BAŞKAN PALANCIOĞLU´DAN
MİNİKLERE YEREL YÖNETİM DERSİ
Tarih: 29.12.2017 17:19:02/ 648okunma / 0yorum

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Sosyal Bilgiler dersi, Yerel Yönetimler konusu kapsamında belediyeyi ziyaret eden Büyük Nesil Koleji 1. sınıf öğrencilerini ağırlayarak, öğrencilere belediye faaliyetlerinden bahsetti.

Öğrencilere yerel yönetim dersi kapsamında belediye yönetimini anlatan Başkan Palancıoğlu, “Bulunduğunuz yerde gerekli ihtiyaçları karşılayan kamu kurumlarına yerel yönetimler deniyor. Dolayısıyla belediyeler yerel yönetim olarak adlandırılıyor. Talas´ta yollar kaldırımlar, çocuk parkları, okullar, camiler sağlık ocakları yapıyoruz. Belediyeler günlük hayattaki birçok hizmeti veren kurumlardır. Sizlerin en çok sevdiği parkları belediyeler yapıyor. Sizlere okumanız için okullar yapıyoruz. Sağlık ocağı ve cami yapıyoruz. Zamanın elverdiği ölçüde Talas´ta birçok projeyi yapmayı hedefliyoruz. Bu çalışmaların hedef kitlelerinden biri de siz ve gençler. Sizler için futbol sahaları, spor salonları yapacağız. Sizler için Kapalı Çocuk Parkı yaptık. Geleceğin belediye başkanları, valileri, kaymakamları, mühendisleri sizler olacaksınız bunun için derslerinize çok çalışmalısınız. Planlamalarınızı çok iyi yapmanız lazım. Sizden söz istiyorum. Çok başarılı olmak için kitap okumalısınız.” dedi.

Başkan Palancıoğlu minik öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek öğrencilerin merak ettiği sorulara da yanıt verdi. Program sonunda minik öğrenciler okulda yayınladıkları gazeteyi Başkan Palancıoğlu´na hediye etti.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: BAŞKAN PALANCIOĞLU
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
16 Aralık 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
2 °C
Salı
Fırtına
7 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL