EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

REKOR KIRDIK

487 BİN 500 ADET FİDAN DİKİLDİ

ÖZHASEKİ’DEN ÇOLAKBAYRAKDAR’A TAM DESTEK

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ı ziyaret etti.

YERALTI ÇARŞISI’NA ÖNEMLİ HİZMET

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak çalışmalarla çarşının tesisat ve bakımı ile ilgili eksiklikleri giderilecek

SAĞLIKLI TOPLUM BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Kansere Karşı Birlikte Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakürkçü ile yönetimi ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu makamında ziyaret etti.

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Kocasinan Belediyesi tarafından Kocasinan Gönüllüsü Platformu üyelerinin katılımıyla ‘Çevremizi Temiz Tutmaya Kapımızın Önünden Başlıyoruz’ sloganıyla temizlik etkinliği düzenlendi.

TALAS’TA ANTİKA GÜNLERİ

Talas Belediyesi tarafından Kayseri’de ilk defa geçen ay başlatılan Antika Günleri’nin ikincisi gerçekleştirildi.

ŞEKER’E 58,6 MİLYON TL CEZA

58,6 Milyon TL idari para cezasını, 2019 yılında şu andaki yönetim ödeyecek

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

‘GELECEĞE BİR NEFES’ KAPMASINA KAYSERİ’DEN TAM DESTEK

ULU ÖNDER ATATÜRK

ÖLÜMÜNÜN 81. YILINDA TÖRENLERLE ANILDI

ERCİYES ÜNİVERSİTESİNDE

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

AGÜ’DE ANILDI

KAZAKİSTAN BAŞBAKANI ASKAR MAMİN

ŞEHİR HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ

ÖNCE PARKTA SONRA İTFAİYEDE

GENÇ STK TEMSİLCİLERİ

GÜÇ BİRLİĞİ YAPMA KARARI ALDI

ERCİYES PLATFORMU BAŞKANI ALKAN:

“BİZ BU TOPRAKLARA OLAN BORCUMUZU ÖDEMENİN GAYRETİNDEYİZ”

ERCİYES PLATFORMU

HACILAR’DA BAŞKAN ÖZDOĞAN’I ZİYARET ETTİ

Anahtar Kelimeler: TALAS ANTİKA ANTİKA GÜNLERİ

ANTİKA TALAS´TA ANTİKA GÜNLERİ

Talas Belediyesi tarafından Kayseri´de ilk defa düzenlenen Antika Günleri başladı.

Talas Belediyesi tarafından Kayseri´de ilk defa düzenlenen Antika Günleri başladı. Tarihi Harman Meydanı´nda ilki düzenlenen Antika Günleri´nin açılışında konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, antika severlerle antikacıları antika bir şehirde buluşturduklarını söyledi.

 Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın´ın ?100 Ağartan Projeler´ olarak açıkladığı seçim dönemi projelerinden birisi olan ?Antika Günleri´ne ilgi büyüktü.

Kayseri´nin önde gelen koleksiyonerlerinden Melikgazi Belediyesi Basın Yayın Müdürü Faruk Yaman da yaptığı konuşmada;  Mustafa Yalçın başkanım Kayseri´de böyle bir akım başlattı. Bundan sonra Kayseri antika çarşısı, antika merkezi olacak, diyerek şunları söyledi. ?65 binin üzerinde kitabım var. Kayseri´nin eski kartpostalları, foto kartları, haritaları, plakları bende mevcuttur. İyi bir antikacıyım. Antikacılık bir yaşam tarzıdır, kültür meselesidir. Biraz da devlet politikasıdır. Dünyada birçok Batılı ülkelerde antika çarşıları vardır. Dünyanın en büyük antika çarşısı Berlin´de açılıyor. Her iki ayda bir Berlin´de antika çarşısı açılıyor. Birçok antikacı oraya gelip antika malzemesi alıyor. Kayseri´de de böyle bir akımı Mustafa Yalçın başkanımız başlattı. Bundan sonra Kayseri antika çarşısı olacak, antika merkezi olacaktır. Mustafa Yalçın başkanımız Kayseri ve ülkemiz için önemli bir adım atmıştır. Kendilerini kutluyorum. ?

  Programda son konuşmayı yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın´da Talas´ın ve antika günlerinin düzenlendiği Harman Mahallesi´nin antika değerinde bir geçmişe sahip olduğuna işaret ederek, ?Antikacılar bir yerde toplanır ama antika olan bir yerde toplanmak da Talas´a mahsus bir durum. Şehrimizde alt ve üst yapıda çok güzel hizmetler yapıldı. Şimdi sıra sosyal ve kültürel faaliyetlere geldi. Bizim geçmişimizle geleceğimiz arasında köprüyü kurmakta en önemli görevi yapacak olan şüphesiz de antika günlerimiz. Evimde saat koleksiyonum var. Onlara bakarken dedem gözümün önüne gelir. İşte bu farkındalıktır. Bu, bir şeyleri hatırlatmaktır. Buradaki ürünler de tarihimizi, geçmişimizi hatırlatacaktır.? şeklinde konuştu.  

Programda konuşmaların ardından ziyaretçilerle birlikte stantları gezen Başkan Yalçın, tüm antikacılarla tek tek sohbet etti ve satışa sunulan ürünler hakkında bilgiler aldı. Başkan Yalçın´a burada tespih hediye edildi.

İlki bugün düzenlenen Talas´ta Antika Günleri, önümüzdeki aylarda da devam edecek. Her ayın ikinci pazar günü düzenlenecek olan etkinlikte, antikacılarla antika meraklıları buluşmaya devam edecek.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ