BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ GUBAROĞLU MESCİDİNİ İNCELEDİ
Büyükkılıç, "Tarihi değerlerimizi gün yüzüne çıkarıyoruz"
Tarih: 28.12.2017 11:50:33/ 809okunma / 0yorum

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kemeraltı Mahallesinde yer alan Gubaroğlu (Yumurtalı) Mescidinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Mescidin aslına uygun bir halde onarılarak ibadete hazır hale getirildiğini Cuma günü ibadete açılacağını söyledi.

Kemeraltı Mahallesinde yer alan ve Şah Melek Hatun için Miladi 1300 yılında türbe olarak yaptırılan, daha sonra ise 1560 yılında mescide çevrilen Gubaroğlu mescidinde iç ve dış genel temizliğinin yapıldığını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince gerçekleştirilen çalışma ile mekanın şehrimize ve inançlarımıza yakışır hale getirildiğini kaydetti.

Melikgazi ilçesinde 9 tarihi caminin onarılarak hizmete yeniden açıldığını, Gubaroğlu (Yumurtalı) Mescidinin tamamlanarak 9.su olduğunu kalıcı bir hizmet olmasını, vatandaşlarımızın uzun yıllar kullanması için çaba ve özen gösterildiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

“Mülkiyeti Vakıflar Bölge Müdürlüğü´ne ait olan ve restorasyon projeleri Vakıflar Bölge Müdürlüğü´nce hazırlanan Gubaroğlu (Yumurtalı) Mescidinde yapılan çalışma ile gelecek kuşaklara hizmet verebilmesi sağlanmıştır. Aslına uygun olarak hazırlanan proje Kayseri Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanmasının ardından, restorasyonu Melikgazi Belediyesi tarafından yapıldı. Melikgazi Belediyesi tarihi yapıları kollayan, koruyan ve gelecek kuşaklara miras bırakan bir belediye olarak tarih önünde gerekli misyonunu yerine getirmektedir. Şehrimizin tarihi ve kültürel dokusunu korumaya ve yaşatmaya devam ediyoruz. Her şey daha yaşanabilir ve daha modern bir Kayseri için” diye konuştu.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
16 Aralık 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
2 °C
Salı
Fırtına
7 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL