KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ENGELLİ ARAÇLARININ BAKIM VE ONARIMI TALAS BELEDİYESİ’NDEN

BUGÜNE KADAR 153 ARACIN BAKIMI YAPILDI

OSB YÖNETİMİ’NDEN ÇOPUROĞLU’NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

SANAYİNİN İHTİYAÇLARI/BEKLENTİLERİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONUŞULDU

KÜRESEL İŞ BİRLİĞİ GİRİŞİMİ GSI’DAN ULUSLARARASI PANEL

PANELDE, AGÜ’YÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MEZUNU HATİCE ZEHRA DOĞRU TEMSİL ETTİ

REKTÖR KARAMUSTAFA’DAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

“KAYSERİ’Yİ GELİŞTİRMEYE VE GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

KOCASİNAN’IN HER BİR KÖŞESİNDE KESİNTİSİZ HİZMET

“HİZMET GİTMEYEN CADDE VE SOKAK KALMAYACAK”

KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN YAPILAR YIKILDI

“AÇTIĞIMIZ BU ANA ARTERLER HAYATİ PROJELERİMİZDİR”

KAYSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI VİDEOKONFERANSLA YAPILDI

BÜYÜKSİMİTCİ: SANAYİDE V TİPİ TOPARLANMA YAŞIYORUZ

BÜYÜKKILIÇ’IN YOĞUN ANKARA GÜNDEMİ

3 AYRI PROGRAM VE TOPLANTIYA KATILARAK KAYSERİ’Yİ TEMSİL ETTİ

TALAS BELEDİYESİ’NE ‘SIFIR ATIK FİKİR’ ÖDÜLÜ

ORGANİK ATIKLARDAN KOLAY ÇÖZÜNEBİLEN POŞET ÜRETİLECEK

MELİKGAZİ’YE ÖDÜL

SIFIR ATIK PROJESİ VE ÇALIŞMALAR TBB TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI

GÜL BAHÇESİNE GİRENLER  GÜL OLMASA DA GÜL KOKARLAR,  KAİNATIN EN GÜZEL GÜLÜNÜN KOKUSU ÜZERİNİZDE OLSUN

ALİ DAĞI YOLLARINDA YAĞIŞ TEDBİRLERİ

YOL DÜZENLEME VE SU TAHLİYE KANALI ÇALIŞMASI YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ORAN KALKINMA AJANSI TOPLANTISINA KATILDI

Büyükkılıç, alınan kararların bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu

KENTİN DOĞUSUNU VE BATISINI BİRLEŞTİREN ÜÇÜNCÜ ALTERNATİF YOL

BEKİR YILDIZ BULVARI’NIN DEVAMI NİTELİĞİNDE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN PARK ATAĞI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLAR İÇİN YENİ PARKLAR

BU HAFTA SONBAHAR TEMİZLİK ÇALIŞMASI ANBAR MAHALLESİ'NDE

Palancıoğlu, “Sonbahar temizliği ile inşallah ilçemizi çok daha güze hale getireceğiz.”

Gürkan Ofis Mobilyaları

BİRLİKTE YAPTIK, BİRLİKTE BAŞARDIK

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, basın mensuplarıyla vedalaştı ve dört yılda yapılanları özetledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, veda ziyaretleri kapsamında basın mensuplarıyla da bir araya geldi. Talas Erguvan Tesisleri´nde son basın toplantısını yapan Başkan Çelik, yaptıkları her işte şehrin desteğini aldıklarını söyledi ve ?Birlikte yaptık, birlikte başardık? ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Erguvan Tesisleri´nde basın mensuplarına kahvaltı verdi. Basınla son buluşmasında Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemini anlatan Başkan Mustafa Çelik, çok yoğun bir tempoyla çalıştıkları için dört yılın adeta rüzgar gibi geçtiğini belirtti.

?ZOR BİR SÜREÇTE BAŞKANLIK YAPTIK?

Başkanlık dönemindeki dört yılın Türk siyasi hayatının en zor süreçlerinden birisi olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, ?Yargı darbesi, 15 Temmuz süreci, içerde ve dışarıda terörle mücadele, halen devam eden ekonomik terör görev süremize denk geldi. Ancak tüm bunlara rağmen hiç şikayetçi olmadık ve mazeret üretmedik. Aksine daha fazla çalıştık? dedi.

 ?ŞEHRİ ORTAK AKILLA YÖNETTİK?

Göreve başlar başlamaz şehrin yönetim dinamikleri ile toplantılar yaptıklarını, kamuoyu araştırmaları ve anket çalışmaları gerçekleştirdiklerini, ortak akıl toplantıları ile herkesin aklından yararlandıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, her kesimle uyum içinde çalıştıklarını söyledi. Mecliste de uyumlu bir çalışma sergilediklerini dile getiren Çelik, kararların yüzde 95´inin oy birliği ile geçtiğini belirtti.

Görev süresi boyunca halkın desteğini aldıklarını da ifade eden Başkan Mustafa Çelik, ?Hemşehrilerimiz bizlere her zaman destek verdi. Bu süreçte yaptığımız her işi iyi ki yapmışız dedik. Tüm işlerimiz iz bırakacak işler oldu. Sadece bugünü değil gelecek 50 yılı, 100 yılı planlayarak çalıştık? diye konuştu.

GÖREV SÜRESİNİN SON GÜNLERİNDE İKİ MÜJDE

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, basın mensuplarına dört yılı özetleyen bir de sunum yaptı. Ulaşımdan kentsel dönüşüme, alt yapıdan çevre yatırımlarına, kültür-sanat ve eğitim yatırımlarından sosyal tesislere, ilçelerin kalkınmasına yönelik projelerden kamuya yapılan modern tesislere, KAYTUR´un işlettiği lezzet mekanlarından Türkiye´ye örnek mezarlığa, gönül belediyeciliği hizmetlerinden Kayseri´nin tanıtılmasına yönelik çalışmalara kadar pek çok konuda yapılanları anlatan Başkan Çelik, Kent Ekmek konusunda bilgi verirken, ?İddiayla söylüyorum, Türkiye´de en ucuz ekmek, su ve toplu ulaşım Kayseri´de? diye konuştu.

Başkan Çelik, açıklamaları sırasında iki önemli gelişme hakkında da bilgi verdi. Başkan Çelik, Talas-Anayurt raylı sistem hattının finansmanının İslam Kalkınma Bankası merkez teşkilatı tarafından onaylandığını açıkladı. Köşk Mahallesi´nde yıllardır çözümsüz kalan ve kum ocağı olarak bilinen bölgeyle ilgili de açıklamalar yapan Başkan Çelik, 200 dönüm alanla ilgili pürüzleri gideren anlaşmanın yapıldığını ve bu anlaşmayla 120 dönüm alanı Kayseri´ye yeşil alan olarak kazandırdıklarını kaydetti.

 ?BEN DEMEDİK BİZ DEDİK?

Tüm bu çalışmaları tek başlarına yapmadıklarını ve her zaman ben değil biz dediklerini belirten Başkan Çelik, ?Bu hizmetleri hep birlikte yaptık ve birlikte başardık. Mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize, ilçe belediye başkanlarımıza, her zaman yanımızda olan hükümetlerimize, bize güç veren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum? dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in konuşmasının ardından Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya kürsüye geldi ve Başkan Çelik´e hizmetleri nedeniyle teşekkür ederek, ?Bu şehir kendisine hizmet edenleri unutmaz? dedi. Altınkaya, Başkan Çelik´e teşekkür plaketi takdim etti.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ