KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ANBAR İLE BOĞAZKÖPRÜ ARASI YEŞİLLENİYOR

BÜYÜKŞEHİR, ŞEHRİN BATI GİRİŞİNE 62 BİN FİDAN DİKTİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İLÇELERE GENİŞ VE KONFORLU YOLLAR

YEŞİLHİSAR, DEVELİ VE SARIOĞLAN’DA ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI

MELİKGAZİ BELEDİYESİ SAĞLIĞA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

RAHAT ULAŞIM İÇİN 100 METRE UZUNLUĞUNDA GEÇİŞ TÜNELİ İNŞA EDECEK

KANAL ISLAH ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

HOCA AHMET YESEVİ MAHALLESİ’NDEKİ KANAL, KOCASİNAN’A YAKIŞIR HALE GETİRİLDİ

BAŞKAN BEYAZ MASADA SORULARI CEVAPLADI

“TALAS’A BİRLİKTE HİZMET EDİYORUZ”

KAYSERİ OSB’DE GÖNÜLLÜ DÜZENLİ KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

“BU TARZ HAYIRLI ÇALIŞMALARI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ”

BÜYÜKKILIÇ ‘IN HAMLESİ BEYDEĞİRMENİ PROJESİ’Nİ AYAĞA KALDIRDI

YATIRIMCI SAYISI 385’E, YATIRIM ALANI DA 1 MİLYON 800 BİN METREKAREYE ULAŞTI

DOKTOR BAŞKAN’DAN BÜYÜKŞEHİR’DE ‘HES KODU’ DENETİMİ

“AMAÇ İNSANLARA EZİYET ETMEK DEĞİL, KENDİLERİNİ KORUMAK”

TİCARET MÜZESİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

“TİCARET HAYATININ GEÇMİŞİ CANLANACAK”

KÜLTEPE YAPILAN PROTOKOL İLE DAHA FAZLA TANITILACAK

"MODERN TİCARET ŞARTLARININ 6 BİN YIL ÖNCE İŞLENDİĞİ TOPRAKLAR: KÜLTEPE"

MELİKGAZİ'DEN OKULLARA KATKI

“EĞİTİME YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR”

KOCASİNAN, YENİMAHALLE’DEKİ PAZAR YERİNİ YENİLEDİ

“KONFORLU VE HİJYENİK ALIŞVERİŞ ORTAMLARI”

 ‘HAYIR ÇARŞISI’ TOPLUMSAL DAYANIŞMA VESİLESİ

“İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında bağlantı kuruyoruz”

DEVELİ'DE YAPILACAK OLAN 70 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDUNUN PROTOKOLÜ İMZALANDI

İmza törenine hayırsever Turan Aksu ve eşi Fatma Aksu, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekici ve Develi İlçe Milli Müdürü Murat Toprak katıldı.

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ATİLLA SERTEL KGC’Yİ ZİYARET ETTİ

“GAZETECİLERİN HAKLARI GASP EDİLİYOR”

AKSOY, 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube BAŞKANI AKİF AKSOY, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ‘DÜZENLİ VE GELİŞMİŞ’ KAYSERİ İÇİN HİZMETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

“KALICI VE STANDARDI YÜKSEK OLAN YOLLAR YAPMAYI ÖNEMSİYORUZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin planlı şehirleşmesi açısından yapılan bütün çalışmaları titizlikle takip ediyor. Başkan Büyükkılıç, Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki yol genişletme ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek, “düzenli ve gelişmiş” Kayseri için yenilikçi olmaya devam edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımda rahat nefes alabilmesi için yol genişletme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Belediyecilik hizmetlerinin her birini yerinde gören ve çalışmalar hakkında bilgi almayı ihmal etmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki yol genişletme ve çevre düzenleme çalışmalarını inceledi. Kayseri’nin “modern bir şehir” olduğunu ve hak ettiği hizmetlerin yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “ Kayserimiz gelişiyor, güzelleşiyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla hatırlanacağı üzere iki tane konut hayata geçirildi. Bu çalışmalar tamamlama aşamasına yaklaştı. Melikgazi Belediyemizin yapacağı işler var. Kayseri Büyükşehir Belediyemizin yapacağı işler var. Biz kentsel Dönüşüm Bölgesi’nde imar planına uygun olarak yol deplasesi, sıcak asfalt kaplama ve çevre düzenleme çalışmaları yürütüyoruz. 2019 yılında 900 metresinde düzenleme yaptığımız yolun, 2020 yılında 600 metrelik kısmında daha düzenleme yaparak, toplamda bin 500 metre uzunluğundaki kesimin düzenleme çalışmaları tamamlamış olacağız. Toplam 18 metre genişliğinde asfalt kaplama yapılacak yolun 12 metresi taşıt yolu, 6 metresi otopark alanı olarak tasarlandı. Yol düzenleme çalışmalarıyla birlikte altyapı çalışmaları da yürütüyoruz. Ayrıca altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte sıcak asfalt kaplama çalışması da yapılacak yolun gerekli yatay ve düşey işaretlemeleri de yapacağız ”

Kayseri’ye yakışan hizmetler yapmak için hummalı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Büyükkılıç “ Koordineli bir şekilde görüldüğü gibi buradaki ana arterimizi, hem plandaki yerine oturtuyoruz, hem de kavşak düzenlerimizle birlikte yapıyoruz. Bu yolları yaparken, gerek yeşilini, gerekse de standartının yüksek olmasını önemsiyoruz. Aynı zamanda bisiklet yollarını eklemek suretiyle hem pandemi sürecinin de ruhuna uygun şekilde, hem de Kayserimizin de fiziki koşullarına uygun şekilde, bisiklet yolları yapıyoruz. Kalıcı ve standardı çok yüksek bu yolların bölgemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hakikaten apartmanlarımız, iş yerlerimiz ortaya çıkmış. Cenabı Allah hak sahiplerine helalinden bol rızık versin. Hayırlı uğurlu olsun. Bizimle birlikte yapılan altyapı çalışmalarıyla da dört dörtlük çalışma hayata geçmiş oluyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç’ın denetim yaptığını görüp, kolaylıklar dileyen MHP 25. Dönem Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz da “Büyükşehir Belediye Başkanım daha öncede Melikgazi Belediye Başkanıyken buraları başlattı. Burada gecekondu vardı. Görüyorsunuz, maşallah ilçe kuruldu buraya. Önümüzü açıyorlar. İnşaatımız bitmeden yolumuzu yapıyorlar. Kendisine özellikle teşekkür ediyorum. Baş mimari Kazım Karabekir’in. Kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ