EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

“BÜYÜKŞEHİR KIŞA GÜNEŞ OLDU”

Spor A.Ş., “Kışıma Güneş Ol” kampanyası ile binlerce çocuğu soğuk kış günlerinde ısıtacak bir faaliyete imza attı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BEREKET SERGİSİ’NDE

Başkan Büyükkılıç, KAYMEK tarafından açılan “ Bereket” temelı sergiyi gezdi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ AK KADINLARIN KERMESİNDE

Büyükkılıç, Hunat Kültür Merkezi’nde açılan “AK Kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir Ekonomiye Destek Kermesi”ni ziyaret etti.

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK 2020 BÜTÇESİNDE TÜBİTAK’I KONUŞTU

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “TÜBİTAK çağın gerekleri ve dünyanın gidişatı göz önüne alındığında, esasında ülkemizin göz bebeği olması gereken bir kurum.”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ İHALE İLE HİZMET ARACI KİRALADI

Başkan Palancıoğlu, hizmetlerin daha etkin, verimli ve seri sunulabilmesi için ihale ile 17 tane araç kiralandığını söyledi.

“GENÇLİK MERKEZİ İLE HAYALLER GERÇEK OLUYOR”

Başkan Çolakbayrakdar, “Bilim ve teknolojiye ayrı bir önem veriyoruz.”

MAZLUMLARIN SESİ VE ÇIĞLIĞI OLACAĞIZ

AGD KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI COŞKUN: “MÜSLÜMANLAR  ÖZGÜR OLUNCAYA KADAR MAZLUMLARIN SESİ OLACAĞIZ”

ADD’DEN 100. YIL KUTLAMASI

ADD ÜYELERİ ATATÜRK’ÜN KAYSERİ’YE GELİŞİNİN 100.YILINI KUTLADI

ULU ÇINARLAR YALNIZ DEĞİL

BÜYÜKKILIÇ, MUSTAFA KUMLU ULU ÇINARLAR YAŞLI YAŞAM VE DAYANIŞMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU:

"ERCİYES ÜNİVERSİTESİ VE ŞEHRİMİZ ADINA MUTLU OLUYOR VE GURUR DUYUYORUZ”

"İSTER OTUR, İSTER KİRAYA VER"

84 DAİRENİN SATIŞI 18 ARALIK 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK

HAZİNE VE MALİYE BAKANI ALBAYRAK KAYSERİ’DE

“KAMU BANKALARI FAZİLERİ TEK HANELİ RAKAMLARA ÇEKECEK”

BAKAN ALBAYRAK BÜYÜKŞEHİR’DE

Bir dizi temaslar için ilimize gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Başkan Büyükkılıç’ı ziyaret etti

BAKAN ALBAYRAK, PASTIRMA DOĞRAYIP İKRAM ETTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Kayseri programı kapsamında Bürüngüz Camii’nde Cuma namazı kılıp, namaz sonrası esnaf Kazancılar Çarşısı esnafını ziyaret etti.

PALANCIOĞLU YENİ ESNAFA İŞ YERİNDE RUHSAT VERDİ

“AHİLİK RUHU İLE ÇALIŞACAKLAR”

HEDEF, DAHA YEŞİL BİR MELİKGAZİ

PALANCIOĞLU: “DAHA YEŞİL MELİKGAZİ İÇİN AĞAÇLANDIRMADIK ALAN BIRAKMAYACAĞIZ”

Anahtar Kelimeler: BENİM İŞİM GİRİŞİM

BENİM İŞİM GİRİŞİM

Vali Günaydın: ?Diğer ülkelerle rekabet edebilmemiz, önüne geçebilmemiz için teknolojimizin çok ileri seviyede olması lazım?

Erciyes Teknopark ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ? ORAN iş birliğinde tertiplenen?Benim İşim Girişim´ yarışması 2. Dönem Ödül Töreni Vali Şehmus Günaydın´ın da iştiraki ile gerçekleştirildi? Törende katılımcılara hitap eden Vali Günaydın, "Diğer ülkelerle rekabet edebilmemiz, önüne geçebilmemiz için teknolojimizin çok ileri seviyede olması gerek" değerlendirmesinde bulundu.

Erciyes Teknopark ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ? ORAN iş birliğinde tertiplenen ?Benim İşim Girişim´ yarışması 2. Dönem Ödül Törenine Vali Şehmus Günaydın, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve öğrenciler iştirak etti?

Törende katılımcılara hitap eden Vali Günaydın, "Ülkemizin ve milletimizin geleceği için daha çok çalışmaya ve daha çok üretmeye ihtiyacımız var. Üretmek içinde yeni fikirlerin ve yeni girişimcilerin olması lazım. Bugün dünyada rekabet etmek kolay değil. Diğer ülkelerle rekabet edebilmemiz, önüne geçebilmemiz için teknolojimizin çok ileri seviyede olması ve ekonomimizi sürekli geliştirmemiz lazım. Bir yerde durduğunuz zaman elin oğlu gelir sizi geçer. O yüzden sürekli kendimizi geliştireceğiz. Gençlerimize fırsatlar sunuyoruz. Hocalarımızın çalışmaları ve öğrencilerimizin gayretleri fikirlerin oluşmasında çok önemlidir. Vazgeçmek yok, insanlar düşebilir. Eğer düştüğünüzde kaybettiğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Düştüğünüzde vazgeçerseniz kaybedersiniz. O yüzden vazgeçmeyeceğiz" ifadesini kullandı?

KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci de "Girişimciliğin ne olduğunu dünyadaki gerçeklerle görüyoruz. Türkiye´nin en büyük şansının yaş ortalaması olduğunu, bize göre bunun bir fırsat olduğu her zaman söyleniyor. Ülkemizin zenginleşmesi ve uluslararası rekabette üst sıralara çıkmasının temeli de girişimcilikten geçiyor. Tüm dünyada yeni girişimlerin yenilikçi ve uluslararası rekabet edebilir hizmet ve ürünler üzerine odaklandığını görüyoruz. Bizim ülkemizin de en çok ihtiyaç duyduğu yenilikçi yüksek katma değerli işlerin yapmamız gerekliliğidir. Bunun tek yolu var; girişimci sayımızı artırmaktır" değerlendirmesinde bulundu?

KTO Başkanı Ömer Gülsoy ise, " Müteşebbisi bol, girişimcisi çok olan ülkelerde bu savaştan galip çıkıyorlar ve dünyada da söz sahibi oluyorlar. Bizde özellikle yaşadığımız şehirde girişimcisi bol olan şehirde yaşıyoruz. Biz bundan da gurur duyuyoruz. Bu yarışmaların esas ana sebebi de gençlerimize bu girişimcilik ruhunu daha çok aşılamak, ekip ruhu oluşturmak ve bir icat çıkarmaktır. Dedelerimiz bize geçmişte ´İcat çıkarmayın, oturduğunuz yerde oturun´ derlerdi. Şimdi bizde hayal edin, bir şeyler üretin, ülke ekonomisine katkıda bulunun ve en önemli hedefinizde bu ülkenin refah düzeyinin artması için çalışmalarını sürdürün diyoruz" şeklinde konuştu.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Çalış "Bu toplantının amacı ´İcat çıkarma´ diyenlere inat icat çıkarmaktır. Ülkelerin ekonomik anlamda büyümesi ve refah düzeyine ulaşması, özellikle gelişmeleri çok yakından takip etmesi, günümüzde hızla değişen teknolojik gelişmeleri takip etmesi ve bunu yakalayabilmesi çok önemlidir. Erciyes Teknopark olarak teknolojik girişimciliğin yaygınlaşması amacıyla da faaliyetlerimizi hızla sürdürmekteyiz. Bu anlamda Erciyes Teknopark çatısı altında oluşturduğumuz SERA Kuluçka Merkezi girişimci adayların teknolojik tabanlı, yenilikçi ve ticari değeri yüksek iş fikirleri üretmelerine ve bu iş fikirlerini hizmete dönüştürüp pazara sunmalarını sağlayarak başarılı girişimciler yetiştirmeyi amaç edinmiştir" dedi.

Törenin sonunda ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, Benim İşim Girişimcilik Yarışması 3. Dönem İş Birliği Protokolüne imza koyarak etkinliği noktalarken, genç girişimcilerin gözlerindeki enerji ve istek ilimiz ve ülkemizin geleceği adına umut verdi?

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ