BAŞKAN NURSAÇAN 2017 YILINI DEĞERLENDİRDİ
KAYSERİ OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN: "Türkiye´de yeni sanayi ve üretim anlayışıyla hizmet ve yatırımları her geçen gün artırmaktayız"
Tarih: 28.12.2017 11:41:07/ 612okunma / 0yorum

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan; Tüm dünyada 2017 yılı pek çok farklı alanda karmaşık sorunlarla dolu bir yıl olarak tarih sahnesindeki yerini alırken; bütün sektörlerde 2018 yılının, birikmiş sorunları çözüme kavuşturacak ve talebin hızla artmasını sağlayacak bir yıl olması yönünde güçlü bir beklentimiz var.

2017 yılında da dış kaynaklı ve maksatlı spekülasyonlar ile ülkemizi sendeletme, geriletme amacında olan küresel güçlerin karşısında ekonomimizin sağlam bir şekilde ayakta durduğunu görmekteyiz.

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Üyeliği sıfatları ile  ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan yazışmalar,  birebir görüşmeler ve muhtelif çalıştaylar  neticesinde;

Emlak Vergisi, TRT Payı, KOSGEB Payı ve KDV + ÖTV  İndirimi gibi öncelikli konularında 1 Temmuz 2017 Cumartesi Günü yayınlanan 30111 sayılı Resmi Gazete ile yayınlanan somut neticeler sanayinin ve üretimin gücüne güç katacaktır.

Bu önemli ve hayati adımların devamının geleceğine ve sürekliliğinin sağlanacağına olan inancımız tamdır.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi olarak, 2023 hedeflerine koşan Türkiye´de yeni sanayi ve üretim anlayışıyla hizmet ve yatırımları her geçen gün arttırmaktayız.

Kayseri OSB Yönetimi olarak; dış ticaretin geliştirilmesi adına; yeni yaklaşımlarla geliştirilmiş, firmalarımıza destek sağlayacak, dış pazar araştırması maksadıyla Dış Ticaret İstihbarat Merkezi kurulmuş olup, sanayicilerimize hizmet vermekte ve yürütmekte olduğu hizmetler memnuniyetle karşılanmaktadır.

Yine, ilgili ülkelerdeki potansiyel alıcıların bir araya getirilmesi ve işbirliği imkanlarının artırılması, olası tüm ihracat alternatiflerinin görüşülmesi, pazar payımızın daha da geliştirilmesi, ülkelerin sektörel pazar yapısının yerinde incelenmesi amacıyla,  URGE Sektörel Küme Üyesi Metal Ürünler ( Çelik Kapı ) firmaları ve işbirliği kuruluşu Kayseri OSB yetkililerinden oluşan ticaret heyetinin ABD ( New York ) ve Kanada´ya seyahatleri gerçekleştirilmiş olup, söz konusu seyahat neticesinde olumlu neticeler alınmaya başlanmıştır.

Her alanda, sektörel kümelenme çalışmalarına daha da ağırlık verilecektir. 

Sanayicilerimizden gelen yoğun talepler üzerine yapımına karar verilen ve inşaat çalışmaları devam eden Kayseri Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi´ne ilave olarak, yurt dışında, üreticilerimizin ürünlerini 365 gün sergileyeceği bir teşhir merkezi (expo center) kurulması için çalışmalar sürdürülmektedir.

Kayseri OSB uluslararası büyük projelere imza atma yolunda önemli hamleler yapmaktadır. 30 ay gibi kısa bir sürede birçok önemli proje hayata geçirilmiş olup, örnek alınan bu çalışmalar sadece yerel bazda değil, ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından takdirle karşılanmaktadır.

Türkiye´nin en büyük Güneş Enerji Santrali; 51 megavat kapasite ile Kayseri OSB tarafından gerçekleştirilmiştir.  1 milyon metrekarelik alana kurulan bu devasa projeyi Türkiye´nin en büyük Güneş Tarlası olarak adlandırdık.

Sanayimizin aranan / nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla;  Bölge Müdürlüğümüzün himayesinde açılan, Özel Kayseri OSB Teknik Koleji´nin tüm ihtiyaçları OSB tarafından karşılanmaktadır. Bu kolejde Türkiye´nin geleceği olan gençlerimizi yetiştiriyoruz.

Günümüzün gelişen ve hızlanan üretim sektörünün temel ihtiyaçlarından biri olan endüstriyel tasarım, imalatın ilk aşamasından itibaren tüm süreçlerde önemli rol oynamaktadır.

Kayseri Endüstriyel Tasarım Merkezi,  yaptığı çalışmalar ile bölgede faaliyet gösteren firmaların tasarım ihtiyaçlarını, maksimum seviyede karşılamaktadır.

2018 yılında da; tam destekle yanında durduğumuz hükümetimizin, 2023 Türkiye vizyonunda belirlenen 500 milyar dolar ihracatın gerçekleşmesi için bizlere düşen görev ürettiğimiz ürünlerle, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak, dünyanın dört bir yanında bayrağımızı dalgalandırmak olacaktır.

Kayseri organize sanayi bölgesi yönetimi olarak, Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için durmadan-yılmadan çalışmalara devam edilecek ve inşallah elbirliğiyle ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alması için gereken çaba ve gayret gösterilecektir.

Yeni yılın bizlere geçmişin olumsuzluklarını unutturacağı, birlik ve beraberlik içinde, birbirimize kenetlenmiş, daha güçlü; Devletimizi sımsıkı, birbirimizi sevgiyle kucaklayacağımız bir yıl olması dileğiyle tüm halkımıza sağlık ve esenlikler diliyorum. Değerlendirmesinde bulundu.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

KAYSO WIN EURASİA FUARI´NA
KAYSO WIN EURASİA FUARI´NA
150 SANAYİCİ İLE ÇIKARMA YAPTI
KTO BUSİNESS CARD 2000´E YAKIN ÜYEYE ULAŞTI
KTO BUSİNESS CARD 2000´E YAKIN ÜYEYE ULAŞTI
KTO BUSİNESS CARD UYGULAMASI ARTIK AKILLI TELEFONLARDA
KAYSERİ ŞEKER,
KAYSERİ ŞEKER,
ÖZELLEŞTİRMEYLE SATILACAK FABRİKALARINDAN BİRİNE TALİP
BAŞKAN HİÇYILMAZ´DAN İŞSİZLİK RAKAMI DEĞERLENDİRMESİ...
BAŞKAN HİÇYILMAZ´DAN İŞSİZLİK RAKAMI DEĞERLENDİRMESİ...
HİÇYILMAZ:” İSTİHDAM SEFERLİĞİ BAŞARIYA ULAŞMIŞTIR”
KTO´DA HONG KONG TİCARET GELİŞTİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ
KTO´DA HONG KONG TİCARET GELİŞTİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Başkan Hiçyılmaz: "Kayseri´nin marka değerine katkı sağlamak için gayret gösteriyoruz"
KAYSERİ TİCARET BORSASI
KAYSERİ TİCARET BORSASI
Karkas sığır etinin kilogramı ortalama 21,68 liradan, buğdayın kilogramı 0,96 liradan işlem gördü
KAYSERİ OSB TÜRK TİCARET MERKEZLERİ PROJESİ
KAYSERİ OSB TÜRK TİCARET MERKEZLERİ PROJESİ
EXPO CENTER İLE DÜNYAYA AÇILMA HEDEFİNDE
RUSYA FEDERASYONU TÜRKİYE TİCARET MÜMESSİLLİĞİNDEN
RUSYA FEDERASYONU TÜRKİYE TİCARET MÜMESSİLLİĞİNDEN
KAYSO´YA ZİYARET
SANAYİ ODASI BAŞKANI BÜYÜKSİMİTÇİ,
SANAYİ ODASI BAŞKANI BÜYÜKSİMİTÇİ,
"İHRACATTA TÜRKİYE ARTIŞININ ÜZERİNDE GİDİYORUZ"
KAYSO ‘DA
KAYSO ‘DA
1 NİSAN´DA SEÇİM VAR!
TGF GENEL BAŞKANI KARACA,
TGF GENEL BAŞKANI KARACA,
BORCU YOKTUR YAZISININ ERTELENMESİ BASINA NEFES ALDIRMIŞTIR
13. KAYSERİ TARIM FUARI
13. KAYSERİ TARIM FUARI
KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇTI…
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE
EFQM MÜKEMMELLİK MODELİ
"MİKRO GİRİŞİMCİ BULUŞMA" TOPLANTISI
"MİKRO GİRİŞİMCİ BULUŞMA" TOPLANTISI
Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın: "Başlangıç kredi tutarı bin lira olan mikrokredide 200 bin lira, yaklaşık 200 kadının yeni işe başlaması anlamına geliyor. Sağlanan bu küçük desteklerle kadınlar büyük işler başarıyor"
KAYSERİ´NİN İLÇELERİ
KAYSERİ´NİN İLÇELERİ
EKOLOJİK TARIMA GEÇECEK
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
18 Mart 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
20 °C
6 °C
Pazartesi
Parçalı bulutlu
19 °C
9 °C
Salı
Parçalı bulutlu
17 °C
5 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL