ASKF´DE SEZON AÇILIŞ YEMEĞİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK´TE KATILDI
Tarih: 18.9.2018 16:43:12/ 1233okunma / 0yorum

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu sezon açılışı yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in yani sıra merkez ilçe belediye başkanları, Kayserispor Başkanı Erol Bedir ve amatör spor camiası katıldı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu sezon açılışını bir yemekle kutladı. Kemal Koçak Et Lokantası´ndaki yemeğe, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Musa Soykarcı ev sahipliği yaptı. Yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir ve ASFK üyeleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Musa Soykarcı, şöyle dedi: “2018-2019 futbol sezonu açılış yemeği ve istişare toplantımıza hoş geldiniz. Kayseri´de futbolla ilgili 88 kulübümüz ve 323 takımımız var. 9 kategoride yılda 3 Bine yakın müsabaka oynatıyoruz. Devletimizin iki yüz var. Birincisi sert yüzü, ikincisi şefkat yüzüdür. Devletimiz sert yüzünü gerekenlere göstermektedir. Bizlerde spor camiası olarak devletimizin her zaman yanındayız. Devletimizin şefkat yüzünü de spor camiası olarak görüyoruz. İşlerimizi Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin destekleri ile yapıyoruz. Belediyelerimizden bizim isteğimiz ilçelerindeki takımlara destek olmalarıdır. Büyükşehir Belediyemiz tesislerimiz yaptı, çok teşekkür ediyoruz. Melikgazi Belediyemize de spor tesisleri istiyoruz. Melikgazi´deki kulüplerimize destek istiyoruz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ise şunları kaydetti: “2018-2019 sezonunun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Burada bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizler belediye başkanları olarak hep birlikte spora ve sporcuya önem veriyoruz. Görevlerimizi yerine getiriyoruz. Hem de Türkiye örnek olacak şekilde yapıyoruz. En iyi yaptığımız iş spor ve sporcunun yanında olmaktır. Bu işe bir vebal olarak görüyoruz. Sporun yanında olduk tesisleştik. Sporcunun yanında olduk, yeni sporcular yetiştirdik. Profesyonellerin yanında olduğumuz kadar amatör sporun yanında da olduk. Kadın basketbol takımımızın da yanında olduk. Sporu tabana yayan amatör sporlardır. Geçtiğimiz aylarda, 40´ın üzerinde spor kulübünün başını sokacak bir yer yaptık. Yaptığımız tesisler herkese de örnek oluyor. Geçtiğimiz günlerde eski Şanlıurfa Belediye başkanı gördü. Bize, ‘Başkanım bize göster, bizde kendi şehrimize yapalım´ dedi. Yaptığımız tesisler tüm Türkiye´de gösteriliyor. Güreş eğitim merkezi yaptık, tüm Türkiye´ye örnek oldu. Örnek olma geleneği, belediyemizde hep vardı. Bizde, model olma bir belediyecilik kültürü haline geldi. Biz, amatör sporun hep yanında olduk. Yılda birkez yapılan malzeme desteğini ikiye çıkarttık. Kitle ve aile sporlarında da çok iyiyiz. Spor yazarları diyor ki, yaptığınız işleri diğer şehirlerede gösterin, onlarda yapsın.  Allah birliğimizi ve beraberliğimiz bozmasın. Bizler, ilimizde tüm unsurlarımızla bir ve beraberiz.”

Konuşmaların ardından davetlilerle vedalaşan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Musa Soykarcı taban birlikleri üyelerinin toplantıyı terk etmemesini ve ayrı bir toplantı yapacaklarını söyledi.

Haber: Murat TURP – Şevket TEKİN
Kaynak: SPOR SERVİSİ

Anahtar Kelimeler: ASKF SEZON AÇILIŞ YEMEĞİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
19 Şubat 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL