KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ

ŞEHİR HASTANESİ’NDE HASTALARA MORAL VERDİ

ŞEHİT AİLELERİ ÖZEL İZİNLE

BAYRAMDA ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETTİ

İYİ PARTİ İL BAŞKANI BOZKURT:

“BAYRAMDA KURALLARA RİAYET EDELİM”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ:

“SİZLER BİZİM DUA KAYNAĞIMIZSINIZ”

BAŞKAN ALİ YAVUZ

“KAYSERİ’DE İLK ‘ŞEHİT VE GAZİ BİRİMİ’ TALAS’TA”

BAYRAM SABAHINA

BEYAZ ÖRTÜ İLE UYANDILAR

KAYSERİ’DE BAYRAMDA ŞEHİTLER UNUTULMADI

ŞEHİT ANNESİ HAYRİYE ERASLAN: “3 AYDAN SONRA OĞLUMA KAVUŞTUM”

KORONA VİRÜS KEFEN SATIŞLARINDA ARTIŞA SEBEP OLDU

BU SÜREÇTE VATANDAŞLAR KENDİ KEFENLERİNİ KENDİLERİ ALMAYA BAŞLADI”

MELİKGAZİ BELEİDYESİ İŞÇİLERİ’NE

ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ

TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ

GIDA DENETİMLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM ETTİ

BURUK AREFE

ÇARŞILAR VE MEYDANLAR BOŞ KALDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BİLİM SANAT MERKEZİ İNŞAATINI GEZDİ

Bilim Sanat Merkezleri yetenekli, IQ’su yüksek öğrencilerin heba olmaması için çok önemli

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN GESİ KAVŞAĞINA NEŞTER

BÜYÜKKILIÇ, SİNYALİZASYONU DA KAPSAYAN ÇALIŞMALARI YERİNDE TAKİP ETTİ

İL MÜFTÜSÜ PROF. DR. ŞAHİN GÜVEN:

“BİRLİK VE BERABERLİĞE EKMEK VE SUDAN DAHA MUHTACIZ”

MELİKGAZİ İLÇESİ’NİN 40 MEZARLIĞINDA DUA EDİLDİ

Melikgazi Belediyesi ve İlçe Müftülüğünce Arife Günü, ilçede bulunan 40 mezarlıkta Kuran-ı Kerim tilavetinde bulunularak cümle geçmişlerimizin ruhu için dualar edildi.

KAYSERİSPOR’DAN MALATYASPOR'A GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Hes Kablo Kayserispor Kulübü, BTC Türk Yeni Malatyaspor'a geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Anahtar Kelimeler: "BİZİM YETKİMİZ . YETKİMİZ YAPARIZ"

"BİZİM YETKİMİZ YOK. YETKİMİZ OLSA ÇOK ŞEY YAPARIZ"

Başkan Aydemir: "Kayseri’yi tanıtmayla alakalı ne gibi hizmet, görev verilirse her zaman yapmaya hazırız"

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir; "Esnaf sanatkarla bağlı üyelerimize 50’şer bin TL siciline bakılmaksızın bir destek verilmesi gerekiyor' denmesini beklerdim. Biz sahipsiz kaldık. Bu kredilere başvuran çok oldu ama yüzde 25-30’una çıktı. Kriterlere uyanlara çıktı. Kredi kartı gecikmesi olan birisi sicile takılıyor. Sicili temiz olan, düzgün olan esnafımız çok nadirdir" dedi.

Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Aydemir, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kredilerin; başvuran esnafın yüzde 25-30'una çıktığını, sahipsiz kaldıklarını belirten Aydemir; "Bizlerin sıkıntılarımızı dilekçeyle federasyonun desteklediği katılımı ile daha sonradan iyileştirme paketi çıktı. Bu nedir? 25 bin TL Halk Bankasından ya da esnaf kredi kefaletinden krediler açıldı. Buna da kriterler konuldu. Bu kriterler; teminat vereceksin ya da sizi oraya kefil olarak göstermem gerekiyor. Daha önceden esnaf kefaletten kredi çekmemiş olması gerekiyor. Bizim geçtiğimiz aylarda doların, avronun, dövizin fırlaması ile tedarikler de bir anda fırladı. Onların yarasını yeni sarmaya çalışırken bu korona çıktı. Denmesi gerekiyordu ki, 'esnaf sanatkarla bağlı üyelerimize 50’şer bin TL siciline bakılmaksızın bir destek verilmesi gerekiyor' denmesini beklerdim. Biz sahipsiz kaldık. Bu kredilere başvuran çok oldu ama yüzde 25-30’una çıktı. Kriterlere uyanlara çıktı. Kredi kartı gecikmesi olan birisi sicile takılıyor. Sicili temiz olan, düzgün olan esnafımız çok nadirdir" ifadelerini kullandı.

"Pastacılar evlere servis yapabilecek"

Korona virüsün dezavantajlarından bahseden Aydenir; "İlk sokağa çıkma kısıtlamasında her yer kapalıydı. Daha sonra girişimleri ile paket yapmak isteyen çiğ köfteciler de var. Gelen genelgelerde çiğ köfte ibaresi geçmediği için buraya gelen polis ya da zabıta arkadaşlar olsun 'genelgede yazmıyor sizi kapatmamız lazım diyorlar'. Oysa ki bizim üyemiz. Burada pastaneci arkadaşların alışıla gelmedik yeni bir durumu söz konusu. Pastacılar artık evlere servis yapabilecekler. Bu koronanın bize yaptığı dezavantajı da budur. Artık E-Ticarete dönmeye başladı. Avrupa da çok yaygındır" dedi.

Başkan Aydemir açıklamasını şöyle sürdürdü; "Kafelere, işletmelere gidildiğinde sigara içilmemesi için denetlemeciler geziyor tarımdan, odadan, gıda mühendisinden, zabıtadan, polisten 5-6 kişilik bir ekip oluşturup 'Kayseri’de bu lokantaları, pastaneleri bir denetleyelim'. Burada bizim de olmamız gerektiğini düşünüyorum. Gittiğimiz yerlerde heyet olarak ne olması gerekiyor, ne olmaması gerekiyor. Tarımdan gelenler şurada bu olması gerekiyor, bu olmaması gerekiyor diyor ve bitiyor. Doğruları da var bazı olumsuzlukları da var. Böyle bir heyet oluşturursak birçok çarpık yapı çalışmalarında bu tür kriterlerin önüne geçeriz diye düşünüyorum. Denetim heyeti oluşturmak gerekir. Bu durumda denetlememiz hem sıklaşır hem vatandaşlarımız zor durumda bırakmayız hem de işletmeciyi daha güzel bir şeye yönlendirmiş oluruz."

Haber Kaynak : İHA