ARIK İNTİHARLARI
TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI
Tarih: 4.4.2018 16:26:35/ 633okunma / 0yorum

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri´de son dönemde artan intihar olaylarını TBMM gündemine taşıdı. Ekonomik nedenlerle insanların hayatlarına son verdiğini ifade eden Arık, bunun karşılığında AKP Hükümetinin insanların aklı ile dalga geçercesine büyüme rakamları açıkladığını söyledi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri´nin sorunlarını ve şikayetlerini TBMM gündemine taşımaya devam ediyor. Ekonomik sıkıntı nedeniyle toplumun patlama noktasına geldiğini ifade eden Arık, yaşayan olayları görmezden gelen medyayı da eleştirdi. Kayseri´de son dönemde artan intihar olaylarına dikkat çeken Arık, şunları söyledi: “Önceki gün Kayseri´mizde ekonomik sıkıntılar nedeniyle; 38 yaşındaki bir vatandaşımız kendini asarak, 58 yaşındaki bir yurttaşımız ise zirai ilaç içerek hayatlarına son verdiler. Buradan vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet diliyorum.

Kayseri´de 252 bin vatandaşımız ekmeğe muhtaç hale gelmiş. AKP´nin genel başkan yardımcısı Öznur Çalık da Kayseri´de aç yok diye aklımızla dalga geçiyor. Sadece Öznur Çalık değil AKP hükümeti Türkiye´nin aklı ile dalga geçiyor. İşsizlik gün be gün artarken; insanlar geçim sıkıntısı nedeniyle kendilerini yakarken, hayatlarına son verirken Türkiye yüzde 7.4 büyüdü demek aklımızla dalga geçmek değil midir? Ekonomik kriz nedeniyle yazar kasa atan esnafı gören medya niçin insanlar kendilerini diri diri yakarken, hayatlarını son verirken görmüyor? Takdir yüce milletimizin…”
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: ARIK İNTİHARLARI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
23 Mart 2019 Cumartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL