KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

TURKOVAC'TA FAZ-3 ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

SAKATLIK SONRASI SÜREÇ BÜYÜTEÇ ALTINA ALINDI

YAŞLIK KADIN’A HELİKOPTER AMBULANS

18 YAŞ ALTI İÇİN AŞI ULAŞIM VİDEOSU

TURKOVAC'IN HATIRLATMA DOZU KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ'NDE UYGULANDI

PROF.DR. YILDIZ : “HER YIL AŞILANMAK GEREKECEK”

AKTAR HANZALA ALTUN “GRİBİN DÜŞMANI KIŞ ÇAYIDIR”  

HACILAR 'DA MAVİ OLDU

HACILAR 2. DOZ AŞILAMADA MAVİYE DÖNDÜ

ANATOMİ LABORATUVARI YENİLENDİ

SÖZÜER:“HER KADIN KENDİ MEME MUAYENESİNİ YAPMALI”

ERÜ’YE HAYIRSEVER DESTEĞİ

REKTÖR ÇALIŞ ERAGEM EKİBİNE ŞÜKRANLARINI SUNDU

AYVA’NIN MUCİZE  NİTELİĞİ’NDE Kİ  FAYDALARI….

KAYSERİ’DE COVİD 19 VAKA SAYILARI DÜŞÜŞE GEÇTİ

BENLİ AŞI KONUSUNDA VATANDAŞTAN DESTEK İSTEDİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. ÇELİK’TEN AÇIKLAMALAR

“COVİD 19 GENÇLERİ HEDEF ALMAYA BAŞLADI”

Covid 19 vakaları artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı önceki gün yaşanan rekor  vaka artışında ilimizi ilk sırada gösterirken; Bilim Kurlu Üyesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İlhami Çelik televizyonumuza yaptığı değerlendirmede ilimizde tablonun her geçen gün daha kötüye gittiğini vurgulayarak “Virüs artık gençleri hedef alıyor” ifadesini kullandı.

Covid 19 vakaları artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı önceki gün yaşanan rekor vaka artışında ilimizi ilk sırada gösterirken; Şehir Hastanesi Başta olmak üzere ilimizdeki Covid 19 tedavisi veren sağlık kuruluşları pozitif vakalarla dolup taşıyor.

Bilim Kurlu Üyesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İlhami Çelik televizyonumuza yaptığı değerlendirmede ilimizde tablonun her geçen gün daha kötüye gittiğini vurgulayarak entübe hasta sayısının her geçen gün arttığını, hamile ve gençlerde de sürecin çok ağır ilerlediğine dikkat çekip aşı çalışmalarına hız vermemiz gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti. “Hastanemizde yüz bine yakın hasta yatırdık. Bunların  içinde üzülerek de olsa kaybettiğimiz hastalar oldu. Bu virüs yapı değiştirerek gündemimizde kalmaya devam ediyor.  İlimizde aşı oranımızda yüzde 75’i aştık, 2. Doz da ise yüzde 65 oranındayız.  Buna rağmen hala çok ciddi sayıda hastamız var. Şuanda hastanemizde  çok sayıda  yoğun bakım hastası var.  Entübe hasta   sayısı da her geçen gün artıyor.  Delta varyantı ciddi şekilde fazla seyrediyor.  Geçen sene çok daha fazla hasta yatırdığımız oldu ama şuanda  hastalık gençlere geldi. Genç yaş grubu devreye girmeye başladı. Sebep yaş oranı yüksek olan kişilerin aşı olmuş olmaları.  14 yaş ve üzerine aşı önerdik,  gebelerde çok sıkıntı var. 30 yaş üzeri ileri yaş da ki gebelikte çok sıkıntılı seyrediyor. Genç kaybettiğimiz gebelerde var gebelikte aşının hiçbir sakıncası yok.”