KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

MHP İL BAŞKANI TOK AKŞENER’E TEPKİ GÖSTERDİ

“İPLİLERİN TOPLANMA YERİ KANDİL DAĞI OLMALIYDI”

AKŞENER İNCESU’DAN SESLENDİ

“AKLA KARA BİRBİRİNDEN AYRILACAK”

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN TEPKİ

“DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR”

KAYSERİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I KADİR HAS STADYUMU'NDA AĞIRLAYACAK

ÇOPUROĞLU: CUMHURBAŞKANIMIZIN KAYSERİ'YE GÖSTERDİĞİ İLGİ VE ALAKA İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

ARIK KAYSERİ’NİN KABUSUNU MECLİSE TAŞIDI

“39 GÜNDE 7 KİŞİ CANINA KIYDI”

CHP İL YÖNETİMİNDEN KAYSERİ OSB’YE ZİYARET

NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACI VE MESLEKİ EĞİTİM GİBİ MUHTELİF KONULAR ELE ALINDI

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN, AKŞENER ZİYARETİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“HER FIRSATTA MİLLETİMİZİN AYAĞINA GİDİYORUZ”

KAYSERİ OSB YÖNETİMİ’NDEN MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’A

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

MHP MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR

İŞYERİ İSİMLERİNİN TÜRKÇE OLMASINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ

“ERMENİSTAN SAVAŞ VE İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR”

VEKİL ATAŞ, YEREL BASININ SORUNLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

“MECLİS ARAŞTIRMASI YAPILMASI ELZEMDİR”

MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR, KANAL SULARININ KESİLMESİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

“SULAR NEDEN KESİLMEKTEDİR?”

VEKİL DURSUN ATAŞ EKONOMİDE YAŞANAN SIKINTILARA DİKKAT ÇEKTİ

“İŞÇİLERİN YAŞADIĞI EKONOMİK MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİDİR”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN KAHVEHANE İŞLETMECİLERİNİN SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“LÜTFEN KÜÇÜK ESNAFIMIZ OLAN KAHVEHANE İŞLETMECİLERİMİZİN SESİNE DE KULAK VERİN”

MHP’Lİ ÖZDEMİR, KİRAYA VERİLECEK HAZİNE ARAZİLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

BAKAN KURUM’A SORDU: ” TOPLAM BÜYÜKLÜK NE KADAR?”

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK SÜT FİYATLARININ ARTMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

“YERLİ VE MİLLİ İKTİDARIMIZ ÜRETİCİYİ BİTİRMEYE KARARLI”

Gürkan Ofis Mobilyaları

AK PARTİ GEN. BŞK. YRD. ÖZHASEKİ ISPARTA İLE BİZZAT İLGİLENDİ

“PROJELERİ BİRLİKTE İSTİŞARE ETTİK”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Isparta’ya gitti. Isparta Belediyesi ziyareti ile incelemelerine başlayan Özhaseki, “Isparta’da hem projeler hem de halkla ilişkiler konusunda çok başarılı bir yönetim ortaya konduğunun şahidiyim. Şükrü Başkan’ın bütün işlere müdahil olarak Isparta’nın her türlü sorununu çözecek şekilde büyük yükün altına girdiğini görmekten ve gayretinden ötürü mutluyum” değerlendirmesinde bulundu.

İki gün süren Isparta ziyaretinde AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Isparta Belediyesi tarafından tamamlanan, devam eden ve yapılacak projeler hakkında bilgi aldı ve projelerin saha çalışmalarını gördü. Bu kapsamda Kaymakkapı Meydanı Projesi, Matbaalar Çarşısı Sokak Sağlıklaştırması, Üzüm Pazarı Projesi çalışmaları ile birlikte yılların kanayan yarası Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi (ITKM) ile şehrin turizm cazibe merkezi haline gelmesini sağlayacak olan Millet Bahçesi projesinin yapılacağı yerde incelemelerde bulundu.

ITKM inşaat alanını da inceleyen Özhaseki’ye, AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, İl Başkanı Osman Zabun, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, TMSF’den bir heyet eşlik etti.

Isparta Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları, projeleri değerlendiren AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Isparta’nın kanayan yarası haline gelmiş, şu sebepten, bu sebepten çok önemli değil ama bekleyen bir takım da inşaatlar var. Bunlardan birisi de ITKM. Burası milli servet. Bu yapının böyle kalması kabul edilemez bir durum. Yeniden ele alınıyor olması, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla TMSF’nin devreye girip büyük yükü kaldırmak için gayret içesinde olmaları da takdire şayan bir durum. Ellerine sağlık, Allah emek verenlerden razı olsun” değerlendirmesinde bulundu.

ITKM haricinde diğer yapılan yatırımları da değerlendiren ve ne gibi destekler yapılacağı noktasında da açıklama yapan Özhaseki, “Şükrü Başkan’ın su meselesine el atması, kokuyu gidermek amacıyla arıtma tesisinde bir takım çabalarda bulunması da çok iyi bir iş. Döndüğümde de bu işlerle bizzat ilgileneceğim.” İfadesini kullandı.

Hemen ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u arayan Özhaseki, “Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi İnşaatında gelinen son noktayı yerinde inceledik. Ayrıca Isparta Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’in şehri ile ilgili talepleri için Murat Kurum ve Hulusi Akar Bakanlarımızı aradık, sağ olsun Sayın Bakanlarımız gereken hassasiyetleri göstereceklerini ifade ettiler. Teşekkür ediyoruz.” dedi.

Isparta’daki arıtma tesisinin 20 sene kadar önce yapıldığından bahseden Özhaseki, tesislerde bazı sorunlar olduğunu dile getirirken, bunların giderilmesine yönelik çalışmalar yapılacağını söyledi. Özhaseki, “Bu arıtma tesisinin çalışmaya başladığı zaman bir takım pis kokulardan, çevreyi tahrip etmekten de kurtulmuş olacağız. Bunun gibi projeleri birlikte istişare ettik” ifadesinde bulundu.

Şükrü Başdeğirmen’in Ankara’ya her geldiğinde bu konuları istişare ettiklerini kaydeden Özhaseki, “Doğru işler yapıyor, inşallah bundan sonrada devam eder. Özellikle tarihi evlerin restorasyonu da gayet güzel bir proje. Isparta’nın merkezindeki o çarşıların tarihi dokuların aslına uygun bir şekilde restore edilmesi, açığa çıkarılması da esnafımızın işlerini biraz daha artıracaktır.” diye ekledi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ