KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAHÇELİK BARAJI 48 BİN HEKTAR ARAZİYİ SULAYACAK

TOPRAK 2021’DE SUYLA BULUŞUYOR

BÜYÜKŞEHİR'DEN ÜÇ İHALE BİRDEN

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE AİT OLAN ARSALAR İHALEYLE SATIŞA ÇIKARILDI

KOCASİNAN, ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ ÖDÜLLENDİRİYOR

ÇOLAKBAYRAKDAR: MİLLİ DUYGULAR ÖNEMLİ

ÖZHASEKİ, HACILAR-ERCİYES YOLU İLE İLGİLİ MÜJDE VERDİ

ACI DOLU YOL DÜZENLENİYOR

BÜYÜKKILIÇ UYARILARINA ERCİYES’TE DEVAM ETTİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN DUYARLILIK ÇAĞRISI

KOCASİNAN’IN İHALESİNE BÜYÜK İLGİ

20 DAİRE SATIŞA ÇIKTI

ÇEVLİK TAMAM, CEBİR SOSYAL TESİSİNİN YAPIMI SÜRÜYOR

KIRSAL MAHALLELERDE SOSYAL TESİS ATAĞI YALÇIN: GENÇLER, ÇOCUKLAR BİZE EMANET

ATA TOHUMUNU TOPRAKLA BULUŞTURDULAR

ORGANİK PAZAR İLGİ GÖRÜYOR

VALİ GÜNAYDIN VE BÜYÜKKILIÇ DENETİMLERİ SÜRDÜRDÜ

GÜNAYDIN: DÜĞÜNLER İLE İLGİLİ KISITLAMALAR OLABİLİR

MELİKGAZİ, TAM NOT ALDI

COVİD-19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR

DEVELİ'DE DENETİMLER DEVAM EDİYOR

DURU VE CABBAR’DAN UYARI

TABİP ODASI MESLEKTAŞLARINI UNUTMADI

MORALE VE DESTEĞE İHTİYAÇLARI VAR

ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ: KURALLARA UYULUYOR

ERÜ KAMPÜSÜ'NDE COVİD-19 DENETİMİ

BÜNYAN TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

KAYMAKAM ŞAHİN VE BAŞKAN ALTUN'DAN KORONA VİRÜS DENETİMİ

TALAS’TAN SATILIK TAŞINMAZLAR

YALÇIN: İHALE 26 AĞUSTOS’TA

BÜNYAN BELEDİYESİ'NDEN TİTİZ ÇALIŞMA

ALTUN YAŞAM ALANLARINA EL ATTI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TBB TOPLANTISI’NA KATILDI

YENİ NORMAL HAYAT İSTİŞARE EDİLDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Küresel Covid-19 sonrası Yeni Normal ve Belediyeler” konulu toplantısına katılarak, İç Anadolu Bölgesi belediye başkanlarına hem tecrübelerini aktardı hem de çalışmalardan bahsetti.

Başkan Büyükkılıç, TBB Başkanı Fatma Şahin’in de katıldığı Prof. Dr. Recep Bozdağan’ın moderatörlüğünde video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından sonra geçilen yeni normal hayatta şehirleri geliştirmenin önemine işaret etti.

Başkan Büyükkılıç, doktor olarak bu süreci en iyi gözlemleyen ve en iyi yönetmeye çalışan bir anlayış sergilediklerini belirterek, Kayseri’nin bünyesinde olan 16 ilçenin de aynı felsefe ve aynı kaygıyla dayanışma içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.  Başkan Büyükkılıç, Ankara’dan gelen kararların kısa sürede sağlıklı bir şekilde hayata geçirmeye çalışarak bu konulara çok önem verdiklerini söyledi.

Covid-19 salgını sonrasında geçilen yeni normal hayatta daha dikkat edilmesi gerektiğini anlatan ve şehirlerde yapılacak olan plan ve projelerin seyrinin çok değiştiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç şöyle konuştu:

“Bundan sonraki süreçte hepimizin çok daha dikkat etmemiz lazım korona biter, bir başka süreç başlar. Kendimizi geliştirmeliyiz. Gıdanın, tarımın ve hayvancılığın çok önemli olduğunun da bilincindeyiz. Gelecekte de çok önem arz ettiğinin farkında olacağız. Değişik ülkeleri gözlemlediğimizde paranın her şey olmadığının ne güzel örneklerini gördük. Ekonomik olarak gelişmişlik örneği sergileyen ama kendine yetmeyip dışarıdan kaynaklarını sağlamaya çalışan ülkeler bunun çok güzel örneklerini sergiledi. Öyleyse bizim kendi kendimize yeter konumuna gelmemiz lazım. Tarımda, gıda da hayvancılıkta da her türlü üretimde varız dememiz lazım. Sosyal medya daha etkin kullanarak, pozitif olarak uygulama yönünde toplumu yönlendirmeliyiz. Bisikletle ulaşım konusunun üzerinde durmalıyız. Organik tarıma önem vermeliyiz. En önemlisi imar konusunda planlama açısından şehir merkezli çalışmaları önemsemeliyiz. Ama taşradaki çalışmaları da çok önemseyerek hareket etmeliyiz. Ayrıca daha çok bağ ve bahçeli evlerin planlama açısından önem arz ediyor. Bu konuda gerekli girişimlerde bulunmalıyız. Sağlık, eğitim altyapıda eksiklik varsa gidermeliyiz” dedi.

Sağlık OSB konusunda girişimde bulunduklarını ve ilgili bakanlıktan gerekli desteği istediklerini dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Orta Anadolu ve Türkiye’mize hem hizmet hem de araç gereç bakımından önemli, teşvik odaklı çalışma başlatacağız. Turizm konusunda eylem planları oluşturarak, yeni döneme uygun hale getireceğiz.  Toplu ulaşımla ilgili de eylem programını hayata geçirmeliyiz. Ayrıca e-ticaret, lojistikte gerekli çalışmaları yapacağız. Kriz zamanlarında yedek kapasitesinin hayat kurtardığını göz önüne alarak ilgili kamu kuruluşlarla iş birliği sürdüreceğiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesiyle birlik beraberlik anlayışıyla bu süreci atlatacağız” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, konuşmasında, pandemi süresince Kayseri’de yapılan çalışmaları da anlattı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ