KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

TÜRK-İŞ’TEN ‘İSTİHDAM PAKETİ’ AÇIKLAMASI  

TÜRK-İŞ İL TEMSİLCİSİ GÜVEN: “İŞSİZLİKLE MÜCADELE BÖYLE OLMAZ”

ERCİYES’TE KAR SEVİNCİ

ERCİYES DAĞI’NIN ZİRVESİNE KAR YAĞDI

TALAS'TA AİLE İÇİ MUTLULUĞA DESTEK

“SAĞLIKLI NESİL, MUTLU YAŞAM”

HOL PLATFORM ÜYELERİ'NDEN ETKİNLİK VE KÜTÜPHANE SINIFI

GENÇ MİMARLARLAR ELLERİNE MATKAP VE FIRÇALARI ALIP İŞÇİ OLARAK ÇALIŞTI

YAHYALI’DA 11 YILLIK KADIN ESNAF, İLÇEDE YILIN AHİSİ SEÇİLDİ

YILIN AHİSİNE PLAKET VERİLDİ

SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUAT' DEDİ

60 KİLO ZAYIFLADI

AMBULANS ŞOFÖRÜ KORONAVİRÜSE YENİK DÜŞTÜ

Kayseri’de 112 Acil Servisi’nde görevli ambulans şoförü koronavirüse yenik düştü.

İNTERNET VE TELEFON ÇEKMEYEN KÖYDE GELEN KALMAK İSTEMİYOR

İLETİŞİM KURABİLMEK İÇİN 500 METRELİK TEPEYE ÇIKMAK ZORUNDA

BÜNYANLI KADINLAR EKMEKLERİNİ MAHALLE FIRININDA PİŞİRİYOR

​​​​​​​Bünyan'da birçok mahallede bulunan ve Bünyan Belediyesi tarafından onarılan mahalle fırınlarında, lezzetli ve katkısız ev ekmeği pişirme geleneği yaşatılıyor.

SIĞINMACI ANNE HAYATA TUTUNMAK İÇİN YARDIM ELİ BEKLİYOR

“TÜRKİYE DEVLETİNDEN YARDIM BEKLİYORUM ALLAH RIZASI İÇİN BİR YARDIM ELİ UZATIN BAŞKA HİÇBİR ŞEY İSTEMİYORUM”

BAŞKAN BÜYÜKBAŞ VATANDAŞLARI ‘KORUYUCU AİLE‘ OLMALARI KONUSUNDA TEŞVİK ETTİ

“KORUYUCU AİLE SAYIMIZ 265’E ULAŞTI“

DİN GÖREVLİLERİ VE CAMİLER HAFTASI FARKLI ETKİNLİKLERLE KUTLANMAYA DEVAM EDİYOR

“CAMİLER, EHİL GÖREVLİLERLE HAYAT BULUR”

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NDE ‘PATİLİ’ DOSTLAR İÇİN YEM BIRAKILDI

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü organizasyonu ile hayvanların beslenme noktalarına yem bırakıldı.

POLİS MEMURU KORONAVİRÜSE YENİK DÜŞTÜ

KORONAVİRÜS NEDENİYLE KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ’NDE TEDAVİ GÖREN POLİS MEMURU SAVAŞ ÜNAL HAYATINI KAYBETTİ.

VETERİNER HEKİMLER ODASI BAŞKANI ERGÜL’DEN HAYVAN HAKLARI KORUMA GÜNÜ MESAJI

“YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN HAYVAN VARLIĞI ŞARTTIR”

ERCİYES'E SEZONUN İLK KAR YAĞIŞI DÜŞTÜ

ERCİYES DAĞI'NIN ZİRVESİNE SEZONUN İLK KARI YAĞDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

BESLENME ÇANTASIZ OKULA GELEN ÖĞRENCİSİNİN

HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

Kayseri´nin Talas ilçesinde Kepez İlkokulu 3. sınıf öğrencisinin beslenme çantasız okula geldiğini fark eden öğretmen, çocuğun ve maddi ile manevi sıkıntılar içerisindeki ailesinin hayatına dokundu.

Merkez Talas ilçesi Kepez Mahallesinde başkasına ait iki göz evde 3 yıldır sağlıksız koşullarda yaşayan, engelli maaşı ile geçinmeye çalışan, anne yüzde 90, baba ise yüzde 50 görme engelli 4 çocuklu ailenin hayatı, 3. sınıf öğrencisi Necati Özden´in öğretmeni Ayşe Burcu Ökmen´in durumu fark etmesi ile değişti.

"EVDE HİÇBİR ŞEY YOK"

Öğretmen Ökmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üçüncü sınıfları bu yıl kendisinin aldığını söyledi. Öğrencisi Necati Özden´in beslenme çantasız okula gelmesinin dikkatini çektiğini anlatan Ökmen, şunları ifade etti:

"Soruyordum, beslenme çantasını unuttuğunu söylüyordu. Ertesi gün oluyor, öğle arası eve gidip çok yemek yediğini söylüyordu. Daha sonraki gün, ´Oğlum niye getirmiyorsun?´ diye sorduğumda, ´Yok öğretmenim´ dedi. Ben, ´Beslenme çantası yok.´ diye düşünüyorum. Sonrasında, ´Evde hiçbir şey yok.´ dedi."

Arkadaşlarından adresini öğrenerek gittiği öğrencisinin evinde acı bir tablo ile karşılaştığını ifade eden  Ökmen, tek göz oda ile mutfaktan oluşan evde yaşamaya çalışan aileye, kendi yakınlarıyla kısmen yardımcı olmaya çalıştığını anlattı.

Meslektaşları ile birlikte ailenin sağlıklı bir ortama yaşaması için çabaladığını belirten Ökmen, şunları belirtti:

"İnşaat fikrini abim bizlere aşıladı. Bizim önceliğimiz gıda, yakacak ve giyecekti ama şu anda sağlıklı güzel evlerine kavuşacaklar. Mühim olan bakmak değil, görmek. Biz görmeye çalıştık. İnşallah sonuç da çok güzel olur. Biz bu süreçte kendimizce birşeyler yapmaya çalışırken, iş biraz daha büyümeye başladı. Tebessüm Derneği yükümüzü hafifletti. Evde çok büyük katkıları var. Bundan sonraki süreci onlar üstlendiler. Hayırseverlerin kısmen ulaştırdıklarıyla biz eve bir başlangıç yaptık, inşallah bunun sonucu da güzel olacak."

Ökmen, artık beslenme çantası olan öğrencisini ve ailesini güzel bir geleceğin beklediğini kaydetti. 

"AİLE BİR AY SONRA YENİ EVİNE KAVUŞACAK"

Öğretmenin inşaat işi ile uğraşan ağabeyi Alper Ökmen, önce ailenin oturduğu evi restore etmeyi düşündüklerini, evi gördükten sonra bunu gerçekleştiremeyeceklerini anladıklarını dile getirdi. 

Bunun üzerine başka projeler düşündüklerini aktaran Ökmen, "Babanın, annesinin evinin önünde duran boş arsada inşaata başladık. Hedefimiz kendi kendimize yapmaktı ama İstanbul´da bulunan Tebessüm Derneği bütün yükü üzerimizden aldı diyebilirim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Bir ay sonra bu aile yeni evine kavuşacak." diye konuştu.

"ÇOK SIKINTI ÇEKTİM, ÇOCUKLARIM ÇEKMESİN"

Baba Yaşar Özden de yapımı devam eden evinin inşaatında çalıştığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Evin bitmesini dört gözle beklediğini kaydeden Özden, "Üç yıldır kaldığım ev hiç olmuyordu, ön tarafı çatlamıştı. İki çocuğum var. Öğretmenden Allah razı olsun, evimize geldi baktı. Hayırseverler yardım etti." diye konuştu. 

Anne Belgin Özden de (35) mecbur kaldıkları için böyle bir evde yaşadıklarını anımsatarak, "Çocuklarım yeni evde büyüsünler. Kendi evim olsun istiyorum, kendi yaşantım olsun. Çok sıkıntı çektim, çocuklarım çekmesin." dedi.

Necati Özden de yeni evleri olacağı için çok mutlu olduğunu belirtti. Okulların tatil olduğu dönemde çalışarak aile bütçesine katkıda bulunduğunu aktaran Özden, "Yazın hayvanların önüne gidiyorum, harçlık alıyorum anneme veriyorum." sözlerine yer verdi.

Ailenin en küçük çocuğu 8 yaşındaki Mehmet Özden de yeni evlerini şimdiden çok sevdiğini ve yakında taşınacakları için sevinçli olduğunu söyledi.


Haber Kaynak : AA