KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BÜYÜKŞEHİR’DEN GECE MESAİSİ

KARTAL KAVŞAĞI İLE DÖNER KÜMBET ARASI YOL YENİLENDİ

BÜYÜKKILIÇ, YAHYALI KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANI İLE BİRLİKTE YAHYALI MECLİS ÜYELERİNİ AĞIRLADI

“KAYSERİMİZE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE HİZMET ALMALARINI SAĞLADIK”

MELİKGAZİ, GENİŞ ÇAPLI YOL ÇALIŞMASI YAPIYOR

HULUSİ AKAR BULVARI İLE SİVAS CADDESİ ARASINDAKİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMA BAŞLADI

VİYADÜĞE YENİ BAĞLANTI YOLLARI AÇILIYOR

ÇALIŞMALAR BÜTÜN HIZIYLA SÜRÜYOR

KAYSER A.Ş. 2019 YILI MALİ GENEL KURULU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ

BÜYÜKKILIÇ: GECE DEMEDEN GÜNDÜZ DEMEDEN FEDAKÂRCA GAYRET GÖSTERİYORUZ

BAŞKAN ÖZTÜRK VEKALET KURBAN BAĞIŞI YAPTI

İLÇE HALKINDAN DA KAMPANYAYA BAĞIŞTA BULUNMALARINI İSTEDİ

KAYSERİ’NİN EŞSİZ DEĞERİ: KORAMAZ VADİSİ

KORAMAZ VADİSİ’NİN ZENGİNLİĞİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

BAŞKAN PALANCIOĞLU, BAKAN AKAR'I ZİYARET ETTİ

BAŞKAN’DAN BAKAN’A BRİFİNG

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ‘TARLA GÜNÜ’ ETKİNLİĞİNDE

“KAYSERİ, TARIMIN DA MERKEZİ OLACAK”

MELİKGAZİ ÇALIŞIYOR

PALANCIOĞLU: "YENİKÖY MAHALLESİ'NE HAYIRLI OLSUN"

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MUHTARLARLA BİRARADA

MUHTARLARI TEK TEK DİNLEDİ VE TALEPLERİNİ NOT ALDI

TALAS’TA 36 YENİ İŞ YERİ DAHA AÇILDI

TİCARET HAYATI YENİDEN CANLANIYOR

YABANCU UYRUKLU ŞAHIS EVİNDE VURULDU

TÜFEKLE VURULDU, HAYATINI KAYBETTİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ŞEHİR KÜTÜPHANESİ’Nİ GEZDİ

BÜYÜKKILIÇ: ŞEHRE YAPILAN HER YATIRIM GİBİ İNSANA YAPILAN YATIRIMIN DA ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

METEOLOROJİ'DEN 5 İL İÇİN SICAKLIK UYARISI

MEVSİM NORMALLERİNİN 4 İLA 6 DERECE ÜZERİNDE SEYREDECEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘TAKSİCİ ESNAFI VE SİMİTÇİ’ AÇIKLAMASI

TAKSİCİ ESNAFI DİNLENDİ

BOĞAZKÖPRÜ CUMARTESİ AÇILIYOR

Vali Şehmus Günaydın, tertiplenen görsel brifingte Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş ile birlikte Boğazköprü´de yapılan çalışmaları ilimiz medya mensuplarına değerlendirdi.

Vali Günaydın Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın Cumartesi günü ilimize gerçekleştireceği ziyarette yaklaşık 420 milyon lira tutarında yatırımın açılışını gerçekleştirerek ilimiz insanın hizmetine sunacağını müjdeleyerek ?Bu yatırımlar planlanandan önce hizmete giriyor. Biliyorsunuz kış geliyor ve kışa girmeden bu hizmetlerin tamamlanması bizim için önemliydi? ifadesini kullandı.

Vali Şehmus Günaydın, tertiplenen görsel brifingte Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş ile birlikte Boğazköprü´de yapılan çalışmaları ilimiz medya mensuplarına değerlendirdi?

Cumhurbaşkanımızın katılacağı toplu açılış programıyla hizmete girecek olan Boğazköprü´deki çalışmaları ilimiz medya mensuplarına değerlendiren Vali Günaydın yaklaşık 420 milyon lira değerinde yatırımın hizmete açılacağını belirtip, bu yatırımların bir çoğunun gününden evvel tamamlandığını vurgulayarak şunları kaydetti ? ?Şunu çok memnuniyetle gördük ki bu köprünün yapımında dünyadaki en modern teknikler uygulanmış ve en kaliteli malzemeler kullanılmış. Bu hizmet ilimizin ekonomisine, sosyal yaşantısına, ülkemizin ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır. Çok güzel hizmetler yapılıyor. İnşallah yarın saat 15.00´da Sayın Cumhurbaşkanımızın açılışını yapacak 140 tane yatırım ilimize çok güzel hizmet verecektir, çok değer katacaktır. Geçtiğimiz gün Derevenk Viyadüğü´nde incelemelerde bulunduk ve bu yatırımında ne kadar muhteşem bir eser olduğunu hep beraber görmüş olduk. Orada da mühendislik harikası işler yapılmış, ilimize de çok güzel hizmetler verecektir. Boğazköprüsünü de inşallah bugün ikindiye doğru açılacak hale gelecek. İlimizin, vatandaşlarımızın büyük bir merakla, heyecanla beklediği Boğaz köprü kaliteli bir şekilde hizmeti sunacaktır. Tabii bunun yanında diğer hizmetlerden de bahsetmek istiyorum. Sadece Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün yarın açılacak yatırımların değeri yaklaşık 420 milyon TL civarındadır. Bu yatırımlar planlanandan önce hizmete giriyor. Biliyorsunuz kış geliyor ve kışa girmeden bu hizmetlerin tamamlanması bizim için önemliydi. Bunu gerçekleştiren Karayolları Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.?

Sözlerinin devamında 2023 yılında ilimizin tamamında tekli eğitime geçeceklerini de duyuran Vali Günaydın ?Eğitim anlamında çok önemli yatırımlarımız var, hayırseverlerimizin bu konuda bizlere ciddi yardımları bulunuyor. Kayseri´de 102 okulda devam eden ikili eğitimi tekli eğitime çevirmek için büyük bir heyecanla çalışıyoruz. 2023 yılında ilimizi tekli eğitime geçirmeyi planlıyoruz. Yaklaşık 10 ayda 6-7 bin öğrencimiz tekli eğitime geçiş yaptılar. Şu anda hayırseverlerimizle yapmış olduğumuz protokollerle devam eden yatırımlarımız var. Kamu olarak yaptığımız yatırımlarımız var. Belediye Başkanlarımızın imarda bizlere sağladıkları okul alanları var. Bu hizmetlerin uyum kültürü içerisinde yürümesi bu işleri daha da kolaylaştırıyor. Elbette daha yapacaklarımız var, bunları da hep beraber uyum kültürü içerisinde önemli hizmetleri vatandaşlarımıza sunmuş olacağız? ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç´da Boğazköprü´nün de Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın gerçekleştireceği toplu açılış töreniyle birlikte hizmete gireceğini duyurup ilimiz sakinlerini 19 Ekim Cumartesi günü saat 15.00´te Cumhuriyet Meydanı´ndaki toplu açılış törenine davet ederek ?İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı şehrimize yakışır bir şekilde ağırlayacağız ve bizlere vereceği müjdelerle uğurlayacağız. Gerek sahada, gerekse masada ülkemize yakışan dünya lideri vasfındaki yaklaşım ve başarılarından dolayı Başkomutanımıza minnetlerimi arz ediyorum. Karayollarımızın Boğazköprü´de çağın teknolojisini uygulayarak yaptığı çalışma takdir edilecek bir hizmet. Daha önce Karayolları Genel Müdürümüzden Boğazköprü´deki çalışmaların öne çekilmesini istemiştik ve 29 Ekim´e çekilmişti. Şimdi 10 gün daha öne çekilerek 19 Ekim´de tamamlanıyor. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun? şeklinde konuştu?

Başkan Büyükkılıç, açıklamasında uyum kültürüne de vurgu yapıp, Kayseri´de uyum kültürünün en güzel örneklerinin sergilendiğinin altını çizerek ?Derevenk Vadisi ve Bünyan´da bağlantı yollarıyla ilgili uyum kültürünün en güzel örneğini sergiledik? değerlendirmesinde bulundu?

Sözlerinin sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın Kayseri´deki konuşmasında havaalanı, raylı sistem, Hava İkmal Millet Bahçesi ve hızlı trenle ilgili önemli açıklamalar yapacağını dile getirerek noktayı koydu?

Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaşise tamamlanan Boğazköprü´de gerçekleştirilen çalışmalar ve maliyetler konusunda kamuoyunu bilgilendirdi?


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ