EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

“BÜYÜKŞEHİR KIŞA GÜNEŞ OLDU”

Spor A.Ş., “Kışıma Güneş Ol” kampanyası ile binlerce çocuğu soğuk kış günlerinde ısıtacak bir faaliyete imza attı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BEREKET SERGİSİ’NDE

Başkan Büyükkılıç, KAYMEK tarafından açılan “ Bereket” temelı sergiyi gezdi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ AK KADINLARIN KERMESİNDE

Büyükkılıç, Hunat Kültür Merkezi’nde açılan “AK Kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir Ekonomiye Destek Kermesi”ni ziyaret etti.

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK 2020 BÜTÇESİNDE TÜBİTAK’I KONUŞTU

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “TÜBİTAK çağın gerekleri ve dünyanın gidişatı göz önüne alındığında, esasında ülkemizin göz bebeği olması gereken bir kurum.”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ İHALE İLE HİZMET ARACI KİRALADI

Başkan Palancıoğlu, hizmetlerin daha etkin, verimli ve seri sunulabilmesi için ihale ile 17 tane araç kiralandığını söyledi.

“GENÇLİK MERKEZİ İLE HAYALLER GERÇEK OLUYOR”

Başkan Çolakbayrakdar, “Bilim ve teknolojiye ayrı bir önem veriyoruz.”

MAZLUMLARIN SESİ VE ÇIĞLIĞI OLACAĞIZ

AGD KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI COŞKUN: “MÜSLÜMANLAR  ÖZGÜR OLUNCAYA KADAR MAZLUMLARIN SESİ OLACAĞIZ”

ADD’DEN 100. YIL KUTLAMASI

ADD ÜYELERİ ATATÜRK’ÜN KAYSERİ’YE GELİŞİNİN 100.YILINI KUTLADI

ULU ÇINARLAR YALNIZ DEĞİL

BÜYÜKKILIÇ, MUSTAFA KUMLU ULU ÇINARLAR YAŞLI YAŞAM VE DAYANIŞMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU:

"ERCİYES ÜNİVERSİTESİ VE ŞEHRİMİZ ADINA MUTLU OLUYOR VE GURUR DUYUYORUZ”

"İSTER OTUR, İSTER KİRAYA VER"

84 DAİRENİN SATIŞI 18 ARALIK 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK

HAZİNE VE MALİYE BAKANI ALBAYRAK KAYSERİ’DE

“KAMU BANKALARI FAZİLERİ TEK HANELİ RAKAMLARA ÇEKECEK”

BAKAN ALBAYRAK BÜYÜKŞEHİR’DE

Bir dizi temaslar için ilimize gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret etti

BAKAN ALBAYRAK, PASTIRMA DOĞRAYIP İKRAM ETTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Kayseri programı kapsamında Bürüngüz Camii’nde Cuma namazı kılıp, namaz sonrası esnaf Kazancılar Çarşısı esnafını ziyaret etti.

PALANCIOĞLU YENİ ESNAFA İŞ YERİNDE RUHSAT VERDİ

“AHİLİK RUHU İLE ÇALIŞACAKLAR”

HEDEF, DAHA YEŞİL BİR MELİKGAZİ

PALANCIOĞLU: “DAHA YEŞİL MELİKGAZİ İÇİN AĞAÇLANDIRMADIK ALAN BIRAKMAYACAĞIZ”

Anahtar Kelimeler: BALON TURİZMİ SOĞANLI'

BALON TURİZMİ SOĞANLI'DA

SICAK HAVA BALONLARI KAYSERİ SEMALARI’NI DA RENKLENDİRDİ

İlimizin Turizm gelirlerinden daha fazla pay alabilmesi maksadı ile Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince yürütülen çalışmalar kapsamında Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Mahallesi'nde bölgenin turizme kazandırılması amacıyla ilk kez sıcak hava balonları havalandı. Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da balon yolculuğu yaptığı denemeler başarı ile tamamlanırken, bölgenin kısa zamanda ‘Balon Turizmi’ için ideal bir mekan hale gelmesi hedefleniyor…

Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Mahallesi'nde Kayseri Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi ortaklığında ilk kez sıcak hava balonu turu düzenlendi. Peribacaları ve bez bebekleri ile ünlü olan Soğanlı Mahallesi'nde sıcak hava balonuna Vali Şehmus Günaydın, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, , Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ve daire müdürleri bindi.

Soğanlı Mahallesi sakinlerinden 59 yaşındaki Sebahat Arız’da bölge sakinlerini temsilen protokolün yer aldığı balona binerek ilk kez sıcak hava balonuna binmenin heyecanını yaşadı.

Vali Günaydın balon yolculuğu öncesi yaptığı değerlendirmede ilimizin turizmden aldığı payı artımak adına yoğun girişimlerde bulunduklarını vurgulayıp, çok yakın zamanda bu çalışmaların meyvelerini alacaklarının altını çizerek "Hayırlı olsun. Ülkemiz için önemli bir girişim. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bizler Kayserimizin sahip olduğu turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Bununla ilgili kurumlarımız çalışıyor. Bugün Erciyes Dağı'ndaki kayak turizmi olsun, Kapuzbaşı şelaleleri olsun, Kaniş Karum olsun, bunlar önemli değerler. Bunlar inşallah istediğimiz noktaya geldikten sonra hem istihdam, hem de gelir anlamında bölgeye önemli katkılar sağlayacak" ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’da ilimize sıcak hava balonu turizmini kazandırma gayreti içinde olduklarını hatırlatarak "Kayseri'nin sanayinin, ticaretin, sağlığın ve turizmin merkezi olma yolunda çalışmalarımız sürüyor. Bu bakımdan önemli bir çalışmaya imza atılmış oluyor. Balon turizmi başlatılıyor. Kapadokya'nın merkezi olarak bilinen geçmişte başkentliğini yapmış Kayserimiz, Nevşehir ile bütünleşik olarak adeta insanlara hizmet etmeyi, bu güzel bölgemizin güzel görüntülerini görmelerini sağlayacak önemli bir çalışmaydı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun" değerlendirmesinde bulundu…

3 adet sıcak hava balonu konuşmaların ardından havalanarak, yaklaşık 45 dakika bölgeyi gezerek tarım arazilerine iniş yaptılar… Balon yolculuğu yaptığı denemeler başarı ile tamamlanırken, bölgenin kısa zamanda ‘Balon Turizmi’ için ideal bir mekan hale gelmesi hedefleniyor…

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ