aras, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

?Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma? etkinliği daha sonra düzenlenen ?Geleceğin İş Dünyası, Yeni Fırsatlar ve Girişimcilik? konulu panelle devam etti. Panele Turkiye-ABD İş Konseyi Kurumsal İletişim Komitesi Başkanı, İstanbul Ticaret Odası Üyesi, KAGİDER Üyesi Zehra Öney, Teknoloji ve İnsan Kolejleri (TİNK) CEO´su Zeynep Dereli, Angel Investor&Co-founder kurucularından Mine Özturk, ALTOY Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü D. Halit YILMAZ ve Arnas Agro CEO´su Behiye Teymur konuşmacı olarak katıldı. Geleceğin iş dünyasının gençlerden beklentileri ve girişimciliğin yeri konusunda interaktif bir söyleşi gerçekleştirildi.

Ardından düzenlenen Mezunlar Paneli´nde ise AGÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunlarından Aspilsan´da çalışan Sami Kaya ile Aselsan´da çalışan Şukru Yasin Guven, Makine Mühendisliği Bölümü Mezunlarından, Stryker firmasında çalışan Berkay Guncan konuşmacı olarak katılıp, iş bulma süreçlerini ve iş yaşamındaki izlenimlerini paylaştı.

?Kariyer Mutfağı Firmalarla Buluşma? etkinliği sınıflarda ve toplantı salonlarında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları ile sona erdi.

Etkinliğe katılan firmalar, firmalarını tanıtıcı stantlar da açtı.

Gün boyu süren etkinliğinde şu firmalar katıldı:

Aselsan, Türk Kültür Vakfı, AIESEC, Mercedes, Koza Gold, Simfer, Kibar Holding, Solid, Elektron, Brissa, Vestel, Roketsan, Holiday Inn, Decathlon, Yataş, Mefa Yapı, Claribo, Divan City, Türknet, Stryker, Arven İnşaat, Başyazıcı Grup, Comfyteks, Ditaş, Hasçelik, Kayseri Ulaşım, Kayten, Molekül Yazılım, Netsim Yazılım, Viita Concept, Boydak Holding, Kayseri Şeker, Aspilsan, Isısan.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ