BAKAN SELÇUK,
“DERSLİK AÇIĞINI EN KISA SÜREDE KAPATACAĞIZ”
Tarih: 9.11.2018 16:58:47/ 836okunma / 0yorum

Bir dizi ziyaret ve temel atma töreni için ilimize Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Cuma namazı ve öğle yemeği molasının ardından Türkiye´yi yönetmiş bir çok ismi yetiştirerek ülke tarihine geçen Tarihi Kayseri Lisesi bünyesinde oluşturulan ‘Milli Mücadele Müzesi´ni ziyaret etti… Bakan Selçuk ziyarette yaptığı değerlendirmede 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısında sınıf mevcutlarının sayılarının azaltılacağı müjdesini vererek “ Bunun alt yapısını sağlayacak biçimde Türkiye´de derslik açığı kısa sürede kapatılacak” değerlendirmesinde bulundu…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Kayseri ziyaretinin öğleden sonraki bölümüne Cuma namazını eda ederek start verdi… Namaz sonrası öğle yemeği molası veren Bakan Selçuk yemekte Talas ilçesi Kepez Mahallesinde, okula beslenme çantası getirmeyen öğrencisinden şüphe edip takip ettikten sonra, öğrencisinin tek göz evde yaşadığını öğrenen ve bazı desteklerle öğrencisi ile ailesini ev sahibi yapan Ayça Burcu Ökmen´i ağırladı. Ayça öğretmen ve onun nezdinde benzer çalışmalar yapan tüm öğretmenlere şükranlarını sunan Bakan Selçuk şunları kaydetti… “Ayça öğretmenimizin öğrencisi ve öğrencileri ile ilgili emek dolu, duyarlılık dolu, farkındalık dolu çalışmaları var. Kendisinin Kayseri´nin bir köyünde yaklaşık 3 sene verdiği bir emek var. Bizim hayalimizde, kentler, kırlar, köyler dahil Türkiye´nin her yerinde gönlü ve yüreğiyle iş yapan öğretmenlerimize teşekkür borcumuz var. Çünkü bu ülke bu öğretmenlerimizin omuzlarında yükseliyor. O açıdan da Ayça Öğretmenimin burada verdiği emek ve Türkiye´nin bir çok yerinde emek veren öğretmenlerimizin hepsinin emekleri çok saygıdeğer. Köylerimizdeki bu başarı hikayeleri yükselirse, yücelirse, o zaman Türkiye de yükseliyor demektir. Kendisine teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum ve parlak bir gelecek temenni ediyorum”

Öğretmenlik mesleğinin hakkını vererek öğrencilerinin her şeyi ile ilgilenen Ayça öğretmen de yaptığı kısa değerlendirmede “Necati gibiler sadece bizim okulumuzda değil Türkiye´nin her yerinde var. Biz bir kıvılcımla başladık ama inşallah diğer öğretmenlerimiz bu silsilenin arkasını getirir diye temenni ediyorum. Nice Necatiler var, dokunabildiysek ne mutlu” diye konuştu…

Yemek sonrası medya mensuplarının sorularını da cevaplayan Bakan Selçuk 16 yıllık AK Parti hükumeti döneminde dersliklerin sayısının artırılmasına yönelik ciddi çalışmaların yapıldığını, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde de geriye kalan eksiklerin tamamlanacağını vurgulayarak şunları kaydetti… “Bütün Türkiye´de dersliklerin artırılması ve sınıf mevcutlarının düşürülmesi konusunda bir plan var. Zaten bizim 16 yıllık yapılan yatırımlar neticesinde derslik açığımız giderek azalıyor. Bu bağlamda da, örneğin Kayseri´de bir yıl içerisinde derslik açığımız tümüyle kapanmış olacak. Şu anda sorun olan şehirlerimizde de derslik açığımızın çok rahatlıkla kapatılacağını söyleyebilirim. 2023 Vizyon Programı çerçevesinde de 3 yıl içerisinde en küçük bir pürüzün kalmamasını zaten garanti altına almaya çalışıyoruz. Ve bu çalışmalarımız halen devam ediyor. Hayırseverlerimizin bu konudaki desteklerini özellikle vurgulamak isterim. Çünkü Türkiye´nin her yerinden güzel haberler geliyor hayırseverlerimizden. Yeni yeni bağış teklifleri geliyor. Biz de çocuklarımız adına mutlu oluyoruz. Onların çok daha rahat, düzgün bir ortamda eğitim görmesi bizleri daha da mutlu ediyor. Okullarımızdaki yöneticilerimizin belirli standartlar ve akredite edilmiş kriterler çerçevesinde yönetici olmaları konusunda her türlü tedbiri alacağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu, hemen bu yıl içerisine belirli bir noktaya gelecek”

Bakan Selçuk daha sonra Türkiye´yi yönetmiş bir çok ismi yetiştirerek ülke tarihine geçen Tarihi Kayseri Lisesi bünyesinde oluşturulan ‘Milli Mücadele Müzesi´ni ziyaret etti… Sakarya Savaşında öğrencileri cepheye giderek şehit düştüğü için o yıl mezun veremeyen tarihi liseden çok etkilenen Bakan Selçuk, daha sonra müzeyi gezdi. Bakan Selçuk´a müzeyle ilgili bilgiler aldı. Milli Mücadele Müzesi´ni çok beğenen Bakan Ziya Selçuk beraberindekilerle ilk meclisi simgeleyen kürsüde poz verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Milli Eğitim Bakanı Selçuk´a müzede yapılan eğitim çalışmalarını anlattı. Bu kapsamda atölye çalışmaları takip edildi. Öğrencilerle yakından ilgilenen Bakan Selçuk, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Bakan Ziya Selçuk, müzenin eğitim müzesi kısmını da ziyaret etti ve örnek sınıfı gezdi. Başkan Mustafa Çelik, eğitim müzesi bölümünde yer alan eşyalar hakkında bilgiler verdi.

Bakan Selçuk Milli Mücadele´nin ardından Tarihi Kayseri Lisesi´ni ziyaret etti. Bakan Selçuk, öğrenciler tarafından Kayseri Lisesi marşıyla karşılandı.

Kayseri Lisesi Marşı´nı dinleyen Bakan Selçuk, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Bakan Selçuk´a çiçek veren öğrenciler bir dönem tüm öğrencilerini şehit veren okulun mezun veremediğini anlatan tabloyu da takdim ettiler.

Kayseri ziyareti kapsamında Mehmet İlgü İlkokulu ve Osman Ulubaş Fen Lisesi´ni de ziyaret eden Bakan Selçuk akşam saatlerinde ilimizden ayrıldı…
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: BAKAN SELÇUK
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
23 Ocak 2019 Çarşamba
Bugün
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Perşembe
yağmurlu
3 °C
-1 °C
Cuma
yağmurlu
3 °C
-1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL