KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

İYİ PARTİ’DE İL KONGRESİ YAPILDI

YENİ BAŞKAN SEBATİ ATAMAN OLDU

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ:

BELEDİYECİLİK VATANDAŞA HİZMET ETMEYİ DERT EDİNEN İNSANLARIN İŞİDİR

CHP İL BAŞKANI ÖZER, YEŞİLHİSAR’DA

MUSAHACILI HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ

İYİ PARTİ İL BAŞKAN ADAYI SOYLU’DAN TALAS İLÇE TEŞKİLATINA ZİYARET

Soylu: “İYİ Parti partileşme noktasında emin ve ağır adımlarla ilerliyor.”

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK İŞSİZ KALAN VATANDAŞIN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI

“YANDAŞI BIRAK VATANDAŞA BAK”

MİLLETVEKİLİ ARIK KAYSERİ VE İLÇELERİNİN SORUNLARINI MECLİS’TE TAŞIYOR

ARIK: “ÇİFTÇİ DESTEK BEKLİYOR”

MHP İL BAŞKANI TOK’TAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ

ŞEHİTLER DERNEĞİ, TÜRK-İŞ VE KOCASİNAN BASIN YAYIN MÜDÜRÜ SERBEZ’E GİTTİ

NİÇİN AK PARTİ VE MHP ERKEN SEÇİME GİTSİN Kİ?

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZHASEKİ, CANLI YAYINDA GAZETECİLERİN SORULARINI CAVAPLADI

ÇETİN ARIK ÇOKLU BARO TEKLİFİNİN BİR FETÖ PROJESİ OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

ARIK: FETÖ SİZİ GÖZLERİNİZDEN ÖPER!

İYİ PARTİ KOCASİNAN İLÇE TEŞKİLATI’NDAN SUÇ DUYURUSU

İYİ PARTİ KOCASİNAN İLÇE TEŞKİLATI AKŞENER'E YAPILAN HAKARET İÇİN  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İYİ PARTİ MELİKGAZİ İLÇE BAŞKANI DAĞ

İLÇE YÖNETİMİNİ TANITTI

DURSUN ATAŞ'TAN MECLİS' TE DİKKAT ÇEKEN KAYSERİ ÇIKIŞI

“SÖZ VEREN ÇOK AMA İCRAAT YOK”

8 BELEDİYE BAŞKANI, AK PARTİ’YE KATILDI

ROZETLERİ NUMAN KURTULMUŞ TAKTI

MİLLETVEKİLİ ARIK DEVELİ HALKININ İSYANINI DİLE GETİRDİ

“İL HAYALİ KURAN DEVELİ KÖYE DÖNÜŞTÜ”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI’NDA

ANKARA TEMASLARI SÜRÜYOR

İYİ PARTİ’DE İL BAŞKANLIĞI’NA İLK ADAY METİN SOYLU OLDU

İYİ PARTİ İL KONGRESİ 12 TEMMUZ 2020 PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

AK PARTİ’NİN BU HAFTAKİ NÖBETÇİ VEKİLİ TANER YILDIZ OLDU

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ YILDIZ: ‘’ANADOLU COĞRAFYASI KIYIMDAN KAÇANLARIN SIĞINAĞIDIR’’

AK Parti İl Başkanlığınca uzun yıllardır başarı ile devam ettirilen ‘Nöbetçi Vekil’ uygulamasının bir yenisi daha gerçekleştirildi. Bu hafta sonu Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın nöbet tutup ilimiz sakinlerinin sorunlarına çözüm aradığı uygulama kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısında Amerika Temsilciler Meclisi’nin kabul ettiği sözde Ermeni Soykırımı tasarısıyla ilgili, ‘’Türkiye’nin tarihinde herhangi bir utanç yoktur. Anadolu coğrafyası kıyımdan kaçanların sığınağıdır. Sözde Ermeni soykırımıyla alakalı kabul edilen tasarının bizim tarafımızda hiçbir geçerliliği yoktur.’’ İfadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanlığınca uzun yıllardır başarı ile gerçekleştirilen ‘Nöbetçi Vekil’ uygulamasının bir yenisi daha gerçekleştirildi. Milletvekili Taner Yıldız nöbet tuttuğu uygulama kapsamında tertiplenen basın toplantısında medya mensuplarının ülke ve ilimiz gündemi ile ilgili sorularını cevapladı.

Vekil Yıldız sözlerinin başında geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devleti Temsilciler Meclisi’nin kabul ettiği sözde Ermeni Soykırımı tasarısıyla ilgili değerlendirmede bulundu… Yıldız “ Türkiye’nin tarihinde herhangi bir utanç yoktur. Türk tarihi hakkın, hakikatın, adaletin üzerine inşaa edilmiştir ve Anadolu coğrafyası kıyımdan kaçanların sığınağıdır ‘’ dedi ve ekledi… ‘’ Amerika Temsilciler Meclisi biliyorsunuz 29 Ekim’de bir karar aldı ve ülkemiz aleyhine iki tane tasarıyı kabul etti. Öceki gün temsilciler meclisindeki oturuma bizlerde katılma fırsatı bulduk ve görüşmeleri bizzat izledik. Burada tasarıların kabulünde genellikle Orta Doğu’da ve özelde Suriye’de kurulan büyük tezgahların yerle bir edilmesinin çok büyük bir gerekçesi vardır. Mehmetçiğimiz iman dolu göğsüyle ülkemiz düşmanlarının planlarını alt üst etti. Yalnızca Suriye’de bulunanların değil, onların arkasında bulunan güçlerle alakalı aynı şekilde ortaya koydu. Türkiye’nin tarihinde herhangi bir utanç yoktur. Sözde Ermeni soykırımıyla alakalı kabul edilen tasarının bizim tarafımızda hiçbir geçerliliği yoktur. Bizim milletimizin tarihinde kara bir leke de yoktur. Bize soykırım iddaası atanlar kendi tarihleriyle alakalı suçluluk psikolojisinin mutlaka altında ezilmektedirler. Bu tasarı aslında bir dışa vurumun göstergesidir. Türk tarihi hakkın, hakikatın, adaletin üzerine inşaa edilmiştir ve Anadolu coğrafyası kıyımdan kaçanların sığınağıdır. Hem geçmiş hem de bugün bu gerçeğin şahididir. Maalesef Türkiye’nin kahramanca verdiği varlık mücadelesi hakkın ve hakikatın yanında olması birçok çevreyi de rahatsız etmiştir.

Sözlerinin devamında ‘Barış Pınarı Harekatı’ ilgili ilgili de değerlendirmelerde bulunan Vekil Yıldız ‘’ Çeşitli Batı ülkeleri ve ne yazık ki bir kısım ülkenin kumandaları kendisinde olmayan Orta Doğu’da ki yapı endişelenmiştir. Dünya ve bölge barışını önemsemeyen aslında önemsediğini iddaa eden ama önemsemeyen herhangi bir ülkeden beklenir ki terörle alakalı endişelerini dile getirsin ve terörün bitmesiyle alakalı kararlılığını ortaya koysun. Ama ne yazık ki bunun tam tersini görmekteyiz. Bazı ülkeler kendi teröristlerinin kötü bizim teröristlerimizin de iyi olduğuna dair bir takım söylemler de bulunmaktadırlar. Kürt olduğu için değil, Kürtçülük yaptığı için ve onun sözde Kürdistan kurulması için çalışan birini Kanada’da ödüle layık görmüşlerdir. Biz Türkiye olarak bütün terör örgütlerini, gruplarını yani teröre bulaşmış herkese karşı olduğumuzu bir kez daha samimi bir dille belirtmiş olduk. Türkiye bölge de işgal mantığı ile hareket etmiyor. Tam tersi sınırların korunması, muhafaza edilmesi ve o ülkenin halkına gösterilen nezaketin örneklerinden bir tanesini gösteriyor ve aslında onlar da bunu çok iyi biliyorlar. Terörün tepesine çökülmesinden rahatsız olduklarını hep beraber görüyoruz. Sivillere karşı ne kadar hassas olduğumuzda görülmektedir. Ama bunları görmek ne yazık ki onların işine gelmiyor. Suriye’li sivillerle alakalı bir kısım Avrupa ülkeleri kaç tane Suriyeli’yi misafir etmişlerdir. 3,5 milyon bizde ki misafir hakkında ileri geri konuşanlar ve bunla alakalı fikir yürütmeye çalışanların kendi ülkelerinde tuzlarının kuru olduğunu biliyoruz. Biz bugün Suriye’de yalnızca PKK ile yalnızca DEAŞ’la yalnızca PKK’nın uzantıları YPG ile değil aynı zamanda arkalarındaki güçlerle de mücadele halindeyiz. Ama bilsinler ki hepsinin ezeceğiz. ‘’ ifadesini kullandı…

HABER: ÖZGÜR AYDOĞDU


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ