AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUSTAFA ELİTAŞ,
BAŞKA YERLERDE RECEP TAYYİP ERDOĞAN YOK´´
Tarih: 4.1.2018 16:52:34/ 573okunma / 0yorum

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş Kayseri´nin Sarıoğlan ilçesinde konuştu. Elitaş, İran´daki karışıklığı örnek göstererek “Başka yerlerde Recep Tayyip Erdoğan olmadığı için durduramıyorlar susturamıyorlar” dedi.

Elitaş, il başkanlığı tarafından düzenlenen Sarıoğlan ilçesi teşkilat ziyaretinde konuştu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Bizde Gezi Olayları nasılsa, İran´daki olaylarda aynı” dedi.

Elitaş, “Gezi olayları nasıl çıktı? Ne oldu? Kimsenin bildiği yok. Birden bire bir şey oldu. Taksimde üç ağaç kesilecek diye tüm Türkiye ayağa kalktı. Belki Sarıoğlan´da da ayağa kalkan olmuştur. Belki Sarıoğlan´da da tencere tava çalan olmuştur. Türkiye´nin 81 vilayetinin 80´inde tencere tava çaldılar. Sebep, Taksimde üç tane ağaç kesilecek diye. Şimdi aynısı İran´da oluyor.

İran´daki olayın sebebi ‘yumurta fiyatları´. Yumurta fiyatları arttı diye İran ayakta 29 kişi dün itibarı ile olaylarda hayatını kaybetmiş.400 yaralı var. Düşünebiliyormuşsunuz arkadaşlar bir yumurta konusunda hak ararken 400 insanın yaralanmasına 29 insanın hayatını kaybetmesine sebebiyet verdiler. Aynısını Gezi olaylarında yaptılar. Bir kalkışma ama başka yerlerde Recep Tayyip Erdoğan olmadığı için durduramıyorlar. Susturamıyorlar. Şimdi bakıyorum İran´da bir haftadır yaşanan hadiselerle Gezi olaylarının nereden nereye hangi noktaya ulaştığını ve Türkiye´yi getirmek istedikleri noktanın ne olduğunu gördüğümüzde bu ihanet şebekelerinin bu hainlerin bu satılmışların amaçlarının hangi noktada olduğunu görüyoruz.

İnşallah Gezi olaylarındaki kardeşlerimiz iktidara muhalefet olsun diye tencere tava çalan kardeşlerimiz şu anda o günleri bu günden İran penceresinden bakıp geçmişe doğru dönüp derler ki biz hata yaptık. Biz bu ülkenin birliği ve beraberliği için bekası için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekir. Onların iyi niyetli olmadıklarını anlamış olabilirler. Devletin en büyük yerinde olanlar bile bunları dinlemek lazım bunları anlamak lazım zafiyetinde bulunmuşlardır. Ama şimdi İran´dan 2013 Gezi olaylarına baktığımızda ne kadar büyük bir zaaf ne kadar büyük bir ihanetin içerisinde bulunduklarını görmeleri gerekir” dedi. 
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
16 Aralık 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
2 °C
Salı
Fırtına
7 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL