KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKKILIÇ'TAN İSTİŞARE TOPLANTISINDA  “ÖĞRENCİ” DUYARLILIĞI

4. KAYSERİ KİTAP FUARI İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KARPUZATAN’DA ESNAFLA BULUŞTU

DOĞALGAZ PATLAMASINDA HAYATINI KAYBEDEN 2 YAŞINDAKİ FARUK FURKAN TOPRAĞA VERİLDİ  

KIŞIN VAZGEÇİLMEZİ TURŞULUKLAR PAZAR TEZGAHLARINDA YERİNİ ALDI

ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNİN SON FİLMİ  "BAŞLANGIÇ"  OLDU

KOCASİNAN BELEDİYESİ  405 TON KIYAFET ATIĞINI GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRDI

4. KAYSERİ KİTAP FUARI ERTELENDİ

VEKİL YILDIZ VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETLERİ

KASKİ YAĞMUR SULARINI KANALİZASYONDAN AYIRIYOR

YATIRIM VE TİCARET ŞEHRİ KAYSERİ'DEN BİR BAŞARI DAHA

UKOME’DEN ŞEHİR İÇİ ULAŞIMA ZAM

Prof. Dr. KARAMUSTAFA KAYTV CANLI YAYININA KATILDI

"KAYSERİ'DE AÇIKTA OLAN ÖĞRENCİ YOK"

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN BİR ANAOKULU DAHA

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN 'MİSURATA' ÇIKARMASI

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ EMİNE ERDOĞAN VE BAKAN PAKDEMİRLİ İLE GÖRÜŞTÜ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliğince Ankara’da gerçekleştirlen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de teşrif ettiği EnPati Hayvan Dostu Şehirleri Programı’na katıldı.

Aynı zamanda TBB Encümen Üyesi de olan Başkan Büyükkılıç, Keçiören Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde TBB tarafından düzenlenen Sahipsiz Evcil ve Sokak Hayvanlarının Barınma ve Beslenme Şartlarının İyileştirilmesine yönelik programa katıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sahipsiz hayvanların uygun şartlarda yaşaması için belediyelerle çok sayıda çalışma yürüttüklerinin altını çizerken, Başkan Büyükkılıç ise “Encümen üyesi olduğumuz TBB’nin Ankara’da düzenlediği EnPati Hayvan Dostu Şehirler Programına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve meslektaşlarımız ile birlikte katıldık ve sokak hayvanlarına yönelik çok anlamlı ve farkındalık oluşturulan bir program oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç, programda Emine Erdoğan ve Bakan Pakdemirli ile bir araya gelerek bir süre sohbet ederek, Kayseri’de yürütülen çalışmaları anlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sahipsiz evcil ve sokak hayvanlarına yönelik Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaların sürdürüldüğünü, barınaklara ve bakım evlerine gelen tüm sokak hayvanlarının hem kısırlaştırma, hem de tedavilerinin yapılması akabinde sisteme dâhil edilerek kayıt altına alındığını ifade etti.

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ile Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi arasında protokol yapıldığını, gerek hayvanseverler, gerek ilçe belediyeleri tarafından fakülte hastanesine getirilen tüm sokak hayvanlarının tedavisinin hiçbir ayrım gözetilmeksizin yaptırıldığını ve tedavi masraflarının tamamının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını vurguladı.

Şimdiye kadar sokak hayvanlarına 30 bin kilogramı aşkın ücretsiz mama desteği verildiğini belirten Büyükkılıç, 165 adet yaban hayvanının gerekli tüm tedavilerinin yapıldığını, doğaya tekrar bırakıldığını, şehrin simgesi haline gelen güvercinlerin de unutulmayarak düzenli olarak besleme programına dahil edilip yem ihtiyaçlarının karşılandığını kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, sokak hayvanlarının sahiplendirilmesine yönelik özendirici programların düzenlenmeye devam ettiğini, satın alma sahiplen anlayışı çerçevesinde hareket edildiğini sözlerine ekledi.