KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN KADINA ŞİDDETE KARŞI MASKELİ DESTEK;

SIFIR TOLERANS

MELİKGAZİ BELEDİYESİ'NDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ’NE YENİ BİR AŞEVİ

KOCASİNAN MAHALLESİ’NDE AĞAÇLAR TOPRAKLA BULUŞTU

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR: HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

ALİ DAĞI FÜNİKÜLER PROJESİ ADIM ADIM İLERLİYOR

FÜNİKÜLER SİSTEMLE İLGİLİ FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

“ÜNİVERSİTELER İLE İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRİLMELİ”

“KAYSERİ’Yİ BİLGE İNSANLARIN YETİŞTİĞİ BİR ŞEHİR HALİNE GETİRMEK İÇİN EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE”

MELİKGAZİ'DE HAFTA SONU EMLAK VERGİSİ MESAİSİ

28-29 KASIM TARİHLERİ ARASINDA TAM GÜN MESAİ YAPACAK

TALAS’TAN ÇÖLYAK HASTALARINA GIDA PAKETİ

“TEŞEKKÜRLER BAŞKAN AMCA”

NİĞDE BELEDİYE BAŞKANI İLE NİĞDE AK PARTİ İL BAŞKANI BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ

“Büyükkılıç’ın ufkundan faydalanmak için ziyaretine geldik”

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COVİD 19 GÖLGESİNDE KUTLANDI

Tüfekçi: “Okullarımızın kapalı olduğu süre boyunca öğretmenlerimiz fedakarca çalışmaya devam etti”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AKKIŞLA VE SARIOĞLAN’I ZİYARET ETTİ

TALEPLERİ DİNLEDİ, EKSİKLERİ TESPİT ETTİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ HACILAR’DA

“HACILAR TURİZM MERKEZİ OLMAYA BAŞLADI”

GERMİR MAHALLESİ'NE ÖĞRENCİ PANSİYONU YAPILACAK

HAYIRSEVER YUSUF SİLAY TARAFINDAN İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİ PANSİYONU YAPILACAK

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN VERGİ MESAİSİ

VERGİ ÖDEMELERİ 30 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ SONA ERECEK

EĞİTİMCİNİN DOSTU BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,

ĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ TAÇLANDIRDI

BAŞKAN ÖZDOĞAN EMLAK VE ÇTV ÖDEMELERİ DEVAM EDİYOR

2. TAKSİT ÖDEMELERİ İÇİN SON GÜN 30 KASIM

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CELALETTİN EKİNCİ’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

"ÖĞRETMENLİK İNSANLIK TARİHİ BOYUNCA VAR OLMUŞ EN ANLAMLI VE ÖLÜMSÜZ MESLEKLERDEN BİRİDİR"


Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ İLE YERLİ AŞI ÇALIŞMALARINI YÜRÜTEN PROF. DR. ÖZDARENDELİ İLE BİR ARAYA GELDİ

“YERLİ AŞIDA GÖNÜLLÜLER HAZIR, KLİNİK TESTLER BAŞLIYOR”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ile bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, “Yeni tip koronavirüse (covid-19) karşı bağışıklık sağlamayı amaçlayan aşı çalışmalarında Erciyes Üniversitesi’nde gönüllü deneklerin hazır tutulduğunu ve 1 hafta - 10 gün gibi bir sürede insanlar üzerinde test edilebileceğini memnuniyetle gördüm. Yerli tip koronavirüs aşının gururu üniversitemize ve şehrimize ait olacak inşallah” dedi.

Başkan Büyükkılıç, doktor olmasının da etkisiyle tıp dünyasında yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip ediyor. Yerli aşı çalışmalarında Erciyes Üniversitesi’nde yürütülen çalışmaları da hassasiyetle takip eden Başkan Büyükkılıç, KOVİD-19 sürecinde Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkânlarını seferber etmesinin yanı sıra yöneticiler ve doktorlarla da bir araya gelerek, maddi ve manevi desteğini eksik etmiyor.

Bu kapsamda, Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ile görüştü.

Başkan Büyükkılıç, karantina sürecini tamamlayarak yeniden görevine başlayan Rektör Çalış’a bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileterek, üniversite bünyesinde yürütülen yerli tip koronavirüs aşı çalışmalarındaki başarıdan dolayı tebrik etti.

Kayseri’deki uyum kültürünün her alana yansıdığını ve bilim insanlarıyla da uyum içerisinde çalıştıklarını kaydeden Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin gerek pandemi ile mücadelede gerekse üniversite başta olmak üzere şehirdeki tüm hastanelere ve sağlık çalışanlarına yönelik tüm imkanlarını seferber ettiğini hatırlatarak, “Tüm imkanlarımızla şehrin toparlanmasını sağladık, büyük fedakarlıklar yaptık, çok şükür iyi bir noktaya geldik ama ‘yetmez’ diyoruz ve tedbiri elden bırakmıyoruz” dedi.

Erciyes Üniversitesi’ndeki aşı çalışmalarında gelinen noktanın kendisini ayrı bir sevindirdiğini anlatan Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Erciyes Üniversitemiz, araştırma üniversitesi olarak bizim gururumuz. Kıymetli Rektörümüze ve Aykut Hocam’a teşekkür ediyorum. Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı bağışıklık sağlamayı amaçlayan aşı çalışmalarında Erciyes Üniversitesi’nde gönüllü deneklerin hazır tutulduğunu ve 1 hafta- 10 gün gibi bir sürede insanlar üzerinde test edilebileceğini memnuniyetle gördüm. Yerli tip koronavirüs aşının gururu üniversitemize ve şehrimize ait olacak inşallah. Tüm insanlığa hizmete vesile olacak, hayırlı sonuç olacağı kanaatindeyim. Zaten epeyce bir aşama kaydedildi. Bir doktor olarak da söylüyorum; en kısa zamanda da bu virüsten kurtulmanın yolu aşıyla birlikte mümkün olacak. Bir bakıma insanlığın beklentisi, Türkiye olarak özelde de Erciyes Üniversitesi olarak bu işte başarılı olması ve bir an evvel sonuca odaklı çalışmanın yapılması bizi memnun ediyor ve sevindiriyor. Fedakâr, çalışkan, gayretli, mütevazı değerli hocamıza teşekkür ediyoruz. Ona bu fırsatı veren, birlikte çalışma yapan Rektörümüz’e ayrıca teşekkür ediyoruz. Erciyes Üniversitemiz bizim gururumuz, bir marka. Başarılarınızın devamını diliyoruz.”

Kayseri’de sağlık alanında yaşanan atılıma da dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, pandemi sürecinde 1600 yataklı Şehir Hastanesi’nin Kayseri’ye kazandırılmasının öneminin çok daha iyi anlaşıldığına işaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza teşekkür etmeyi bu vesile ile vazife biliyorum. Malum Sağlık Bakanımız bu konuda epeyce gayret gösteriyor ama Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayseri’ye Şehir Hastanesi gibi önemli ve anlamlı projeyi bir bakıma hediye etmiş olması bizim için ayrıca sevindirici oldu” diye konuştu.

ERÜ Rektörü Çalış da, her zaman kendilerini destekleyen Başkan Büyükkılıç’ın ziyaretinin kendilerini ve aşı çalışmasını yürüten ekibi mutlu ettiğini belirterek, destek ve moral ziyaretinden dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Yerli aşı çalışmalarının planlandığı gibi başarılı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Rektör Çalış, “Kayserimiz inşallah aşının merkezi olacak. Diğer çalışmalarla ilgili aşılarımızda devam ediyor. Zaten Kırım Kongo devam ediyordu. Bir takım bazı aşılar da projelendirmiş durumdayız. Erciyes Üniversitemizi birçok alanda olduğu gibi aşı alanında da şu anda ön planda. Merkez haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ise, Başkan Büyükkılıç’a, “Güzel sözleriniz ve desteğiniz için teşekkür ediyorum” diyerek, şunları kaydetti:

“Biz zaten Erciyes Üniversitesi’nde uzun yıllardan beri aşı merkezimizde çalışmalar yapıyoruz. Bu pandemi döneminde de Sağlık Bakanlığının desteklediği Covid-19’a karşı aşı geliştirme projemiz vardı. Aynı zamanda Erciyes Üniversitesi Rektörümüz de çok büyük katkılar verdiler. Hem maddi hem de manevi olarak. Bizim görevimiz tabi ki biz aşıyla uğraşıyoruz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Elbette bu ekip olayı ben ekibime de teşekkür ediyorum.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ