RUS TURİSTLER ERCİYES´TEN MEMNUN AYRILDI
ERCİYES SEZON BAŞINDAN BU YANA 5 KAFİLE RUS TURİST AĞIRLADI
Tarih: 14.1.2018 11:45:12/ 716okunma / 0yorum

Bu yıl Türkiye´de kayak sezonunu ilk açan merkezin Erciyes olduğunu belirten Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Moskova´dan Kayseri´ye direk uçuşların başlamasıyla sayıları artan Rus turistlerin kentte memnun ayrıldıklarını söyledi.

Erciyes´in ziyaretçi kitlesinin geçen 5 sezondan bu yana sürekli artış gösterdiğini belirten Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, 2018´de kayak sezonunu ilk açan yerin Erciyes olması ve Moskova-Kayseri arasında direk uçuşların başlamasının, bu yılki turist artışını da önemli ölçüde tetiklediğini belirtti. Cıngı, “Son sezon da özellikle bu yapmış olduğumuz altyapı hem de yatırımlarının çok ciddi anlamda faydasını görüyoruz. Tarihi bir Aralık ayı geçirdik. Türkiye´de kayak sezonu ilk başlatan kayak merkezi Erciyes´tir. 30 Kasım´da kayağa başladık ve kesintisiz devam ediyoruz. Ciddi bir ilgi ve alaka ile muhatabız. Hem şehir içinden hem de şehir dışından gelen misafirlerimiz Erciyes´in emsalsiz havası ve son derece gelişmiş altyapısını kullanarak keyifli anlar yaşıyorlar. Bu yılın bir özelliği de Kayseri´de ilk kez Moskova-Kayseri hattında charter uçakların hizmet vermeye başlaması. Her hafta Cuma günü direk uçuşla Moskova´dan gelen misafirlerimizi karşılıyoruz. Böyle bir döngü ile elimizden geldiğince, sezon boyunca Rusya´dan misafirlerimizi ağırlayacağız” diye konuştu.

ERCİYES SEZON BAŞINDAN BU YANA 5 KAFİLE RUS TURİST AĞIRLADI

Sezon başından bu yana Rusya´dan gelen 5 kafileyi ağırladıklarını kaydeden Cıngı, kış turizmine düşkün Rus turistlerin, Erciyes´teki hizmetten memnun kaldıklarını dile getirmelerinin, kendilerini ayrıca memnun ettiğini belirtti. Cıngı, “Rusya gibi özellikle kış sporlarına aşina ve bu işi Amerika´nın muhtelif meşhur kayak merkezlerinde yapan bir halk kitlesinin, Erciyes´in gördükleri tüm kayak merkezlerine göre artısı olduğunu dile getirmeleri bizi çok heyecanlandırıyor. Bu ifadeler, önümüzdeki sezonda daha fazla yabancı turist ağırlayacağımızın işaretleri. Yaptığımız ürün iyi olduğu için, misafirlerimiz de bu gelen altyapıdan memnun ve mutlu olarak ayrılıyorlar” ifadelerini kullandı.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: RUS TURİSTLER ERCİYES MEMNUN AYRILDI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
15 Aralık 2018 Cumartesi
Bugün
Bulutlu
9 °C
1 °C
Pazar
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL