EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

AK PARTİ GENEL BŞK. YRD. ÖZHASEKİ ERÜ KEMİK İLİĞİ HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Özhaseki,” Eskiden bırakın ölsün denilen çocuklar artık burada sağlığına kavuşacak”

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ÖZHASEKİ: "CUMHURİYET TARİHİNİN EN BAŞARILI HÜKÜMETİYİZ"

VALİ GÜNAYDIN ŞEHİTLERİMİZİN MEVLİDİNE KATILDI

Vali Şehmus Günaydın, şehitlerimiz Polis Memuru Yasin İke ve Polis Memuru Osman Börklüoğlu için şehadetlerinin 3. yılında okutulan mevlit programına katıldı.

MELİKGAZİ'DE ENGELİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI KURSU AÇILACAK

Başkan Dr. Palancıoğlu: “Engelli vatandaşlarımız için belediyemiz tarafından birçok özel hizmet verilmektedir."

KOCASİNAN BELEDİYESİ YEŞİL ALAN REKORUNU YENİLEDİ

Kocasinan Belediyesi, 5 yılda yaptığı çalışmalarla park sayısını 356’ ya yükselterek, yine yeşil alan rekoru kırdı.

HACILAR’DA ÖĞRENCİLERE SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMİ

Hacılar ilçesinde öğrenim gören öğrencilere yönelik sağlıklı beslenme eğitimi verildi.

"ENGELLİ AİLELERİ ÇOCUKLARINDAN UTANMASINLAR, ONLARI SEVSİNLER"

Engelli 2 çocuk babası Halis Türkmen: "Onlar benim nefesim, onlar olmadan nefes alamam"

MELİKGAZİ BELEDİYESİ TAM DONANIMLI HAYVAN AMBULANSI SATIN ALACAK

Melikgazi Belediyesi yaralı ve zor durumdaki sokak hayvanlarına 7/24 kesintisiz hizmet verebilmek için Hayvan Ambulansı satın alacak.

AK PARTİ’DE BU HAFTA İSMAİL EMRAH KARAYEL NÖBETCİ VEKİL OLDU

KARAYEL: “KAYSERİ TURİZMDE HAK ETTİĞİ YERİ ALACAKTIR”

KTO’DA EKONOMİ SEMİNERİ

KTO BAŞKANI GÜLSOY: “2020 YILINDA BİZLERİ NELERİN BEKLEDİĞİNİ MERAK EDİYORUZ”

OSB BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN BÖLGE KOORDİNATÖRÜ OLDU

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Sivas, Tokat ve Yozgat vilayetlerinde bulunan 21 OSB’nin Bölge Koordinatörü oldu.

YANGINDAN GERİYE OYUNCAKLARI KALDI

KAYSERİ’DE ÇIKAN YANGINDA İKİ KIZ KARDEŞ HAYATINI KAYBETTİ

METEORORLOJİ’DEN KUVVETLİ KAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda ilimizde bu gece kuvvetli kar ve karla karışık yağmur beklendiği vurgulanarak vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

YENİ UFUKLAR’IN ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE ULAŞTI

Yeni Ufuklar Derneği bilim, sanat ve hizmet ödülleri sahiplerini buldu.

“2020 YATIRIM YILI OLACAK”

BÜYÜKKILIÇ, ÖNÜMÜZDEKİ YIL YATIRIM PROGRAMINI DEĞERLENDİRDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN ÇİFTE KUTLAMA

HEM KADINLAR HEMDE MÜHENDİSLER GÜNÜNÜ KUTLADI

BOĞAZKÖPRÜ CUMARTESİ AÇILIYOR

Vali Şehmus Günaydın, tertiplenen görsel brifingte Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş ile birlikte Boğazköprü´de yapılan çalışmaları ilimiz medya mensuplarına değerlendirdi.

Vali Günaydın Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın Cumartesi günü ilimize gerçekleştireceği ziyarette yaklaşık 420 milyon lira tutarında yatırımın açılışını gerçekleştirerek ilimiz insanın hizmetine sunacağını müjdeleyerek ?Bu yatırımlar planlanandan önce hizmete giriyor. Biliyorsunuz kış geliyor ve kışa girmeden bu hizmetlerin tamamlanması bizim için önemliydi? ifadesini kullandı.

Vali Şehmus Günaydın, tertiplenen görsel brifingte Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş ile birlikte Boğazköprü´de yapılan çalışmaları ilimiz medya mensuplarına değerlendirdi?

Cumhurbaşkanımızın katılacağı toplu açılış programıyla hizmete girecek olan Boğazköprü´deki çalışmaları ilimiz medya mensuplarına değerlendiren Vali Günaydın yaklaşık 420 milyon lira değerinde yatırımın hizmete açılacağını belirtip, bu yatırımların bir çoğunun gününden evvel tamamlandığını vurgulayarak şunları kaydetti ? ?Şunu çok memnuniyetle gördük ki bu köprünün yapımında dünyadaki en modern teknikler uygulanmış ve en kaliteli malzemeler kullanılmış. Bu hizmet ilimizin ekonomisine, sosyal yaşantısına, ülkemizin ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır. Çok güzel hizmetler yapılıyor. İnşallah yarın saat 15.00´da Sayın Cumhurbaşkanımızın açılışını yapacak 140 tane yatırım ilimize çok güzel hizmet verecektir, çok değer katacaktır. Geçtiğimiz gün Derevenk Viyadüğü´nde incelemelerde bulunduk ve bu yatırımında ne kadar muhteşem bir eser olduğunu hep beraber görmüş olduk. Orada da mühendislik harikası işler yapılmış, ilimize de çok güzel hizmetler verecektir. Boğazköprüsünü de inşallah bugün ikindiye doğru açılacak hale gelecek. İlimizin, vatandaşlarımızın büyük bir merakla, heyecanla beklediği Boğaz köprü kaliteli bir şekilde hizmeti sunacaktır. Tabii bunun yanında diğer hizmetlerden de bahsetmek istiyorum. Sadece Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün yarın açılacak yatırımların değeri yaklaşık 420 milyon TL civarındadır. Bu yatırımlar planlanandan önce hizmete giriyor. Biliyorsunuz kış geliyor ve kışa girmeden bu hizmetlerin tamamlanması bizim için önemliydi. Bunu gerçekleştiren Karayolları Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.?

Sözlerinin devamında 2023 yılında ilimizin tamamında tekli eğitime geçeceklerini de duyuran Vali Günaydın ?Eğitim anlamında çok önemli yatırımlarımız var, hayırseverlerimizin bu konuda bizlere ciddi yardımları bulunuyor. Kayseri´de 102 okulda devam eden ikili eğitimi tekli eğitime çevirmek için büyük bir heyecanla çalışıyoruz. 2023 yılında ilimizi tekli eğitime geçirmeyi planlıyoruz. Yaklaşık 10 ayda 6-7 bin öğrencimiz tekli eğitime geçiş yaptılar. Şu anda hayırseverlerimizle yapmış olduğumuz protokollerle devam eden yatırımlarımız var. Kamu olarak yaptığımız yatırımlarımız var. Belediye Başkanlarımızın imarda bizlere sağladıkları okul alanları var. Bu hizmetlerin uyum kültürü içerisinde yürümesi bu işleri daha da kolaylaştırıyor. Elbette daha yapacaklarımız var, bunları da hep beraber uyum kültürü içerisinde önemli hizmetleri vatandaşlarımıza sunmuş olacağız? ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç´da Boğazköprü´nün de Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın gerçekleştireceği toplu açılış töreniyle birlikte hizmete gireceğini duyurup ilimiz sakinlerini 19 Ekim Cumartesi günü saat 15.00´te Cumhuriyet Meydanı´ndaki toplu açılış törenine davet ederek ?İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı şehrimize yakışır bir şekilde ağırlayacağız ve bizlere vereceği müjdelerle uğurlayacağız. Gerek sahada, gerekse masada ülkemize yakışan dünya lideri vasfındaki yaklaşım ve başarılarından dolayı Başkomutanımıza minnetlerimi arz ediyorum. Karayollarımızın Boğazköprü´de çağın teknolojisini uygulayarak yaptığı çalışma takdir edilecek bir hizmet. Daha önce Karayolları Genel Müdürümüzden Boğazköprü´deki çalışmaların öne çekilmesini istemiştik ve 29 Ekim´e çekilmişti. Şimdi 10 gün daha öne çekilerek 19 Ekim´de tamamlanıyor. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun? şeklinde konuştu?

Başkan Büyükkılıç, açıklamasında uyum kültürüne de vurgu yapıp, Kayseri´de uyum kültürünün en güzel örneklerinin sergilendiğinin altını çizerek ?Derevenk Vadisi ve Bünyan´da bağlantı yollarıyla ilgili uyum kültürünün en güzel örneğini sergiledik? değerlendirmesinde bulundu?

Sözlerinin sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın Kayseri´deki konuşmasında havaalanı, raylı sistem, Hava İkmal Millet Bahçesi ve hızlı trenle ilgili önemli açıklamalar yapacağını dile getirerek noktayı koydu?

Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaşise tamamlanan Boğazköprü´de gerçekleştirilen çalışmalar ve maliyetler konusunda kamuoyunu bilgilendirdi?

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ