BEŞ YILDIZLI OTEL KONFORUNDA
FİZİK TEDAVİ HİZMETİ
Tarih: 14.9.2018 17:08:48/ 763okunma / 0yorum

Kayseri Şehir Hastanesi bünyesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, yetişkin ve çocuklar için ayrı robotik rehabilitasyon yürüme cihazları, 5 hidroterapi havuzu ve tek kişilik odalarıyla fizik tedavi hastalarına otel konforunda hizmet veriyor.

Serebral palsi, omurilik yaralanması, inme gibi nedenlerle fizik tedavi görmesi gereken hastalar, 150 yataklı hastaneden yararlanabiliyor. İmkanlarından dolayı Kayseri´nin yanı sıra çevre illerdeki fizik tedavi hastalarının da tercih ettiği hastane, özel hastanelerin verdiği pek çok hizmeti devlet bünyesinde sunuyor.

Hastanede, fizik tedaviye ihtiyacı olan çocuk hastalara, robotik rehabilitasyon yürüme cihazı ile  yürüme becerisi kazandırılmaya çalışılıyor. Çocuklar robotla egzersiz yaparken bir yandan da ekrana yansıtılan oyunlarla adımlarını sıklaştırmaya çalışıyor. Uygun görülen hastalar robotik rehabilitasyon yürüme cihazının yanı sıra hidroterapi havuzlarından da yararlanarak tedavi görüyor.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Doç. Dr. Havva Talay Çalış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce çalıştığı Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde robotik yürüme cihazından sadece yetişkinlerin faydalanabildiğini, çocuk hastaların ise yararlanamadığını hatırlattı.

Şehir Hastanesi´ndeki yeni imkanlar sayesinde çocukların da robotik cihaz sayesinde yürüme egzersizi yapabildiğini anlatan Çalış, şunları kaydetti:

"Serebral palsi, inme, omurilik yaralanması gibi hastalıkları geçiren, ayakta durabilen ancak yürümekte zorluk çeken hastalarımızı yürütmeye adapte etmek için bu tedaviye alıyoruz. İyileşme hızlarının artışını sağlıyoruz. Bu tür robotik cihazlar, fizyoterapistin yaptıracağı tedavinin kat kat daha fazlasının yapılmasını sağlıyor. Fizyoterapistin bir saatte yaptıracağı egzersiz, daha kısa sürede yapılıyor. Çocuklar için okul çıkışı, diğer yetişkinler için de iş çıkışı hizmet vermeye akşamları da devam ediyoruz. Özel hastanelerden farksız bir hizmet sunuyoruz. Gelen hastaları geri çevirmiyoruz, daha önce aylar sonrasına randevu verebiliyorduk şimdi ise en fazla 1 hafta sonra tedaviye başlayabiliyorlar."

ASANSÖRLÜ HİDROTERAPİ HAVUZLARI

Çalış, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastalarının suyun kaldırma kuvvetinden yararlanmalarının iyileşmelerinde önemli rol oynadığına dikkati çekti.

Hastane bünyesinde su ısısı ayarlanabilir 5 hidroterapi havuzu bulunduğunu aktaran Çalış, "Hidroterapi havuzlarımızdaki lifting sistemiyle hastalar özel asansörle havuzun içine indiriliyor. Hastanın yürümesi, ayakta durması şart değil. Havuzun içinde fizyoterapist eşliğinde suyun kaldırma kuvvetinden yararlanarak egzersizleri yapılıyor." diye konuştu.

Hasta odalarının konforuna da değinen Çalış, en fazla iki kişilik odalarda hastaların tedavi gördüğünü belirtti.

Çalış, "Otel konforunda odalarımız mevcut. Her odanın içinde lavabo ve banyosu var. Hastalarımızı röntgene, laboratuvara taşıma personeliyle götürüyoruz. Fizik tedaviye ineceği zaman tekerlekli sandalyeyle tedavi hizmetine ulaşmasını sağlıyoruz. Odaların yapılış biçimi tekerlekli sandalyenin içeride rahatça hareket edebileceği şekilde dizayn edilmiş." şeklinde konuştu.

Serebral palsi hastası 14 yaşındaki Kemal Atik de uzun süredir hastanedeki hizmetlerden yararlandığını ve çok memnun kaldığını dile getirdi.
Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler: YILDIZLI OTEL KONFORUNDA
KAYSERİ´DE 400 MÜLTECİ KADINA DOĞUM EĞİTİMİ VERİLİYOR
KAYSERİ´DE 400 MÜLTECİ KADINA DOĞUM EĞİTİMİ VERİLİYOR
Kayseri Sağlık Müdürlüğü ile Türk Kızılay´ı tarafından ortaklaşa düzenlenen ´Yeni Bir Hayat Mümkün´ projesi kapsamında 400 mülteci kadına doğum öncesi ve sonrasında yapması gerekenler konusunda uygulamalı eğitim veriliyor.
EVDE SAĞLIK HİZMETİ MEMNUN EDİYOR
EVDE SAĞLIK HİZMETİ MEMNUN EDİYOR
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü´nün geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği proje kapsamında Evde Sağlık Hizmeti alan aileler için tahsis ettiği motorlu hasta karyolaları, yatağa bağımlı hastası olan ailelerden tam not aldı.
GETAT KONGRESİ´NE 18 ÜLKENİN SAĞLIK BAKANLIĞI YETKİLİLERİ KATILACAK
GETAT KONGRESİ´NE 18 ÜLKENİN SAĞLIK BAKANLIĞI YETKİLİLERİ KATILACAK
Kongreye Kayseri´den konuşmacı olarak katılacak olan Doç. Dr. Halil Tekiner, "Bilimsel araştırmalarda tarihsel zenginliğimizden yararlanmalıyız"
NNYÜ´DE 2.HOTBACK DEVİR-TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ
NNYÜ´DE 2.HOTBACK DEVİR-TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından2. Geleneksel HotPackDevir -Teslim Töreni düzenlendi.
KAYSE RALLİ´DE DERECEYE GİRENLERE KUPALARI VERİLDİ
KAYSE RALLİ´DE DERECEYE GİRENLERE KUPALARI VERİLDİ
Vali Yardımcısı Nail Anlar: “Kayseri olarak 112 ekipleri konusunda son derece güçlü bir ekip haline geldik“
112´DE GÜÇLÜYÜZ
112´DE GÜÇLÜYÜZ
Sağlık hizmetlerinin sunumunda en zor alanlardan biri olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Sağlık Bakanlığı´nın Türkiye genelinde oluşturduğu iller arası entegrasyon sayesinde büyük bir uyumla çalışıyor. Kayseri 112 Acil Sağlık Hizmetleri de bu entegrasyona uyum ve vakaya ulaşım süresi ile de dikkat çeken iller arasında.
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK HASTANESİ´NDEN YEŞİL ÇEVREYE KATKI
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK HASTANESİ´NDEN YEŞİL ÇEVREYE KATKI
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı tarafından, yeşil çevre, yeşil kampus projesi kapsamında ağaç dikimi etkinliği yapıldı.
KAYSERİ´DE 112 RALLİSİ YAPILDI
KAYSERİ´DE 112 RALLİSİ YAPILDI
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Erciyes Dağı´nda gerçekleştirilen ralliye katılan ekipler, 3 farklı parkurda kıyasıya mücadele etti.
SEVGİ, ÇOCUKLARIN BÜYÜMESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR
SEVGİ, ÇOCUKLARIN BÜYÜMESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR
Acıbadem Kayseri Hastanesi Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Doktora Öğretim Üyesi Emel Ünsür: “Çocuklarımızın sağlıklı büyümelerinde ilgi ve sevgi göstermek çok önemli”
KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ´NE
KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ´NE
1 GÜNDE 21 BİN HASTA GİRİŞİ OLDU
‘DÜNYA SAĞLIK HAFTASI´ EĞİTİM PROGRAMI İLE KUTLADI…
‘DÜNYA SAĞLIK HAFTASI´ EĞİTİM PROGRAMI İLE KUTLADI…
İl Sağlık Müdürlüğü, 2019 yılı teması ‘Evrensel Sağlık Güvencesi´ olarak belirlenen ‘Dünya Sağlık Haftası´nı Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Sağlığın Geliştirilmesi Birimi tarafından koordine edilen eğitim programı ile kutladı…
BENLİ: “MÜKEMMEL DEĞİLİZ AMA İYİYİZ, ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIZ”
BENLİ: “MÜKEMMEL DEĞİLİZ AMA İYİYİZ, ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIZ”
"Şehir Hastanesi´nde Polikliniklerde yüzde 86, Yatan Hasta Kısmında Yüzde 94 Memnuniyet Oranı Var"
ERÜ´DE KAPALI YÖNTEMLE BAŞARILI KALP KAPAK OPERASYONU
ERÜ´DE KAPALI YÖNTEMLE BAŞARILI KALP KAPAK OPERASYONU
Kayseri´de kalp kapakçığı darlığına bağlı olarak nefes darlığı şikâyeti yaşayan ve açık kalp ameliyatı olması da risk taşıyan 60 yaşındaki hastanın, Transcatheter Aortic Valve Implantation (TAVI) adlı kapalı yöntem ile kalp kapakçığı değiştirildi.
BENLİ´DEN ERÜ HASTANELERİ BAŞHEKİMİ GÜNEY´E TEBRİK
BENLİ´DEN ERÜ HASTANELERİ BAŞHEKİMİ GÜNEY´E TEBRİK
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli; Almanya, İsviçre, İngiltere ve İspanya gibi ülkeleri geride bırakarak Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından verilen "El Hijyeni Mükemmeliyet Ödülü" yarışmasında birinci olan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Güney´i makamında ziyaret ederek elde ettikleri başarıyı tebrik etti.
YILLARDIR BEBEK HASRETİ ÇEKEN ANNE
YILLARDIR BEBEK HASRETİ ÇEKEN ANNE
BEBEĞİNE KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİNDE KAVUŞTU
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
23 Nisan 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL