KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

AK PARTİ VE TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ

HAYVANLARI TELEF OLAN BESİCİ İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNDU

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN

PERSONELİNE TRAFİK EĞİTİMİ

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR

AHİEVRAN’DA SAHA İNCELEMESİ YAPTI

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDOĞAN

“4,5 KM’LİK YOL ÇALIŞMASI 4 MİLYON 500 BİN TL'YE MAL OLACAK”

TALAS BELEDİYESİ’NDEN

IŞIL IŞIL BİR TALAS

KTO'DAN

“PANDEMİDE DUYGUSAL İLK YARDIM” EĞİTİMİ

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ ŞAHİN,

12 HAYVANI TELEF OLAN BESİCİYİ ZİYARET ETTİ

KAYSERİ VALİSİ GÜNAYDIN'DAN 'KORONA VİRÜS' AÇIKLAMASI

"İLİMİZDE BİR ÖNCEKİ HAFTAYA GÖRE VAKA SAYISINDA YÜZDE 30 ARTIŞ OLDU"

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ‘ENERJİ ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

Büyükkılıç, yerli ve milli teknolojiler ile enerji verimliliği konularına dikkat çekti

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN TİYATRO SALONU YENİLENDİ

YENİ SES VE IŞIK SİSTEMİ YAPILDI

HAK-İŞ KONFEDERASYONU İL BAŞKANI ÇELİK:

"28 ŞUBAT SÜRECİNİ NEFRET VE UTANÇLA ANIYORUZ"

HOCALI ŞEHİTLERİ TALAS’TA ANILDI

YALÇIN: ERMENİLERİN HOCALI’DA YAPTIĞI BU KATLİAM, DÜNYA TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK YAZILDI

DEVELİ’DE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE PATATES DAĞITIMINA BAŞLANDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİ İLE DEVELİ’DE PATATES DAĞITIMINA BAŞLANDI

CUMHURBAŞKANI’NIN DOĞUM GÜNÜNÜ

MEŞALELİ KAYAK GÖSTERİSİ İLE KUTLADILAR

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR TABLET DAĞITTI

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİN ÇOCUKLARINA TABLET DAĞITTI

KAYSERİ MUTFAĞI “UNESCO” YOLUNDA

UNESCO MİLLİ KOMİSYON BAŞKANI PROF. ÖCAL OĞUZ’A SUNUM YAPILDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

AVRUPA KAYSERİLİLER BİRLİĞİ UZAKTAN EĞİTİME 'TABLET' DESTEĞİ VERDİ

POLAT, 60 ADET TABLET HEDİYE ETTİKLERİNİ DUYURDU

Avrupa Kayserililer Birliği Genel Başkanı Muzaffer Polat Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile ilçelerde yaşayan öğrencilerin uzaktan eğitimde kullanmaları için 60 adet tablet hediye ettiklerini duyurdu.

Avrupa Kayserililer Birliği Genel Başkanı Muzaffer Polat Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret edip, basın acıkılması gerçekleştirdi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ziyarette yaptığı değerlendirmede "Avrupa’da 4-5 milyona yakın vatandaşımız var. Türklerin sahip olduğu iş yerlerinde sadece Almanya’da 500 bin istihdam var. Dolayısıyla ciddi bir Türk nüfusu ağırlığı da var. Gurbetteki Kayserili hemşerilerimizin bir çatı altında toplanması fevkalade isabetli. Bu dernek Avrupa Kayserililer Birliği de katkı ve destek sağlayacak. Bu girişimlerinden dolayı da ben sayın Muzaffer Polat’ı ve dernek üyelerini tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Allah emeklerini zayi etmesin” ifadelerini kullandı.

Avrupa Kayserililer Birliği Genel Başkanı Muzaffer Polat’ da, “Biz Almanya Köln’de Avrupa Kayserililer Birliği adı altında bir dernek kurduk. Bütün Kayserilileri bir araya toplayarak, Kayseri’de güzel işler yaparak, ihtiyaç sahiplerine neler yapabiliriz gibi konularla ilgili derneğimiz kurduk. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın da kimisi mühendis, kimisi muhasebeci ve 2019’dan beri sosyal faaliyetlerimiz devam ediyor. 2019 yılında Kayseri ilçelerinde 2 bin tane çocuğumuzu giydirdik. 2020’de akülü tekerlekli sandalye programı yaptık ve tabi bunlar hep ilçeler bazında oluyor. Bu sene de ne yapabiliriz buy pandemi sürecinde dedik ve tablet dağıtalım dedik. Sağ olsunlar yönetim kurulundan arkadaşlarımız ile bu kararı aldık ve tablet dağıtımına geldik bu sene de. Tabletleri ilçelerden çok isteyenler var ve biz de bunları 10’ar 10’ar ilçelere paylaştırmayı düşünüyoruz. Daha sonra yine bütçemiz el verirse ardından ihtiyaç sahiplerine yine biz kendimiz ulaşarak, bu adet sayısını yükselteceğiz” şeklinde konuştu. SESLİ KESİT

Toplantıya katılan Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak ise, "Muzaffer başkanımızın bu üçüncü faaliyeti oluyor. Daha öncesinden sağ olsun kendisi gelip bizi buldu biz kendisini bulmadık. Bize ulaştı ve dedi ki “Sarız’da herhangi bir engelli vatandaşımız var mı? Nasıl yardımcı olabiliriz?” dedi ve ilk faaliyetini o şekilde yapmıştı. Biz de ilçemizde bulunan vatandaşları tespit edip, onlara tamamen akülü arabalarının hepsini getirdik. Bugün de tekrardan geldiler ve tablet getireceklerini söylediler. 10 tane de Sarızlı çocuklarımıza temin ederiz dediler. Yine biz kendilerine rehberlik ederek, aileleri tespit edeceğiz. Kendileri gidip bizzat ailelere kendileri teslim edecekler. Bizim Sarız’dan da vatandaşlarımız Almanya’da çok fazla. Biz de bu sayede Sarız olarak pozitif ayrım görüyoruz. Kendilerine burada oldukları, bize destek oldukları için, atalarının topraklarını unutmayıp vefa gösterdikleri için hepsine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sarız ilçesine verilen 10 tablet Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak'a teslim edildi.