EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MHP MELİKGAZİ KADIN KOLLARI İLÇE BAŞKANI AV. MERVE AKILLI:

"Müslüman bir Türk kadını olarak, bu davaya hizmet etmek, devlet yönetiminde söz sahibi olabilmek en doğal hakkımız ve en doğru tercihimizdir"

BAKAN ALBAYRAK, AK PARTİ İL TEŞKİLATI'NI ZİYARET ETTİ

Bakan Albayrak: "Yeni süreçte Kayseri ekonomisinin Türkiye ekonomisine vereceği katkı noktasında verimli bir toplantı gerçekleştirdik"

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:

“MİLLİ SAVUNMA BÜTÇESİNDE DÜŞÜŞ VAR”

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK:

“DEVLET TİYATROLARI DA MI YALAN OLDU?”

GENÇ: İKTİDAR YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

İLÇE KONGRELERİNİN 20 ARALIKTA START ALACAK

GENÇLİĞİ OLMAYANIN GELECEĞİ OLMAZ

Başkan Büyükkılıç, AK Parti İl Gençlik Kollarının Danışma Meclisi Toplantısı’nda Büyükşehir’in gençlikle ilgili hizmetlerini anlattı

112 ACİL SERVİS 25 YAŞINDA

112 'NİN 25. YAŞI KUTLANDI

PASTIRMAYA SAHİP ÇIKIN

Chp’li Vekil Çetin Arık, AK Parti Kayseri milletvekillerine,"Pastırmanıza, sucuğuna sahip çıkın." diye çağrıda bulundu.

ERSOY, KAYSERİ’YE OTOYOL İSTEDİ

Ersoy, 2020 yılı Bütçe görüşmelerinde Bakan Turhan’a Hızlı Tren ve Erkilet Hava Limanı genişletme projesinin akıbetini sorarken, Kayseri’ye Otoyol istedi

ADAYLARIMIZI VATANDAŞLARIMIZ BELİRLEDİ

AK PARTİ İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLU: “ŞAHSİ HİÇBİR BEKLENTİM YOK”

KARAYEL, AP ÜYELERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı, Kayseri Milletvekili Sayın İsmail Emrah Karayel, Strazburg'da Avrupa Parlamentosu üyeleri ile görüştü.

SAADET PARTİSİ, İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

SP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MAHMUT ARIKAN: “CHP İDDİALARI İLE GÜNDEMDEKİ BİRİKMİŞ SORUNLAR ÖRTBAS EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR”

CHP’DE MELİKGAZİ DELEGE SEÇİMLERİ YENİLENDİ

Cumhuriyet Halk Partisinde geçen hafta olaylı geçen ve iptal edilen Melikgazi ilçesi delege seçimleri CHP Genel Merkezinden gelen altı milletvekilinin gözlemlerinde yenilendi.

BBP’DE GERGİN SEÇİM

MEVCUT BAŞKAN KARAHANÇER GÜVEN TAZELEDİ

NERGİS BU HAFTA NÖBETÇİ VEKİL OLDU

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ NERGİS: “HİÇ BİR ŞEY GİZLİ KALMAZ”

AK PARTİ’DE KONGRE STARTI

ÇOPUROĞLU: “İLÇELERDE DELEGE SÜRECİNİN TAMAMLANMASINA AZ KALDI”

AK PARTİ’NİN BU HAFTAKİ NÖBETÇİ VEKİLİ TANER YILDIZ OLDU

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ YILDIZ: ‘’ANADOLU COĞRAFYASI KIYIMDAN KAÇANLARIN SIĞINAĞIDIR’’

AK Parti İl Başkanlığınca uzun yıllardır başarı ile devam ettirilen ‘Nöbetçi Vekil’ uygulamasının bir yenisi daha gerçekleştirildi. Bu hafta sonu Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın nöbet tutup ilimiz sakinlerinin sorunlarına çözüm aradığı uygulama kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısında Amerika Temsilciler Meclisi’nin kabul ettiği sözde Ermeni Soykırımı tasarısıyla ilgili, ‘’Türkiye’nin tarihinde herhangi bir utanç yoktur. Anadolu coğrafyası kıyımdan kaçanların sığınağıdır. Sözde Ermeni soykırımıyla alakalı kabul edilen tasarının bizim tarafımızda hiçbir geçerliliği yoktur.’’ İfadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanlığınca uzun yıllardır başarı ile gerçekleştirilen ‘Nöbetçi Vekil’ uygulamasının bir yenisi daha gerçekleştirildi. Milletvekili Taner Yıldız nöbet tuttuğu uygulama kapsamında tertiplenen basın toplantısında medya mensuplarının ülke ve ilimiz gündemi ile ilgili sorularını cevapladı.

Vekil Yıldız sözlerinin başında geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devleti Temsilciler Meclisi’nin kabul ettiği sözde Ermeni Soykırımı tasarısıyla ilgili değerlendirmede bulundu… Yıldız “ Türkiye’nin tarihinde herhangi bir utanç yoktur. Türk tarihi hakkın, hakikatın, adaletin üzerine inşaa edilmiştir ve Anadolu coğrafyası kıyımdan kaçanların sığınağıdır ‘’ dedi ve ekledi… ‘’ Amerika Temsilciler Meclisi biliyorsunuz 29 Ekim’de bir karar aldı ve ülkemiz aleyhine iki tane tasarıyı kabul etti. Öceki gün temsilciler meclisindeki oturuma bizlerde katılma fırsatı bulduk ve görüşmeleri bizzat izledik. Burada tasarıların kabulünde genellikle Orta Doğu’da ve özelde Suriye’de kurulan büyük tezgahların yerle bir edilmesinin çok büyük bir gerekçesi vardır. Mehmetçiğimiz iman dolu göğsüyle ülkemiz düşmanlarının planlarını alt üst etti. Yalnızca Suriye’de bulunanların değil, onların arkasında bulunan güçlerle alakalı aynı şekilde ortaya koydu. Türkiye’nin tarihinde herhangi bir utanç yoktur. Sözde Ermeni soykırımıyla alakalı kabul edilen tasarının bizim tarafımızda hiçbir geçerliliği yoktur. Bizim milletimizin tarihinde kara bir leke de yoktur. Bize soykırım iddaası atanlar kendi tarihleriyle alakalı suçluluk psikolojisinin mutlaka altında ezilmektedirler. Bu tasarı aslında bir dışa vurumun göstergesidir. Türk tarihi hakkın, hakikatın, adaletin üzerine inşaa edilmiştir ve Anadolu coğrafyası kıyımdan kaçanların sığınağıdır. Hem geçmiş hem de bugün bu gerçeğin şahididir. Maalesef Türkiye’nin kahramanca verdiği varlık mücadelesi hakkın ve hakikatın yanında olması birçok çevreyi de rahatsız etmiştir.

Sözlerinin devamında ‘Barış Pınarı Harekatı’ ilgili ilgili de değerlendirmelerde bulunan Vekil Yıldız ‘’ Çeşitli Batı ülkeleri ve ne yazık ki bir kısım ülkenin kumandaları kendisinde olmayan Orta Doğu’da ki yapı endişelenmiştir. Dünya ve bölge barışını önemsemeyen aslında önemsediğini iddaa eden ama önemsemeyen herhangi bir ülkeden beklenir ki terörle alakalı endişelerini dile getirsin ve terörün bitmesiyle alakalı kararlılığını ortaya koysun. Ama ne yazık ki bunun tam tersini görmekteyiz. Bazı ülkeler kendi teröristlerinin kötü bizim teröristlerimizin de iyi olduğuna dair bir takım söylemler de bulunmaktadırlar. Kürt olduğu için değil, Kürtçülük yaptığı için ve onun sözde Kürdistan kurulması için çalışan birini Kanada’da ödüle layık görmüşlerdir. Biz Türkiye olarak bütün terör örgütlerini, gruplarını yani teröre bulaşmış herkese karşı olduğumuzu bir kez daha samimi bir dille belirtmiş olduk. Türkiye bölge de işgal mantığı ile hareket etmiyor. Tam tersi sınırların korunması, muhafaza edilmesi ve o ülkenin halkına gösterilen nezaketin örneklerinden bir tanesini gösteriyor ve aslında onlar da bunu çok iyi biliyorlar. Terörün tepesine çökülmesinden rahatsız olduklarını hep beraber görüyoruz. Sivillere karşı ne kadar hassas olduğumuzda görülmektedir. Ama bunları görmek ne yazık ki onların işine gelmiyor. Suriye’li sivillerle alakalı bir kısım Avrupa ülkeleri kaç tane Suriyeli’yi misafir etmişlerdir. 3,5 milyon bizde ki misafir hakkında ileri geri konuşanlar ve bunla alakalı fikir yürütmeye çalışanların kendi ülkelerinde tuzlarının kuru olduğunu biliyoruz. Biz bugün Suriye’de yalnızca PKK ile yalnızca DEAŞ’la yalnızca PKK’nın uzantıları YPG ile değil aynı zamanda arkalarındaki güçlerle de mücadele halindeyiz. Ama bilsinler ki hepsinin ezeceğiz. ‘’ ifadesini kullandı…

HABER: ÖZGÜR AYDOĞDU

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ