KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

İHTİYAÇ NEREDE, BÜYÜKŞEHİR ORADA

BÜYÜKKILIÇ, BÜNYAN’DA DEVAM EDEN ASFALT ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TUZHİSAR’DA PANCAR SÖKÜM PROGRAMINA KATILDI

“ÇİFTÇİ DOSTU ANLAYIŞIYLA BİR VE BERABER OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

MELİKGAZİ’DE ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

TEKNOPARK'IN İÇİNE YENİ YOL BAĞLANTISI YAPILDI

KOCASİNAN’DA YOL ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR: 110 FARKLI NOKTADA ŞEHRİN ALTYAPISINI GÜÇLENDİRDİK

TALAS’TA KIŞ UYKUSUNA GİREN HAŞERATA İLAÇLAMA

VATANDAŞLAR MEMNUN

YAHYALI BELEDİYESİ YOL ÇALIŞMALARINA HIZLA DAVAM EDİYOR

YEŞİLKÖY’DE SATHİ KAPLAMA YAPILDI

BÜYÜKKILIÇ, YATIRIMCI DAİRE BAŞKANLARINI TOPLADI

“ŞEHRİMİZİ VE İLÇELERİMİZİ DAHA İYİ NOKTALARA NASIL TAŞIRIZ KAYGISIYLA ÇALIŞIYORUZ”

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

“MUHTARLAR KÖPRÜ GİBİDİR”

VALİ GÜNAYDIN’DAN ’AKRABA ZİYARETİ’ UYARISI

"BULAŞ KAYNAĞININ EN ÖNEMLİ BİR YERLERİNDEN BİR TANESİ DE EŞ, DOST VE AKRABA ZİYARETLERİDİR"

MELİKGAZİ'NİN 2021 YILI BÜTÇESİ BELİRLENDİ

“485 MİLYON TL İLE 2023 HEDEFLERİ BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANACAK”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MUHTARLARIN GÜNÜ’NÜ TAÇLANDIRDI

“MUHTARLARIMIZ, VATANDAŞLARIMIZLA BİZİM İLETİŞİM KÖPRÜMÜZDÜR”

TALASLI MUHTARLAR ALİ DAĞI’NA AĞAÇ DİKTİ

“GÜZEL BİR ETKİNLİK OLDU”

DEVELİ’DE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

“MUHTARLIĞIN DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞLARINDAN BİRİ”

BEYDEĞİRMENİ’NDE KURA GÜNÜ

3. GRUP KURA ÇEKİLİŞİ 20 EKİM SALI GÜNÜ YAPILACAK

VALİLİK AÇIKLADI

7 GÜN, 7 KONUDA, 7 DENETİM VAR!

BÜYÜKKILIÇ'TAN 'TOPLU ULAŞIMDA HİJYEN' AÇIKLAMASI

12 BİN 500 LİTRE DEZENFEKTAN KULLANILDI

Anahtar Kelimeler: AHMET
Gürkan Ofis Mobilyaları

AHMET TAŞ,

31 MART YEREL SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşlar Platformu Başkanı Ahmet Taş tertiplenen basın toplantısında geride kalan ?Mahalli İdareler Seçimleri´ni değerlendirdi.  Başkan Taş, ?Seçimlerin ardından tüm hükümet yetkililerini, siyasi partilerimizi ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızı sonuçları olgunlukla kabul etmeye ve şimdi geçim zamanı anlayışı ile hükümetin etrafında kenetlenerek ülkemizin ve milletimizin sorunlarına çözümler üretmek için harekete geçmeye davet ediyoruz? ifadesini kullandı.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşlar Platformu  Başkanı Ahmet Taş Kayseri Gazeteciler Cemiyeti hizmet binasında gerçekleştirilen basın toplantısında geride kalan ?Mahalli İdareler Seçimleri´ni değerlendirdi.

Seçimlerde Malatya ve Gaziantep´te 5 kişinin hayatını kaybettiği olayların dışında seçimde bir sükunet ortamı olduğunu belirtip, seçim oranlarına ilişkin konuşan Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği Başkanı Ahmet Taş ?Seçimlerde Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), ülkemizin büyük bir bölümünde Cumhur ittifakı adı altında, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ parti ise Millet İttifakı adı altına girdiler. HDP ve SP ise kendi başlarına seçime girip birçok ilde Millet İttifakına destek verdiler ya da aldılar? ifadesini kullandı.

Taş sözlerinin devamında partilerin aldığı oy oranlarını da yorumlayarak şunları kaydetti: ?İllerde kazanılan belediye başkanlıklarında Ak parti birinci, CHP ikinci, MHP üçüncü, HDP dördüncü ve TKP ve bağımsızlar beşinci sırada yer almaktadır. Anayasanın ilgili maddesine göre siyasi partiler ister iktidarda ister muhalefette olsunlar demokratik parlamenter sistemin vazgeçilmez unsurlarıdır. Parti kurmak, seçimle katılmak aday olmak ve oy kullanmak her vatandaşın hukukla garanti altına alınmış haklarıdır. Seçimlerin yargı denetimi ve gözetimi altında yapılacağı, seçim kurulundan mazbatasını almadıkça hiçbir adayın kazanmış sayılamayacağı ve seçim sonuçlarına siyasi partilerin ve adayların, vatandaşların itiraz edebilecekleri de hukuken belirlenmiş haklardandır.?

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği olarak, seçimden memnun olduklarının altını çizen Başkan Taş, ?Yeni seçilen Belediye Başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı tebrik ediyor, hak, adalet ve hukuk içinde ayrım yapmadan tüm vatandaşların temsilcisi anlayışıyla yapacakları hizmetlerinde başarılar diliyoruz. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülkemizin birçok yerinden seçim sonuçlarına yapılan itirazların hukuki hak olduğunu, her kesim tarafından olgunlukla karşılanması ve sonucun adalet anlayışı içinde tecelli ettirilmesini bekliyoruz. Başta CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu olmak üzere hiçbir adayın seçimlerin sonuçlarının ilanını beklemeden ve mazbatasını almadan kendisini başkan ilan etmesinin hukuken ve etik olarak yanlış bir davranış olduğunu bildiriyoruz. Seçimlerden önce bildirdiğimiz gibi, maksadı ne olursa olsun siyasetçilerimizin ayrıştırıcı, ötekileştirici, suçlayıcı ve hakaret edici propaganda dili kullanmalarını yanlış ve fayda sağlamayan davranışlar olarak değerlendiriyor, bu dilin seçim sonuçlarına olumsuz olarak yansıdığını düşünüyoruz. Bu konuda başta Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç olmak üzere Kayseri´mizde ve Türkiye´mizde emsal durumdaki tüm adaylarımızı seçimlerde kullandıkları birleştirici, kuşatıcı ve kucaklayıcı dil ve yaklaşım için tebrik ediyoruz.? şeklinde konuştu.

Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği Başkanı Taş sözlerini noktalarken birlik ? beraberlik çağrısında bulunarak şunları kaydetti:

?Seçimlerin ardından tüm hükümet yetkililerini, siyasi partilerimizi ve STK´larımızı sonuçları olgunlukla kabul etmeye ve şimdi geçim zamanı anlayışı ile hükümetin etrafında kenetlenerek ülkemizin ve milletimizin sorunlarına çözümler üretmek için harekete geçmeye davet ediyor ve seçimlerin ülkemiz, milletimiz ve gönül coğrafyamıza bereket getirmesini diliyoruz.?


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ