KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞECEK OLAN PROJELERİ KONUŞTU

BÜYÜKKILIÇ: KAYSERİ İŞİNİ BİLİR; AMA İŞİNİ TAKİP ETMESİNİ DE BİLİR

BAŞKAN YALÇIN’DAN ‘SEREBRENİTSA’ ZİYARETİ

YALÇIN: ACILARINIZI PAYLAŞIYORUZ

AGD KAYSERİ ŞUBESİ'NDEN DANIŞTAYIN ‘AYASOFYA’ KARARINA DESTEK

AYASOFYA, TARİHİN ÖZÜDÜR

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 3 AYRI MAHALLEYE ŞADIRVAN YAPACAK

PALANCIOĞLU: ŞADIRVANLAR KÜLTÜRÜMÜZE VE GELENEKLERİMİZ MİMARINI YANSITACAKTIR

YAHYALI SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLER TEK BAŞLARINA YOLCULUK YAPABİLCEK

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLERİN YOLCULUKLARDA VELİ BULUNMASI ŞARTI KALDIRILDI

BÜNYAN BELEDİYESİ İŞ YERLERİNİ DEZENFEKTE ETMEYE DEVAM EDİYOR

HALK SAĞLIĞI ADINA ÇALIŞMALARIN ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

817 YEME İÇME MEKÂNININ SERTİFİKA PROTOKOLÜ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi ve Lokantacılar ve Pastacılar Odasının iş birliği ile yeme-içme mekanlarına yönelik eğitimlerin ardından 817 iş yeri temsilcisine  törenle sertifika verildi.

TÜRK- İŞ ÜYELERİ BİLDİRİ VE MASKE DAĞITTI

Türk-İş Kayseri İl temsilciliği üyeleri hükümetin kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelerini protesto ederek vatandaşlara bildiri dağıttı.

BÜYÜKKILIÇ ASFALT ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

HACILAR’DA İNCELEME YAPTI

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, ANKARA’DA

BAKAN KURUM KAYSERİ’NİN PROJELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

KAYSERİ’YE YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ GELİYOR

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NE BAĞLI YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ

ARABALI SİNEMADA BU HAFTA “3 İDİOTS” FİLMİ VAR

PALANCIOĞLU: ETKİNLİĞİMİZ ÇOK SEVİLDİ

MELİKGAZİ'DEN GENÇLERE 3 FUTBOL SAHASI

PALANCIOĞLU: GENÇLERİMİZ YENİ TESİSLERİ HAK EDİYOR

TARIMIN MERKEZİ KOCASİNAN’DAN

KAYSERİ’YE YENİ BİR KAZANÇ KAPISI

KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN İHALE VAKTİ

72 DAİRENİN İHALESİ 14 TEMMUZ’DA YAPILACAK

Anahtar Kelimeler: ' SEFERBERLİĞİ

ALİ DAĞI'NDA AĞAÇ SEFERBERLİĞİ

ALİ DAĞI ZİRVESİNE VE 360 DERECE YÜRÜYÜŞ PARKURUNA AĞAÇ DİKİLDİ

Talas Belediyesi tarafından 'Glutensiz beslen, spor yap, sağlıklı kal' sloganıyla düzenlenen Çölyak farkındalığı ve doğa yürüyüşü etkinliğinde Ali Dağı zirvesine ve 360 Derece Yürüyüş Parkuruna ağaç dikildi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın öncülüğünde gerçekleşen organizasyona İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Çölyakla Yaşam Derneği Kayseri Şubesi üyeleri ve Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi öğretmenleri ile öğrencileri de katıldı. Ali Dağı’nda iki ayrı etkinlikle ağaç dikimi gerçekleştirildi. Kayseri Çölyakla Yaşam Derneği ile birlikte Çölyak farkındalığı amacıyla “Glutensiz Beslen, Spor Yap, Sağlıklı Kal”sloganıyla gerçekleşen ilk etkinlikte her çölyaklı için bir ağaç dikildi. Talas Belediyesi olarak Glutensiz beslenmek durumunda olan insanların her zaman yanında olduklarını vurgulayan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Onların ekmekleri ve diğer gıdaları çok özel. Biz de bir yandan destek olmaya çalışıyoruz. Bu gün burada hep birlikte ağaç dikme faaliyetinde bulunuyoruz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda ağaçlarımız da meyvesini verecektir. Herkese güzel ve kolay yaşam diliyorum” dedi. Talas Belediyesi’ne ve Mustafa Yalçın’a duyarlılığından dolayı teşekkür eden Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Zahide Kaya, Mustafa Yalçın’ın kendilerine verdiği desteğin altını çizerek “2017 yılında derneği ilk kurmaya başladığımızda kapısını ilk çaldığımız kişi Mustafa Yalçın Bey oldu” ifadelerini kullandı. Çölyak farkındalığı ve doğa yürüyüşü etkinliği ile her çölyaklının bir dikili ağacı olduğunu belirten Kaya şunları söyledi: “Bugüne kadar kapılarını bize hiç kapatmayan Mustafa Yalçın Başkan’ımıza minnet duyuyoruz. Her çölyaklının bir ağacı olmasına vesile olduğu için çok teşekkür ediyoruz, iyiki varlar.”

“Tatil Ama Eğitime Devam”

illi Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez uygulamaya konan bir haftalık ara tatilde öğrencilerin okul dışında eğitime devam etmeleri düşüncesiyle 'Tatil Ama Eğitime Devam' sloganıyla gerçekleşen organizasyonda Ali Dağı zirvesinde fidanlar toprakla buluşturuldu. İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin de katıldığı etkinlikte Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi’nden öğretmen ve öğrencilerle birlikte ağaç dikildi. Etkinlikte konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Ali Dağı’nı ağaçlandırma etkinliğinin haftalık veya iki haftalık periyotlar halinde devam ettiğini belirterek şunları söyledi: “Sabahın erken saatlerinde hem İl Milli Eğitim Müdürümüz hem Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi Okul Müdürümüz hem de öğrencilerimiz ile birlikteyiz. Bugün olduğu gibi her hafta ya da 15 günde bir Ali Dağı’nın ağaçlandırılması maksadıyla gönüllü bir grupla beraber çalışma yapıyoruz. Bu günde okulumuzla birlikteyiz. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” Daha sonra söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Ali Dağı’na ilk kez geldiğini belirterek, muhteşem bir güzelliğe sahip olduğunu ve daha da güzelleştirmek için çalışan Mustafa Yalçın’a da teşekkür ettiğini söyledi. İlk kez uygulanan ara tatil uygulamasına değinen Ekinci, “ ‘Tatil Ama Eğitime Devam’ diye de bir sloganımız var. Eğitim dediğimiz okuldaki örgün eğitim değildir sadece. Aynı zamanda hayattaki eğitim de bir eğitimdir. Dolayısıyla burada öğrencilerimizle beraber Ali Dağı yürüyüşümüzün ardında fidan dikme etkinliğine katıldık. Ben başkanımıza bu konudaki çalışmaları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Organizasyon için Talas Belediyesi’ne ve Başkan Mustafa Yalçın’a teşekkür eden Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Nazif Cindi de Başkan Yalçın’ın desteklerini esirgemediklerini ifade ederek ağaç dikmelerine vesile olduğu için teşekkür etti.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ