KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KAYSERİ’DE ‘ADLİ KOLLUK VE KOORDİNASYON TOPLANTISI’ YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN TOMARZA’DA MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI

KURU YAPRAKLAR ORGANİK GÜBREYE DÖNÜŞÜYOR

BÜYÜKKILIÇ: "KAYSERİ, MİLLET BAHÇELERİ VE MİLLET KIRAATHANELERİ İLE DONANACAK"

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN ÖZDOĞAN'A ZİYARET

MELİKGAZİ'DE İKİ PROGRAM BİRDEN

4. KİTAP FUARI YOĞUN KATILIMLA DEVAM EDİYOR

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

ODALAR GENEL KURULA GİDİYOR

TEHLİKE ARZ EDEN VE METRUK YAPILAR YIKILIYOR

BAŞKAN ÖZTÜRK İLÇE MUHTAR VE ESNAFLARINI AĞIRLADI

ALİ DAĞI PROJESİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

BÜYÜKKILIÇ HACILAR’DA MUHTARLARLA BULUŞTU

BAŞKAN AMCALARI GENÇLERİ KIRMADI

ALO 153 VE BEYAZ MASA KİTAP FUARI’NDA

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'TAN DEVELİ VE ERCİYES ZİYARETİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ÇOCUKLARA MÜJDE

ÇOCUK KÜTÜPHANESİ VE MÜZİK OKULU PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİLECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘ağaç yaşken eğilir’ prensibi ile çocukları yaşlarına uygun olarak okumaya alıştırmak ve teşvik etmek amacıyla Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu projesini hayata geçirecekleri müjdesini verdi.

Geleceğin teminatı olan çocukların hem zihinsel gelişimi, hem de keyifli vakit geçirebilmelerini önemseyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan İlçesi Bozantı Caddesi’nde çok amaçlı Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nun yapımına yönelik projenin hazırlandığını kaydetti.

Projede, her yaştan ve çeşitli becerilere sahip çocukların eğitim, bilgi ve kişisel gelişimindeki ihtiyaçlarını karşılamak için kaynaklar ve hizmetler sağlamanın amaçlandığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, kütüphane ve müzik okulunun yanı sıra oyun alanları, kafeterya ve sinema salonu gibi çeşitli aktivitelerin olacağını belirtti.

Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak ‘ağaç yaşken eğilir’ prensibi ile geleceğin teminatı çocukların her yönden donanımlı olmasına özen gösterdiklerini vurgulayarak, “Sevgili yavrularımız biz sizleri seviyor ve geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Eğitim, kültür ve spor alanında gelişmelerinizi çok önemsiyoruz. Küçük okurlarımıza ve onların ebeveynlerine müjdemiz var. Sadece size ait olacak bir kütüphane ve müzik okulu geliyor. Burası sizin kütüphaneniz, sizin dünyanız olacak. Bu kapsamda yapılacak olan çok amaçlı çocuk kütüphanemiz ve müzik okulumuzun şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyor, siz kıymetli çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum” diye konuştu.

Toplam 730 metrekarelik alana sahip projede, 190 metrekare kütüphane birimi, her biri 40 metrekareden oluşan üç farklı atölye, farklı boyutlarda çocuk oyun alanları, kafeterya, sinema salonu ve yönetim birimlerinden oluşuyor. Ayrıca projede dış mekânda, çocukların çeşitli aktiviteler yaptığı ve peyzajla bütünleşen 400 metrekarelik etkinlik alanı planlandı.

Beyazşehir Halk Kütüphanesi, Ziya Gökalp Semt Kütüphanesi ve Argıncık Semt Kütüphanesi bünyesinde de çocuk kütüphanesi oluşturan Büyükşehir Belediyesi’nin, eğitim, kültür ve bilime katkısı tüm hızıyla sürecek.