KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BÜYÜKŞEHİR’DEN GECE MESAİSİ

KARTAL KAVŞAĞI İLE DÖNER KÜMBET ARASI YOL YENİLENDİ

BÜYÜKKILIÇ, YAHYALI KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANI İLE BİRLİKTE YAHYALI MECLİS ÜYELERİNİ AĞIRLADI

“KAYSERİMİZE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE HİZMET ALMALARINI SAĞLADIK”

MELİKGAZİ, GENİŞ ÇAPLI YOL ÇALIŞMASI YAPIYOR

HULUSİ AKAR BULVARI İLE SİVAS CADDESİ ARASINDAKİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMA BAŞLADI

VİYADÜĞE YENİ BAĞLANTI YOLLARI AÇILIYOR

ÇALIŞMALAR BÜTÜN HIZIYLA SÜRÜYOR

KAYSER A.Ş. 2019 YILI MALİ GENEL KURULU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ

BÜYÜKKILIÇ: GECE DEMEDEN GÜNDÜZ DEMEDEN FEDAKÂRCA GAYRET GÖSTERİYORUZ

BAŞKAN ÖZTÜRK VEKALET KURBAN BAĞIŞI YAPTI

İLÇE HALKINDAN DA KAMPANYAYA BAĞIŞTA BULUNMALARINI İSTEDİ

KAYSERİ’NİN EŞSİZ DEĞERİ: KORAMAZ VADİSİ

KORAMAZ VADİSİ’NİN ZENGİNLİĞİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

BAŞKAN PALANCIOĞLU, BAKAN AKAR'I ZİYARET ETTİ

BAŞKAN’DAN BAKAN’A BRİFİNG

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ‘TARLA GÜNÜ’ ETKİNLİĞİNDE

“KAYSERİ, TARIMIN DA MERKEZİ OLACAK”

MELİKGAZİ ÇALIŞIYOR

PALANCIOĞLU: "YENİKÖY MAHALLESİ'NE HAYIRLI OLSUN"

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MUHTARLARLA BİRARADA

MUHTARLARI TEK TEK DİNLEDİ VE TALEPLERİNİ NOT ALDI

TALAS’TA 36 YENİ İŞ YERİ DAHA AÇILDI

TİCARET HAYATI YENİDEN CANLANIYOR

YABANCU UYRUKLU ŞAHIS EVİNDE VURULDU

TÜFEKLE VURULDU, HAYATINI KAYBETTİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ŞEHİR KÜTÜPHANESİ’Nİ GEZDİ

BÜYÜKKILIÇ: ŞEHRE YAPILAN HER YATIRIM GİBİ İNSANA YAPILAN YATIRIMIN DA ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

METEOLOROJİ'DEN 5 İL İÇİN SICAKLIK UYARISI

MEVSİM NORMALLERİNİN 4 İLA 6 DERECE ÜZERİNDE SEYREDECEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘TAKSİCİ ESNAFI VE SİMİTÇİ’ AÇIKLAMASI

TAKSİCİ ESNAFI DİNLENDİ

Anahtar Kelimeler: BAŞKAN YAVUZ

BAŞKAN ALİ YAVUZ

“KAYSERİ’DE İLK ‘ŞEHİT VE GAZİ BİRİMİ’ TALAS’TA”

Bayramın ilk gününde şehit aileleri ile birlikte şehitliği ziyaret eden Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, “Kayseri’de ilk ‘Şehit ve Gazi Birimi’ Talas’ta” dedi.  

  Korona virüs dolayısıyla uzun zamandan sonra ailelerle birlikte şehitliği ziyaret ettiklerini söyleyen Kayseri Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Başkanı Ali Yavuz, “Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için, canları pahasına mücadele eden kahraman askerlerimizin ve polislerimizin buradan bayramlarını kutluyorum, onların kazasız belasız sağlıklı görev yapmalarını temenni ediyorum. Burada yine şehitliğimizde şahadet şerbetini içen şehitlerimizin anne ve babalarımızla birlikte kabirlerini ziyaret ettik. Uzun zamandan beri içerisinde bulunduğumuz korona virüs dolayısıyla, şehit anne babalarımız şehitleri ziyaret edemiyorlardı. Bu bayram dolayısıyla da özel izinle şehit ailelerimizle şehitlikte beraber olduk. Şehitlerimizin huzurunda Kur’an- Kerim tilaveti okuyarak ve dua ederek şehitlerimizi andık. Şehit anne babalarımızla bayramlaştık. Burada valimiz ve belediye başkanlarımız sağ olsunlar bizleri yalnız bırakmadı” dedi.

  Kayseri’de ilk Şehit ve Gazi Birimi’nin Talas’ta olduğunu ve diğer ilçelerde de olması gerektiğini söyleyen Yavuz, sözlerine şu şekilde devam etti:

  “Biz ziyaretimiz için bir gün önceden program yapmıştık ve protokolümüz de bizlere destek verdiler. Hepsine teşekkür ediyorum. Burada da özelikle Talas Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Yalçın beye özelikle teşekkür ediyorum. Talas Belediyesi bünyesinde Şehit Gazi Birimi kurularak, Talas ilçesinde oturan bütün şehit ailelerimizin hal ve hatırları sorularak, ihtiyaçlarının karşılanması konusunda büyük destek sağladılar. Yine bugün de buraya ulaşımları konusunda Talas ilçesinde ikamet eden bütün şehit ailelerimizi araçlarla buraya gelmesini sağladılar. Bundan dolayı da başkanımıza bir kere daha teşekkür ediyoruz. İnşallah diğer belediyelerimizde de şehit gazi birimlerinin kurulur. Ailelerimizle irtibatın daha kolay sağlanması, dernekle belediyelerimiz arasındaki koordinasyonun hızlı bir şekilde sağlanması çok önemli, biz bunları çok önemsiyoruz. Burada bir kez daha vatanı ve milleti için şahadet şerbeti içen bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyoruz. Kahraman gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz. Ülkemizin bayramını kutluyor ve şehit anne babalarımızın elerinden öpüyorum.”

  Vefa Dostluk Grubu olarak, belediye altyapısı ile şehit ailelerini ziyarete getirdiklerini ifade eden Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise, “Allah sağlıkla nice bayramlara eriştirsin. Tabi biraz buruk bir bayram. Dünya tarihinde daha görülmemiş bir şey ama bunu da aşacağız. Ülke olarak güzel bir döneme de girdik. En az hasarla geçiren ülkelerden birisi olacağız. Bugün şehit ailelerini mutlu etmek adına bir Vefa Dostluk Grubu olarak, belediye altyapısı ile şehit ailelerimizi buraya getirdik. Burada da kabirleri beraber ziyaret ediyoruz. Şehitlerimizin hakkı ödenmez. Onlar sayesinde bu memlekette güzellikler yaşanıyor. Ben bütün hemşerilerimizin ve İslam Aleminin bayramını kutluyorum” dedi.


Haber Kaynak : İHA