EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

“2020 YATIRIM YILI OLACAK”

BÜYÜKKILIÇ, ÖNÜMÜZDEKİ YIL YATIRIM PROGRAMINI DEĞERLENDİRDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN ÇİFTE KUTLAMA

HEM KADINLAR HEMDE MÜHENDİSLER GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN PALANCIOĞLU, ÇARŞI ESNAFIYLA

KENT HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ

KOCASİNANLI ÇOCUKLAR, GELECEĞE DAHA DONANIMLI HAZIRLANIYOR

ÇOLAKBAYRAKDAR:”TEKNOLOJİ YILDIZLARI YETİŞTİRECEĞİZ”

TALAS’A DİŞ POLİKLİNİĞİ MÜJDESİ

Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Ahmet Kuzu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ı makamında ziyaret etti.

YALÇIN, ELEKTRİKLİ ARAÇLARI İNCELEDİ

TEKNİK İNSANA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

KAYMAKAM DURU, SOYSALLI’YI ZİYARET ETTİ

Kaymakam Duru Cuma namazını Soysallı Camiinde mahalle sakinleriyle beraber kıldı

VİRANE BİNA ÖĞRENCİLERE TEHLİKE SAÇIYOR

VELİLER, OKULUN YANINDAKİ ATIL BİNANIN YIKILMASINI İSTİYOR

NURSAÇAN’A ÖNEMLİ GÖREV

KAYSERİ OSB BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN, 21 OSB’NİN BÖLGE KOORDİNATÖRÜ OLARAK GÖREVLENDİRİLDİ

BENLİ’DEN ANONSLU KUTLAMA

BENLİ, 112 PERSONELİ'NİN 1-7 ARALIK ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI'NI TELSİZ ANONSU İLE KUTLADI

ATAŞ, MECLİS’TE İŞÇİLERİN SESİ OLDU

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI SELÇUK’A, İŞÇİLERİN YAŞADIĞI EKONOMİK SIKINTILARI SORDU

DEVELİ ÜLKÜ OCAKLARI HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR

‘NUTUK’ VERİP TRAŞ ETTİLER

CHP MİLLETVEKİLLERİ YÖRTÜRK VAKFI’NDA

CHP İl Başkanı Ümit Özer, Bursa Milletvekili Yüksel Özkan ve Antalya Milletvekili Rafet Zeybek’den oluşan CHP Heyeti Yörük- Türkmen Vakfını ziyaret etti.

CHP İL TEŞİKİLATINDAN MAZLUMDER’E ZİYARET

CHP Kayseri il Teşkilatı, milletvekilleri ile birlikte 5 Aralık 2019 Perşembe günü MAZLUMDER Kayseri Şubesine nezaket ziyaretinde bulundu.

BÜYÜKŞEHİR KIŞA HAZIR

15 ARAÇLA 269 KİŞİLİK EKİP YOLLARDA

MELİKGAZİ KARLA MÜCADELEYE BAŞLADI

Palancıoğlu: “Melikgazi belediyesi olarak yoğun kar ve buzlanmaya karşı hazırız”

Anahtar Kelimeler: ' SEFERBERLİĞİ

ALİ DAĞI'NDA AĞAÇ SEFERBERLİĞİ

ALİ DAĞI ZİRVESİNE VE 360 DERECE YÜRÜYÜŞ PARKURUNA AĞAÇ DİKİLDİ

Talas Belediyesi tarafından 'Glutensiz beslen, spor yap, sağlıklı kal' sloganıyla düzenlenen Çölyak farkındalığı ve doğa yürüyüşü etkinliğinde Ali Dağı zirvesine ve 360 Derece Yürüyüş Parkuruna ağaç dikildi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın öncülüğünde gerçekleşen organizasyona İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Çölyakla Yaşam Derneği Kayseri Şubesi üyeleri ve Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi öğretmenleri ile öğrencileri de katıldı. Ali Dağı’nda iki ayrı etkinlikle ağaç dikimi gerçekleştirildi. Kayseri Çölyakla Yaşam Derneği ile birlikte Çölyak farkındalığı amacıyla “Glutensiz Beslen, Spor Yap, Sağlıklı Kal”sloganıyla gerçekleşen ilk etkinlikte her çölyaklı için bir ağaç dikildi. Talas Belediyesi olarak Glutensiz beslenmek durumunda olan insanların her zaman yanında olduklarını vurgulayan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Onların ekmekleri ve diğer gıdaları çok özel. Biz de bir yandan destek olmaya çalışıyoruz. Bu gün burada hep birlikte ağaç dikme faaliyetinde bulunuyoruz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda ağaçlarımız da meyvesini verecektir. Herkese güzel ve kolay yaşam diliyorum” dedi. Talas Belediyesi’ne ve Mustafa Yalçın’a duyarlılığından dolayı teşekkür eden Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Zahide Kaya, Mustafa Yalçın’ın kendilerine verdiği desteğin altını çizerek “2017 yılında derneği ilk kurmaya başladığımızda kapısını ilk çaldığımız kişi Mustafa Yalçın Bey oldu” ifadelerini kullandı. Çölyak farkındalığı ve doğa yürüyüşü etkinliği ile her çölyaklının bir dikili ağacı olduğunu belirten Kaya şunları söyledi: “Bugüne kadar kapılarını bize hiç kapatmayan Mustafa Yalçın Başkan’ımıza minnet duyuyoruz. Her çölyaklının bir ağacı olmasına vesile olduğu için çok teşekkür ediyoruz, iyiki varlar.”

“Tatil Ama Eğitime Devam”

illi Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez uygulamaya konan bir haftalık ara tatilde öğrencilerin okul dışında eğitime devam etmeleri düşüncesiyle 'Tatil Ama Eğitime Devam' sloganıyla gerçekleşen organizasyonda Ali Dağı zirvesinde fidanlar toprakla buluşturuldu. İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin de katıldığı etkinlikte Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi’nden öğretmen ve öğrencilerle birlikte ağaç dikildi. Etkinlikte konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Ali Dağı’nı ağaçlandırma etkinliğinin haftalık veya iki haftalık periyotlar halinde devam ettiğini belirterek şunları söyledi: “Sabahın erken saatlerinde hem İl Milli Eğitim Müdürümüz hem Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Anadolu Lisesi Okul Müdürümüz hem de öğrencilerimiz ile birlikteyiz. Bugün olduğu gibi her hafta ya da 15 günde bir Ali Dağı’nın ağaçlandırılması maksadıyla gönüllü bir grupla beraber çalışma yapıyoruz. Bu günde okulumuzla birlikteyiz. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” Daha sonra söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Ali Dağı’na ilk kez geldiğini belirterek, muhteşem bir güzelliğe sahip olduğunu ve daha da güzelleştirmek için çalışan Mustafa Yalçın’a da teşekkür ettiğini söyledi. İlk kez uygulanan ara tatil uygulamasına değinen Ekinci, “ ‘Tatil Ama Eğitime Devam’ diye de bir sloganımız var. Eğitim dediğimiz okuldaki örgün eğitim değildir sadece. Aynı zamanda hayattaki eğitim de bir eğitimdir. Dolayısıyla burada öğrencilerimizle beraber Ali Dağı yürüyüşümüzün ardında fidan dikme etkinliğine katıldık. Ben başkanımıza bu konudaki çalışmaları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Organizasyon için Talas Belediyesi’ne ve Başkan Mustafa Yalçın’a teşekkür eden Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Nazif Cindi de Başkan Yalçın’ın desteklerini esirgemediklerini ifade ederek ağaç dikmelerine vesile olduğu için teşekkür etti.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ