KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

CHP’Lİ ARIK’TAN, KAMU YATIRIM TEPKİSİ

AÇIKLAMASINDA ‘KANDIRILDI’ SÖZÜ İLE ELEŞTİRDİ

AK PARTİ'DE ÇOPUROĞLU'NDAN YENİ YÖNETİM İLE İLK FOTOĞRAF

AK Parti 7. Olağan Kongresi'nde güven tazeleyen Başkan Şaban Çopuroğlu, yeni yönetim ile birlikte ilk toplantıyı yaptı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ’DE

“KAYSERİ 2023 VİZYONUMUZUN BAYRAKTARLIĞINI YAPACAK”

AK PARTİ KAYSERİ 7. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

AK PARTİ KAYSERİ’DE ÇOPUROĞLU İLE YOLA DEVAM EDİYOR

MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR

"S-400 SİSTEM VE KONTROLLER NATO’DAN UZAKLAŞMAK ANLAMINA GELMİYOR"

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DR. İSMAİL EMRAH KARAYEL

NEŞTER PROGRAMINDA CEYHUN ÜSTEN’İN SORULARINI YANITLADI

CHP KAYSERİ’DEN OYUNCAK TRENLİ PROTESTO

ARIK: HIZLI TREN GELECEK DENDİ, AMA GELMEDİ

KAYSERİ, CUMHURBAŞKANI’NI AĞIRLAMAYA HAZIR

AK Parti Kayseri İl Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştiraki ile 24 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirecek.

MHP İL BAŞKANI TOK AKŞENER’E TEPKİ GÖSTERDİ

“İPLİLERİN TOPLANMA YERİ KANDİL DAĞI OLMALIYDI”

AKŞENER İNCESU’DAN SESLENDİ

“AKLA KARA BİRBİRİNDEN AYRILACAK”

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN TEPKİ

“DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR”

KAYSERİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I KADİR HAS STADYUMU'NDA AĞIRLAYACAK

ÇOPUROĞLU: CUMHURBAŞKANIMIZIN KAYSERİ'YE GÖSTERDİĞİ İLGİ VE ALAKA İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

ARIK KAYSERİ’NİN KABUSUNU MECLİSE TAŞIDI

“39 GÜNDE 7 KİŞİ CANINA KIYDI”

CHP İL YÖNETİMİNDEN KAYSERİ OSB’YE ZİYARET

NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACI VE MESLEKİ EĞİTİM GİBİ MUHTELİF KONULAR ELE ALINDI

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN, AKŞENER ZİYARETİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“HER FIRSATTA MİLLETİMİZİN AYAĞINA GİDİYORUZ”

KAYSERİ OSB YÖNETİMİ’NDEN MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’A

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUSTAFA ELİTAŞ,

"DOLAR VE AVROYLA SALDIRARAK OPERASYON YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR"

KAYSERİ (AA) - RAMAZAN KAYA - AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "15 Temmuz´da hain darbe girişimiyle iktidarı deviremeyenler, Türkiye´yi parçalayamayanlar, şimdi Türkiye´deki piyonlarıyla, yandaşlarıyla beraber dolarla, avroyla saldırarak bir operasyon yapmaya çalışıyorlar. Bu millet, inşallah buna hiçbir zaman fırsat vermeyecek." dedi.

Elitaş, diğer siyasi partilerin seçim beyannamelerine ilişkin açıklamada bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisinin kendi ilgisi ve konusu alanında bir seçim beyannamesi gerçekleştirdiğini anımsatan Elitaş, kendileriyle ittifak halinde olduklarını ve görüşlerine saygı duyduklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisinin seçim beyannamesi ile kendilerini taklit etmeye çalıştığını belirten Elitaş, şu ifadeleri kullandı:

"Geçmişten bugüne kadar getirdiğimiz Türkiye ve bundan sonra gidecek Türkiye ile ilgili yaptığımız açıklamalar konusunda hamasetle, ayağı yere basmayan bir ekonomik vaat zincirini beraberinde getirmiş. Milliyetçi Hareket Partisinde ülke bekası gündeme getirilmiş. Asıl önemli mesele zaten 7 Ağustos´ta Yenikapı mitingiyle beraber ortaya çıkan milli birlik ve beka probleminin en iyi şekilde görüldüğü iki parti vardı. Biri AK Parti, biri Milliyetçi Hareket Partisi´ydi. Türkiye üzerine kurgulanmaya çalışılan oyunları bozmak için bütün meseleleri bir tarafa bırakıp sadece Türkiye meselesini gündeme getiren iki siyasi partinin bugüne kadar yaptıkları eylemler devam ediyor."

Elitaş, bugün Cumhuriyet Halk Partisinin vaatlerine baktıkları zaman, AK Parti´nin 15 yıldan bugüne getirdiği Türkiye´deki imkanları dağıtarak ülkeyi sanki 15 yıl öncesinin yoksulu haline götürmek için har vurup harman savurmak, mirasyedi gibi bir davranış içinde olduğunu gördüklerini anlattı.

Mustafa Elitaş, "Bekara eş boşamak kolay´ derler ya onlar da iktidar olamayacaklarını bildikleri için savurup duruyorlar. Aslında az bile söylüyorlar. Biraz daha yüksekten söyleyebilirler. Fındık fiyatlarını söylüyorlar, piyasanın belli miktar üstünde. Yani millet bunların hepsini değerlendiriyor. Kimin yapabileceğini, kimin sadece konuşup kimin icracı olduğunu çok iyi biliyor." dedi.

"Dolarla, avroyla saldırarak operasyon yapmaya çalışıyorlar"

Döviz kurundaki dalgalanmayı da değerlendiren Elitaş, "15 Temmuz´da hain darbe girişimiyle iktidarı deviremeyenler, Türkiye´yi parçalayamayanlar şimdi Türkiye´deki piyonlarıyla, yandaşlarıyla beraber dolarla, avroyla saldırarak bir operasyon yapmaya çalışıyorlar. İnşallah buna hiçbir zaman fırsat vermeyecek bu millet. Nasıl ki tankı durdurabildiyse, ecnebilerin, Amerika Birleşik Devletleri´nin ve FETÖ örgütünün unsurlarını destekleyerek Türkiye´yi bölme, parçalama, yıkma operasyonları inşallah yerine gelmeyecek." diye konuştu.

Elitaş, AK Parti´nin miting yapmasına izin verilmeyen Almanya´da, HDP´nin miting yapmasına müsaade edilmesini de eleştirerek, bunun ahlaki olmadığını söyledi.

Yurt dışında yaşayan 5 milyona yakın Türk vatandaşı ve 3 milyona yakın seçmen olduğunu hatırlatan Elitaş, bunların belirli zamanlarda Türkiye ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini ve her yıl ülkedeki değişimi en iyi şekilde gördüklerini ve şahit olduklarını anlattı.

Anne ve babaların çocuklarının büyüdüklerinin farkına varmadığı gibi ülkede yaşayan insanların da Türkiye´deki değişimi değerlendirme imkanının tam olmadığına ve objektif değerlendiremediklerine değinen Elitaş, yurt dışında yaşayan Türklerin yılda bir veya iki yılda bir Türkiye´ye geldiklerinde hem köylerinde hem ilçelerinde hem de şehirlerindeki büyük değişimi gördükleri zaman hayranlıkla baktıklarını vurguladı.

"Bugün yurt dışı seçmenlerde AK Parti´ye oy verenlerin oranı yüzde 65-70 civarında"

Mustafa Elitaş, yurt dışında yaşayan vatandaşların her seçimde AK Parti´ye yönelişlerinin daha fazla arttığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bugün yurt dışı seçmenlerde, AK Parti´ye oy verenlerin oranı yüzde 65-70 civarında. Bunu engelleyebilmek için az önce saydığım operasyonu, 15 Temmuz´un arkasında olan güçler şimdi 24 Haziran seçimlerinde AK Parti´ye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ı en az oyla seçtirmek, aslında niyetleri ikinci tura bırakıp tamamen saf dışı bırakmak gayreti içerisinde olduklarını herkes biliyor. Ahlaki olmayan çifte standardı, maalesef Türkiye´de terörle temayüz etmiş bir siyasi partinin uzantısının, HDP´lilerin, PKK´lıların yurt dışında miting yapmalarına fırsat vermek Türkiye´deki bölücü hareketlerine destek demektir. NATO üyesi ülkelerin, Avrupa Birliği´nde üyelik sürecinde olan ülkelerin bunu iyi değerlendirmeleri, iyi düşünmeleri gerekir. Bir avuç terör destekçisinin kendi ülkelerinde miting yapmalarına fırsat vermek demek 81 milyon Türk vatandaşını, Türkiye sevdalısı insanı karşısına almak demektir. Akıllarını başlarına toplamalarını tavsiye ediyorum."


Haber Kaynak : AA