KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

MELİKGAZİ BELEDİYESİ OKUL YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN’DA OSMAN ULUBAŞ SÜMER ORTAOKULU’NUN AÇILMASINA GERİ SAYIM

TALAS’TA KADINLARA YÖNELİK KURSLAR YENİDEN BAŞLIYOR

KAYNAK KİTAP TANITIMINA YASAK GELDİ

REKTÖR KARAMUSTAFA, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TALAS BELEDİYESİ’NDEN İNGİLİZCE KURSU

TALAS’TAN KIRSALA EĞİTİCİ VE KÜLTÜREL ETKİNLİK

ERÜ’DE ‘BİR İNSANLIK KURUMU: AHİLİK VE AHİ EVRAN’ KONULU PANEL DÜZENLENDİ

KAYMEK KURSLARINA 10 BİNİ AŞKIN BAŞVURU

İLK DERS REKTÖR ÇALIŞ’TAN

TALAS BELEDİYESİ İLÇE OKULLARININ SPOR SAHALARINI YENİLEDİ

YAHYALI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE TEKNOFEST HEYECANI

KAYÜ’DEN ÖDÜLLÜ İLLÜSTRASYON YARIŞMASI

DKMP EKİPLERİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘EĞİTİM’ AÇIKLAMASI

ERÜ’DE FEYYAZ SELÇUK SAN ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

BİLİM MERKEZİ’NDE BİLİM KAMPLARI BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezince çocukların bilime ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak adına özel olarak hazırlanan  bilim kampları tanışma ve drama etkinliği ile diğer faaliyetlere start verildi.

Yeni normalleşme süreci ile birlikte  eğitim-öğretim ile sosyal kültürel ve spor faaliyetlerine hız veren Büyükşehir Belediyesi’nde bilim de ihmal edilmiyor. Özellikle çocuk ve gençlerin merakını gidermeye, onların bilimsel bilgileri öğrenmesine katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Bilim Merkezi’nde faaliyetlerine başlayan bilim kampı etkinlikleri ile çocuklar şenlendi.

Ülkemizdeki TÜBİTAK destekli 6 bilim merkezinden birisi olan Kayseri Bilim Merkezi’nde başlayan bilim kampları, birbirinden ilgi çekici ve güzel konu başlıkları ile meraklılarını eğitirken, aynı zamanda da eğlendiriyor.   6-7 Temmuz tarihlerinde birinci dönemi başlayan kampların ikinci dönemi 8-9 Temmuz, üçüncü dönemi 13-14 Temmuz, dördüncü dönemi 27-28 Temmuz ve beşinci dönemi de 29-30 Temmuz tarihleri olarak belirlendi. İki gün boyunca 10:00-16:00 saatleri arasında Kayseri Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilen bilim kamplarında katılımcılar bilimin eğlenceli hali ile tanışıyor, dokunarak ve uygulayarak öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı yakalıyor.

15’er kişilik katılımcı sayısı ile sınırlı tutulan ve 6 Temmuz’da tanışma, drama ile başlayan etkinlikler içerisinde, ‘organik krem yapıyoruz, canlılar dünyasına yolculuk, ahşap atölyesi, tasarımına renk kat, güneş gözlemi, sihirli lamba, atık malzeme atölyesi, yüzük oyunu, kağıt devreler ve oryantrik’ gibi birbirinden ilginç ve eğlenceli konu başlıkları yer alıyor. Katılım ücretinin 60 TL olduğu bilim kamplarına ilişkin bilgi almak isteyen vatandaşların, 0 352 222 45 67-0 352 222 89 01 nolu telefon numaralarını araması, kayseribilimmerkezi.com adresini ziyaret etmesi veya sosyal medya hesaplarını takip etmesi gerekiyor.