KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAYRAMA YENİ EVİNİZDE GİRMEK İÇİN SON 2 GÜN!

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 96 ADET DAİRESİNİ SATIŞA SUNDU

MUHTARLARDAN ÇOLAKBAYRAKDAR’A TEŞEKKÜR

MUHTARLARIMIZIN TALEPLERİNİ DİNLEDİK

SOYUMUZ ‘AVŞAR’DIR BİZİM

ÂŞIK ERTUĞRUL İMAMİ YENİ ŞARKISININ TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞECEK OLAN PROJELERİ KONUŞTU

BÜYÜKKILIÇ: KAYSERİ İŞİNİ BİLİR; AMA İŞİNİ TAKİP ETMESİNİ DE BİLİR

BAŞKAN YALÇIN’DAN ‘SEREBRENİTSA’ ZİYARETİ

YALÇIN: ACILARINIZI PAYLAŞIYORUZ

AGD KAYSERİ ŞUBESİ'NDEN DANIŞTAYIN ‘AYASOFYA’ KARARINA DESTEK

AYASOFYA, TARİHİN ÖZÜDÜR

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 3 AYRI MAHALLEYE ŞADIRVAN YAPACAK

PALANCIOĞLU: ŞADIRVANLAR KÜLTÜRÜMÜZE VE GELENEKLERİMİZ MİMARINI YANSITACAKTIR

YAHYALI SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLER TEK BAŞLARINA YOLCULUK YAPABİLCEK

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLERİN YOLCULUKLARDA VELİ BULUNMASI ŞARTI KALDIRILDI

BÜNYAN BELEDİYESİ İŞ YERLERİNİ DEZENFEKTE ETMEYE DEVAM EDİYOR

HALK SAĞLIĞI ADINA ÇALIŞMALARIN ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

817 YEME İÇME MEKÂNININ SERTİFİKA PROTOKOLÜ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi ve Lokantacılar ve Pastacılar Odasının iş birliği ile yeme-içme mekanlarına yönelik eğitimlerin ardından 817 iş yeri temsilcisine  törenle sertifika verildi.

TÜRK- İŞ ÜYELERİ BİLDİRİ VE MASKE DAĞITTI

Türk-İş Kayseri İl temsilciliği üyeleri hükümetin kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelerini protesto ederek vatandaşlara bildiri dağıttı.

BÜYÜKKILIÇ ASFALT ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

HACILAR’DA İNCELEME YAPTI

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, ANKARA’DA

BAKAN KURUM KAYSERİ’NİN PROJELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

KAYSERİ’YE YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ GELİYOR

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NE BAĞLI YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ

ARABALI SİNEMADA BU HAFTA “3 İDİOTS” FİLMİ VAR

PALANCIOĞLU: ETKİNLİĞİMİZ ÇOK SEVİLDİ

Anahtar Kelimeler: BENİM İŞİM GİRİŞİM

BENİM İŞİM GİRİŞİM

Vali Günaydın: ?Diğer ülkelerle rekabet edebilmemiz, önüne geçebilmemiz için teknolojimizin çok ileri seviyede olması lazım?

Erciyes Teknopark ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ? ORAN iş birliğinde tertiplenen?Benim İşim Girişim´ yarışması 2. Dönem Ödül Töreni Vali Şehmus Günaydın´ın da iştiraki ile gerçekleştirildi? Törende katılımcılara hitap eden Vali Günaydın, "Diğer ülkelerle rekabet edebilmemiz, önüne geçebilmemiz için teknolojimizin çok ileri seviyede olması gerek" değerlendirmesinde bulundu.

Erciyes Teknopark ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ? ORAN iş birliğinde tertiplenen ?Benim İşim Girişim´ yarışması 2. Dönem Ödül Törenine Vali Şehmus Günaydın, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve öğrenciler iştirak etti?

Törende katılımcılara hitap eden Vali Günaydın, "Ülkemizin ve milletimizin geleceği için daha çok çalışmaya ve daha çok üretmeye ihtiyacımız var. Üretmek içinde yeni fikirlerin ve yeni girişimcilerin olması lazım. Bugün dünyada rekabet etmek kolay değil. Diğer ülkelerle rekabet edebilmemiz, önüne geçebilmemiz için teknolojimizin çok ileri seviyede olması ve ekonomimizi sürekli geliştirmemiz lazım. Bir yerde durduğunuz zaman elin oğlu gelir sizi geçer. O yüzden sürekli kendimizi geliştireceğiz. Gençlerimize fırsatlar sunuyoruz. Hocalarımızın çalışmaları ve öğrencilerimizin gayretleri fikirlerin oluşmasında çok önemlidir. Vazgeçmek yok, insanlar düşebilir. Eğer düştüğünüzde kaybettiğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Düştüğünüzde vazgeçerseniz kaybedersiniz. O yüzden vazgeçmeyeceğiz" ifadesini kullandı?

KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci de "Girişimciliğin ne olduğunu dünyadaki gerçeklerle görüyoruz. Türkiye´nin en büyük şansının yaş ortalaması olduğunu, bize göre bunun bir fırsat olduğu her zaman söyleniyor. Ülkemizin zenginleşmesi ve uluslararası rekabette üst sıralara çıkmasının temeli de girişimcilikten geçiyor. Tüm dünyada yeni girişimlerin yenilikçi ve uluslararası rekabet edebilir hizmet ve ürünler üzerine odaklandığını görüyoruz. Bizim ülkemizin de en çok ihtiyaç duyduğu yenilikçi yüksek katma değerli işlerin yapmamız gerekliliğidir. Bunun tek yolu var; girişimci sayımızı artırmaktır" değerlendirmesinde bulundu?

KTO Başkanı Ömer Gülsoy ise, " Müteşebbisi bol, girişimcisi çok olan ülkelerde bu savaştan galip çıkıyorlar ve dünyada da söz sahibi oluyorlar. Bizde özellikle yaşadığımız şehirde girişimcisi bol olan şehirde yaşıyoruz. Biz bundan da gurur duyuyoruz. Bu yarışmaların esas ana sebebi de gençlerimize bu girişimcilik ruhunu daha çok aşılamak, ekip ruhu oluşturmak ve bir icat çıkarmaktır. Dedelerimiz bize geçmişte ´İcat çıkarmayın, oturduğunuz yerde oturun´ derlerdi. Şimdi bizde hayal edin, bir şeyler üretin, ülke ekonomisine katkıda bulunun ve en önemli hedefinizde bu ülkenin refah düzeyinin artması için çalışmalarını sürdürün diyoruz" şeklinde konuştu.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Çalış "Bu toplantının amacı ´İcat çıkarma´ diyenlere inat icat çıkarmaktır. Ülkelerin ekonomik anlamda büyümesi ve refah düzeyine ulaşması, özellikle gelişmeleri çok yakından takip etmesi, günümüzde hızla değişen teknolojik gelişmeleri takip etmesi ve bunu yakalayabilmesi çok önemlidir. Erciyes Teknopark olarak teknolojik girişimciliğin yaygınlaşması amacıyla da faaliyetlerimizi hızla sürdürmekteyiz. Bu anlamda Erciyes Teknopark çatısı altında oluşturduğumuz SERA Kuluçka Merkezi girişimci adayların teknolojik tabanlı, yenilikçi ve ticari değeri yüksek iş fikirleri üretmelerine ve bu iş fikirlerini hizmete dönüştürüp pazara sunmalarını sağlayarak başarılı girişimciler yetiştirmeyi amaç edinmiştir" dedi.

Törenin sonunda ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, Benim İşim Girişimcilik Yarışması 3. Dönem İş Birliği Protokolüne imza koyarak etkinliği noktalarken, genç girişimcilerin gözlerindeki enerji ve istek ilimiz ve ülkemizin geleceği adına umut verdi?


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ